Limea

Limea je dívka z ostrovního národa Sorayů, která se rozhodla stát nejlepší lovkyní ze všech – do cesty za naplněním tohoto snu se jí však postaví nečekaná překážka. Když objeví zraněného cizince, kterého na pláž vyvrhlo moře, nedokáže ho nechat zemřít. Muž se stříbrnýma očima jí dává naději, že by se mohla vymanit přísným pravidlům svého kmene. Může mu však věřit? Nebo jsou její pocity jako klid před hrozivou bouří, která už se sbírá na obzoru?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477554/big_limea-oCJ-477554.png 3.741
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Limea: Innerer Sturm, 2019

Kniha Limea

Elize
předevčírem

Knížka se hodně liší od Kronik prachu a to se mi líbí, rozhodně nejsem fanoušek toho, aby se autor zahrabal v jednom žánru. Moc zajímavě vymyšlený svět, bylo to zase něco nového a originálního. Musím opět vyzdvihnout čtivost a plynulost děje. Bohužel stejně jako u Kronik prachu mám stejný problém s uříznutým koncem. Poslední dobou mívám tenhle pocit u vícero knih, ale tady to platí obzvlášť. Působí to opět, jako by autorka chtěla mít knihu už rychle za sebou. Je nutné, ale mít na paměti, že i konec má v knize své místo a je důležitý! Myslím, že ten potenciál v knize byl a klidně by se dal svět rozložit do více dílů, pokud to ale měl být jeden, tak ten konec mi opravdu vadil. Jakože ve stylu "cizinec nám pomohl, všem zachránil život, ale teď ho tu nechceme, ale nastane doba, kdy ho chtít budeme... tak OK... a pak teda připluje a to už je ta doba?" Škoda toho konce, jinak knížka pěkná, doporučuji.

knihavmemzivote

Je to takové oddechové čtení, když člověk potřebuje vypnout.

Největší problém jsem měla s postavama a jejich rozhodnutím, které dělali.

Třeba když zmizela Limei sestra, tak ona prolezla celou vesnici, ale vůbec ji nenapadlo, že by mohla být s klukem, o kterém pořád mluvila.

Ale Limea měla i své dobré chvíle, kterých bylo naštěstí celkem dost.

Líbilo se mi, že autorka neměla problém zabít nějaké postavy to bylo fajn.

loty13

Je to úžasný. Škoda, že jsem to četla tak dlouho. Kdybych to přečetla za pár dní, tak bych si to užila víc.

LenaBR

Po Kronikách prachu jsem od této autorky očekávala další bombu, která mě nadchne, což se bohužel nestalo. Může to být způsobeno tím, že Limea byla v němčině napsána ještě před kronikami, a tak už se jistým způsobem autorka vypsala. Limea nebyla vůbec špatná, nemohu ale říct, že by se jednalo o výjimečný nebo něčím nezapomenutelný počin. Autorku mám ráda a budu číst i další její knihy, pokud vyjdou, nicméně budu doufat, že její další příběhy se budou ubírat spíše směrem Kronik prachu.

Linda007

Hezká, klidná kniha. Hodně podobné Kronikám, jen v jiném prostředí.

Medasek

Knížka se čte velmi dobře. Svět je originální a hezky popsaný.
Příběh se mi líbil. Hlavní hrdinka je sympatická postava.
Trochu mi kniha, ale připomínala Wonder Woman.

ivousekk

Vyborne to bylo. Skvele vymysleny svet, prostredi, styl zivota. Sympaticke postavy, napinavy dej, povedena romanticka linka, proste skvely mix.

Remus Hroozley

Já říkám Pocahontas.