Tajemství růžového pokoje

Tajemství růžového pokoje https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378326/bmid_tajemstvi-ruzoveho-pokoje-rGo-378326.jpg 4 40 11

Viktoria série

Pokračování románu Rubínový pokoj. Londýn, 1907. K nelibosti své vlivné šlechtické rodiny vede Victoria velmi specifický život. Plánuje si budoucnost s Jeremym Ryderem, žurnalistou, který jí není přiměřený stavem. Když mladý muž unikne jen o vlásek atentátu, musí se skrývat. Victoria musí kvůli svému bezpečí opustit Anglii. Na cestě do Koblenze se setká s mladým ruským lékařem Lewem, který ošetřil Jeremyho po atentátu. Netuší, že Lewa brzy znovu potká a ocitne se právě v Koblenzi v ohnisku nebezpečného komplotu, který začal v Londýně…... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Das Geheimnis des Rosenzimmers , 2017

babystar
31.03.2023 3 z 5

Další osudy Victorie a Jeremyho odehrávající se tentokrát hlavně v Německu. Mám dojem, že autorka chtěla hlavně popsat život v německých lázeňských městech a situaci mezi velmocemi před 1. světovou válkou. Příběh Victorie plný podivných náhod do popisu "vecpala", aby byl čtivější. Románem jsem se sice "prokousala", ale nic moc.

katka134
03.12.2022 4 z 5

Ke čtení mě zlákala překrásná obálka. Popis prostředí, propojení postav s historickými událostmi mě bavil, ale celkově to působilo na mě dost jednoduše.
Přesto dám dalšímu dílu šanci, zase kvůli krásné obálce.

Barbara182
25.05.2022 4 z 5

Nevím přesně proč, ale styl téhle detektivní série mi naprosto vyhovuje, je to pro mě takové odpočinkové čtení, které mě baví a hltám stránku za stránkou, a přitom vím, že mi nijak nerozdrásá duši. Některé motivy se sice opakují, ale postavy jsou sympatické, zkrátka ideální nenáročné čtení třeba na dovolenou. Rozhodně se pustím i do dalšího dílu :-)

LeserDe
25.04.2022 1 z 5

Nelíbilo se mi to. Děj byl předvídavý. Jazyk nebyl vynalézavý. Obsah celkově spíš hloupý, je to taková ta kniha, s níž se člověk nemá chuť chlubit.

Inka8
01.04.2022 4 z 5

Přečten druhý díl , který mě opět bavil , hlavně komorník Hopkins je skvělý . Jen prateta mi jde na nervy . Překvapení je poznání babičky Victorie a její tajemství

čef
21.03.2022 5 z 5

Opět směs historické fikce a historických faktů a událostí. Tentokráte se dostaneme do císařského Německa hlavně do údolí Rýna v blízkosti Koblenze, kde jsem se také projel na lodi a obdivoval krásné zámky a vinice. Victorie opět předvádí svou tvrdohlavost a její vztah s Jeremym jistě nadchne mnoho zejména čtenářek. Zamotané politické vztahy v Evropě pomalu, ale jistě směřují k Velké válce.

LenaWirus
03.10.2021 4 z 5

Druhý díl série se mi líbil ještě o chlup více než ten první. Bavila mě romantická linka s Jeremym, a ačkoliv mi občas lezla na nervy Victorie svým chováním, knihu hodnotím vcelku kladně. Určitě si přečtu i další díly.

milena8281
14.06.2021 4 z 5

Příjemné pokračování, i když asi opravdu trochu slabší než první díl. Moje nejoblíbenější postava je určitě komorník Mr. Hopkins.

Janík511
24.07.2020 4 z 5

Velmi čtivá kniha na pokračování. Vůbec mi nevadí, že jsem nečetla předchozí díl, souvislosti jsem si dala dohromady. Jako odpočinková četba s detektivní zápletkou paráda, přesně to, co jsem očekávala a také dostala.

ANDY28
01.12.2019 5 z 5

Nenudila jsem se ani trochu, přečtena jedním dechem

mariva
27.07.2018 4 z 5

Docela příjemná četba, možná o trochu slabší než první díl díky přesunutí děje do Německa a větší dávce politiky. Přínosný je závěrečný historický přehled, protože v tomto historickém období Německa se zas tak moc neorientuji.

romantika

Pauline Peters (p)
německá, 1966
2017  69%Rubínový pokoj
2018  77%Tajemství růžového pokoje
2021  81%Chýše v močále
2020  78%Cedrový dům

Kniha Tajemství růžového pokoje je v