Město naděje ekniha

Nový romantický western z pera autorky Salmy Blanco.
Usadila se v osamělém domě za městem, s nikým se nechce vídat, odmítá návštěvy.
Jaká tajemství spolu s ní přišla do poklidného Hopetown?
Odhalí šerif Petterson její tajemství a přinese mu to klid?

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/349371/mesto-nadeje-wO2-349371.jpg 41
Romány, Literatura česká
Vydáno: (ekniha), KKnihy.cz

Kniha Město naděje

tatafa
02.10.2017

Musím říci, že k této knize jsem přistupovala poměrně s nedůvěrou, protože klasické westerny nemám ráda, a tak jsem se bála, jestli to bude příběh opravdu pro mne.
Ale přišla jsem na to, že někdy na čtenářský instinkt není radno spoléhat, protože Město naděje mne velice mile překvapilo. Nejen, že se jednalo o styl romantického příběhu, který mám ráda – tedy nechybí v něm jiskření a touha, ale zároveň není jednoduchý a si v něm dokáži nalézt hlubší myšlenky. Asi největším překvapením pro mne bylo rozuzlení Maudina příběhu, který se naprosto vymyká „klasickým“ tajemstvím, které se v podobných románech objevují.
Kromě příběhu Maud mne zaujal i autorčin styl vyprávění, při kterém se věnovala čistě hlavním postavám a pokud se přeci jen nějaké vedlejší postavy objevily, byly popsány velice stručně. U jiného příběhu bych asi měla pocit, že „něco“ románu chybí, protože více postav často znamená i bohatší děj. Každopádně u Města naděje dokázala autorka napsat příběh tak, že více postav by bylo naopak na škodu.

westerny romantika

Salma Blanco