Cedrový dům

Cedrový dům https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431474/bmid_cedrovy-dum-QR9-431474.jpg 4 30 9

Viktoria série

Londýn, 1908 Victoria je uprostřed svatebních příprav. Její snoubenec Jeremy však musí sňatek odložit a odjet do Indie, kde byl spáchán atentát na vicekrále. V Londýně se mezitím dějí zvláštní věci. U zavražděného indického námořníka je nalezen medailonek s podobiznou Victoriina zesnulého otce. Když se Jeremy začne pohřešovat, cestuje Victoria se svým komorníkem Hopkinsem do Indie. Někdo je ale pozoruje ? a po Jeremym není ani stopy… Třetí díl strhující ságy na historickém pozadí pozdně viktoriánského Londýna a koloniální Indie s nádherným milostným příběhem navazuje na předchozí díly Rubínový pokoj a Tajemství růžového pokoje.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Das Zedernhaus , 2018

babystar
07.04.2023 3 z 5

Příběh Victorie a Jeremyho byl opět předvídatelný, plný nelogičností a podivných náhod. V knize byl nejzajímavější popis života v britské Indii na začátku 20. stol.

katka134
04.02.2023 3 z 5

Příjemné čtení, romantické i napínavé. Zavítat s Viktorií do vzdálené Indie bylo zajímavé.

evineckY
09.10.2022 3 z 5

Je to taková historická detektivka, ve které hrají úlohu i skutečné osoby.
Období, kdy 200 000 Britů kolonizovalo a zabíralo území Indie.
Kniha nebyla špatná, ale země, které se nacházejí níže nám, to můj šálek kávy to není.
Nejsem moc na ''teplokrajné '' země.
Za mně 3,5 hvězdy.

Barbara182
06.09.2022 3 z 5

Pro mě už klasika :-) Mám dobrodružství Viktorie Bredonové ráda, je to takové odpočinkové čtení, kde nechybí trocha napětí, ale vlastně víte, že to v globálu stejně dopadne dobře :-) Trochu se tam některé motivy opakují a Viktorie se občas chová jako neopatrné malé dítě, ale jinak fajn čtení na cesty nebo dovolenou :-)

Inka8
01.04.2022 4 z 5

Přečten i třetí díl o Victorii a jejím komorníkovi Hopkinsovi a snoubenci Jeremym . Zajímavé do jakých zápletek se vždy připlete a navíc nenapadne ji , že je těhotná a při hledání zmizelého snoubence najde nevlastního bratra o kterém neměla vůbec ponětí . Nyní mám rozečten čtvrtý díl Chýše v močále , tak jsem zvědavá , co je zase čeká

čef
13.03.2022 5 z 5

Dobrý díl této série tentokráte z Indie 19. století. Autorka si dává záležet, aby vystihla dějiny, politickou situací a geografii této země jako v následujícím díle z Irska. Příběh je docela zajímavý, odhalujeme souvislosti atentátu na tamější potentáty. Také je zde plno lásky a romantiky – to se bude líbit!

LenaWirus
03.11.2021 4 z 5

Třetí díl je kvalitou a čtivostí téměř totožný s předchozími dvěma díly. Série si drží laťku, na druhou stranu se mi nezdálo, že by pokračování přineslo něco nového nebo jiného. Milá zábavná kniha, kterou táhnou hlavně sympatické postavy.

Szilvia1
29.10.2021 5 z 5

Třetí díl série Victorie Bredonové byl napínavější,ale ani předchozí díly nebyly nějak zlé.V příběhu se líbí postava komorníka Hopkinse,že dává pozor na victorií a ještě i píše do novin pod pseudonymem články o domácnosti a má ještě i čas si trošku zahrát na detektiva.určitě si přečtu i další díl,protože mě zajímá,jak to s nimi dopadne.

tittanie
21.04.2021

Velice příjemné zakončení série. Předchozí díly byly taky fajn, ale tenhle se mi líbil nějak více. Řešení detektivní části bylo trochu naivní. Prakticky okamžitě na všechno přišli. SPOILER jenom se divím, že Victoria nepřišla na to těhotenství hned. To bylo jasnější než všechno ostatní.

Pauline Peters (p)
německá, 1966