Limea

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Limea je dívka z ostrovního národa Sorayů, která se rozhodla stát nejlepší lovkyní ze všech – do cesty za naplněním tohoto snu se jí však postaví nečekaná překážka. Když objeví zraněného cizince, kterého na pláž vyvrhlo moře, nedokáže ho nechat zemřít. Muž se stříbrnýma očima jí dává naději, že by se mohla vymanit přísným pravidlům svého kmene. Může mu však věřit? Nebo jsou její pocity jako klid před hrozivou bouří, která už se sbírá na obzoru?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477554/big_limea-oCJ-477554.png 3.6234
Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Limea: Innerer Sturm, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (66)

Kniha Limea

Moniska2410
19. května

Tak nějak ani nevím co o knize napsat.

Dvě a půl hvězdičky dávám za krásnou obálku, pěkný ilustrace a neotřelé téma.

Fantasy????

A v čem přesně????

Kniha není až tak špatná, hlavní hrdinové jsou docela sympatičtí. Romantická linka byla hodně rychlá a nějak mi mezi nimi nefungovala jejich chemie.

Námět skvělý, jen dějově mě kniha vůbec nebavila.

Nenadchne, neurazí a já si časem ani nevzpomenu o čem kniha vlastně byla.

Princezna22
15. května

Absolutně bez děje, nějak se kniha táhne jak derava bota... Příběh mě nijak nezaujal.. Škoda, ale obálku má pěknou.


jitka_dankova
04. května

Naivní roztomilá pohádka pro náctileté slečny. Fantasy to není ani omylem, spíš prostě jen divošský kmen na ostrově, který je nucen čelit cizincům na lodi. Celý způsob boje proti cizincům mi přišel poněkud přitažený za vlasy, ale to je tím, že už nejsem cílová skupina. Jestli vám není "náct", tak vás kniha nemá čím pohltit, děj je rozvláčný a postavy takové ploché. Ale cílové skupině by se na oddech líbit mohl.

LussyP
13. dubna

- Některé lásky člověk nikdy nepřekoná. -

Autorka napsala i Kroniky prachu o kterých bylo jednu dobu hodně slyšet, mě ovšem učarovala až obálka této knihy. Když jsem pak zjistila, že se jedná o neotřelé fantasy, nemohla jsem odolat.
Tím také přišlo první zklamání... Podle mého názoru se opravdu o fantasy nejednalo, protože kdyby se ten ostrov, kde Limea žije, jmenoval Madagaskar, už by tam nebyl fantasy prvek naprosto žádný. Pokud hledáte fantasy příběh, tuto knihu přeskočte... Pokud ale hledáte zajímavou YA romantiku v netradičním prostředí, Limea je pro vás dokonalá.
Příběh vás ničím nepřekvapí, romantická linka je jedno velké klišé. Příběhu podle mě chybělo vyprávění jiných postav, celou knihu nás provází pouze hlavní hrdinka a ta je občas... Na pár facek.
Feministickou dušičku by mohlo nalákat, že hlavní hrdinkou je žena, která žije v osadě, kterou ženy vedou a mají i důležitější roli v hierarchii. Bohužel, ani v tomto směru by kniha neuspěla, jelikož o silných ženských postavách se nedá moc mluvit.
Pokud bych měla dojmy shrnout, tak knížku doporučím jako velice oddechovou, od začátku víte jak to skončí, co se stane, ale občas se budete pitomě usmívat. Mně je 24 let momentálně a přišlo mi občas, že mi bylo znovu tak 16.

Jaehyun
06. dubna

Mrzí mě, že má Limea tak malé hodnocení, protože je to skvělá knížka! To byl vlastně i důvod, proč jsem se ji od prosince 2021 ani nedotkla, právě kvůli těm špatným recenzím.
Ten děj je sice pomalejší a předvídatelný, ale já si užila každou stránku. Tohle bylo přesně to, co jsem potřebovala, život na ostrově, moře, příroda, odlehčený příběh zalitý sluncem, který se skvěle četl..
Určitě si od autorky někdy přečtu i Kroniky prachu.

betule3
25. března

Jednoduchá fantasy, jejíž prostředí mi připomínalo matriarchální verzi avatara. Nápad výborný, provedení už potom tolik ne. Nevím, jestli je to tím, že se po celou dobu nehneme z místa (vážně jsem snad ještě nečetla dobrodružný příběh, ve kterém by hrdinové nevytáhli paty ze své vesničky), ale celé se to nepříjemně táhlo. Konec mi na druhou stranu přišel šíleně uspěchaný - válka, ke které se celou dobu schylovalo se bleskově vyřeší během dvaceti stránek, přihodíme k tomu lehké nervové zhroucení hlavní hrdinky, a masterpice je na světě. Mrzí mě to, protože je vidět velký potenciál, který autorka knize vdechla. Ráda bych ovšem vyzdvihla grafickou podobu, obrázky byly úžasné zpestření, které moc často v knihách nevídám. A Nóatún byl taky fajn. :D

whiolet
04. března

Bylo to pohodové čtení, ale čekala jsem trochu něco jiného.
V knize bylo málo děje i romantické linky, což byla škoda.
Na druhou stranu mě neskutečně bavil Bardin, ten příběhu dodal ten správný říz.
Jako celek to hodnotím spíš průměrné.

Lavina
23. ledna

Překvapivě pěkné.Nečekala jsem,že mě to zaujme přece jen jsem jiná věková kategorie a už knihy pro děti a mládež skoro nečtu.Ale protože se mi líbily jiné knihy od autorky,zkusila jsem to.
Moc pěkný příběh,romantika,boj, přátelství... Úžasné prostředí,jen by teda mohlo být víc popsáno.Vesnici jsem si moc nedokázala představit.A teda úžasně veršované poděkování...Super

1