Limea

Limea https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477554/bmid_limea-oCJ-477554.png 4 261 76

Limea je dívka z ostrovního národa Sorayů, která se rozhodla stát nejlepší lovkyní ze všech – do cesty za naplněním tohoto snu se jí však postaví nečekaná překážka. Když objeví zraněného cizince, kterého na pláž vyvrhlo moře, nedokáže ho nechat zemřít. Muž se stříbrnýma očima jí dává naději, že by se mohla vymanit přísným pravidlům svého kmene. Může mu však věřit? Nebo jsou její pocity jako klid před hrozivou bouří, která už se sbírá na obzoru?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Limea: Innerer Sturm , 2019

katasokolov
14.11.2021 4 z 5

O vymanění se ze zavedeného zkostnatělého systému, o překonání strachu z neznámého, o spolupráci, o víře v sebe sama, o lásce, o sounáležitosti a pospolitosti, o tomhle všem je tato, nutno podotknout, velmi krásně vizuálně zpracovaná kniha.
Lin Rinu jsem zaregistrovala minulý rok s jejími Kronikami prachu a kdo by si nezamiloval pana Reeda a Animant, že ? :)
Tato kniha mi sice přišla trochu slabší, ale přesto mě zaujala. Pomalou romantiku Rina prostě umí!!
Dokonce jsem si díky tématu příběhu vzpomněla na několik filmů, které už jsem dávno neviděla a měla si je chuť připomenout - Nový svět, Pocahontas, Tristan a Isolda, Se slovníkem v posteli….:)
Za zmínku taky stojí velmi originální pojetí poděkování autorky na konci příběhu ….

DreamerX9
14.11.2021 3 z 5

Lin Rina je jedna z mála u které mi nevadí ta přeslazená romantická linka. Autorku jsem měla tu čest potkat osobně a ona sama řekla, že hlavní postavu (charakter) napsala podle svého manžela takže se není čemu divit :D na této knize se mi líbil čtivý styl a několik vtipných hlášek a jinak mi to připadalo jako Wonder woman nebo Pocahontas . Střetávají se tu myšlenky na postavení mužů a žen. Byl to takový dortík ke kafi zkrátka taková milá, jednoduchá oddechovka :)

LittleK
11.11.2021 2 z 5

Námět mi přišel fajn, ale bohužel mě autorka nedokázala vtáhnout a přesvědčit o své příběhu. Skupina lidí žijících na stromech, bojící se všeho cizího a zamrzlá v jakémsi kastovním systému má podezřele stejnou slovní zásobu jako my. Zranění si léčí rozžvýkanou trávou, ale znají výrazy jako choromyslnost (nemluvě o á propos)...? Je mi jasné, že bylo snazší nechat obě hlavní postavy mluvit stejným jazykem, ale u mě to ztrácelo na uvěřitelnosti. Tato kategorie je YA jako vyšitá, ale rozhodně oproti jiným dílům z tohoto žánru opravdu nemá přesah i pro jiné věkové kategorie. Za mě hodně ploché a podprůměrné. Škoda.

ydnac
10.11.2021 3 z 5

Musím říct, že jsem čekala trochu víc.
Knížka se dobře četla, ale děj byl pro mě dost jednoduchý.
Hlavní hrdinka Limea patří do kmene Sorayů, žijícího na ostrově odříznutého od okolního světa.
Na pláži nachází zraněného cizince a samozřejmě ho zachrání :-)
Musím dát jen tři hvězdy s ohledem na jiné a podstatně lepší YA
fantasy.
Kdybych měla někomu doporučit tento žánr, tak Limea by v mojí nabídce nebyla, bohužel...
Další knihy od autorky určitě přečtu, jen tentokrát to pro mě bylo málo.

Ticiana
09.11.2021 4 z 5

Velka oddychovka. Zacatek se mi cetl trosku pomaleji, ale pak kniha nabrala spad a nemohla jsem prestat. Mne se libil i konec knihy, kde je na ctenari, aby si to domyslel sam. Atmosfera knihy byla skvela, Limea, Bardin, Milla a nas cizinec (jeho jmeno si fakt nezapamatuju) mne rozhodne bavili. Doufam, ze autorka brzo napise dalsi knihu.

KájaKoxík
04.11.2021 4 z 5

Super oddychové čtení, které opravdu spadá do kategorie YA.

Hvězdu strhám jen za občasnou "natvrdlost" hlavní postavy, které mne při čtení ruší. Ale je to pravděpodobně tím, že již nepatřím do cílovky (+ - 18 let).

Kniha rozhodně stojí za přečtení. Někdo vyčítá otevřený konec, ale pro mne by to takto mohlo skončit. Netřeba psát co bylo po: A žili spolu šťastně až do smrti :) i když je jistě možné na příběh navázat i jako mono kniha je velmi dobrá.

Děj knihy se odehrává na ostrově, kde jsou ženy tím kdo v domácnosti "nosí kalhoty". Jelikož jsou to lovkyně a domů nosí potravu, zatím co muži se starají o domácnost.

Je zajímavé, jak Limeu střet s cizincem z pláže (podle popisu ala Viking, ale z jeho vyprávění bych ho zařadila do Anglie) a konfrontací se světem typickým pro středověk (muž zajišťuje rodinu a od ženy se očekává 100% poslušnost a její názor nikoho nezajímá) změní.

knihomolkaJani
01.11.2021 5 z 5

Velmi hezky vykreslené postavy i svět. Postupně vyvíjející se mezilidské vztahy mě velmi bavily. Co autorce musím ale vytknout je ten konec! Takhle knížka prostě nemůže končit!
Potřebuju vědět co bude dál...

Knihu mohu doporučit, pokud hledáte nějaké nenáročné fantasy s jemnou romantickou linkou (která je hodně upozaděna a moc jí tam není).

Elize
26.10.2021 4 z 5

Knížka se hodně liší od Kronik prachu a to se mi líbí, rozhodně nejsem fanoušek toho, aby se autor zahrabal v jednom žánru. Moc zajímavě vymyšlený svět, bylo to zase něco nového a originálního. Musím opět vyzdvihnout čtivost a plynulost děje. Bohužel stejně jako u Kronik prachu mám stejný problém s uříznutým koncem. Poslední dobou mívám tenhle pocit u vícero knih, ale tady to platí obzvlášť. Působí to opět, jako by autorka chtěla mít knihu už rychle za sebou. Je nutné, ale mít na paměti, že i konec má v knize své místo a je důležitý! Myslím, že ten potenciál v knize byl a klidně by se dal svět rozložit do více dílů, pokud to ale měl být jeden, tak ten konec mi opravdu vadil. Jakože ve stylu "cizinec nám pomohl, všem zachránil život, ale teď ho tu nechceme, ale nastane doba, kdy ho chtít budeme... tak OK... a pak teda připluje a to už je ta doba?" Škoda toho konce, jinak knížka pěkná, doporučuji.

knihavmemzivote
23.10.2021

Je to takové oddechové čtení, když člověk potřebuje vypnout.

Největší problém jsem měla s postavama a jejich rozhodnutím, které dělali.

Třeba když zmizela Limei sestra, tak ona prolezla celou vesnici, ale vůbec ji nenapadlo, že by mohla být s klukem, o kterém pořád mluvila.

Ale Limea měla i své dobré chvíle, kterých bylo naštěstí celkem dost.

Líbilo se mi, že autorka neměla problém zabít nějaké postavy to bylo fajn.

loty13
18.10.2021 5 z 5

Je to úžasný. Škoda, že jsem to četla tak dlouho. Kdybych to přečetla za pár dní, tak bych si to užila víc.

LenaWirus
17.10.2021 3 z 5

Po Kronikách prachu jsem od této autorky očekávala další bombu, která mě nadchne, což se bohužel nestalo. Může to být způsobeno tím, že Limea byla v němčině napsána ještě před kronikami, a tak už se jistým způsobem autorka vypsala. Limea nebyla vůbec špatná, nemohu ale říct, že by se jednalo o výjimečný nebo něčím nezapomenutelný počin. Autorku mám ráda a budu číst i další její knihy, pokud vyjdou, nicméně budu doufat, že její další příběhy se budou ubírat spíše směrem Kronik prachu.

Linda007
12.10.2021 4 z 5

Hezká, klidná kniha. Hodně podobné Kronikám, jen v jiném prostředí.

Medasek
11.10.2021 4 z 5

Knížka se čte velmi dobře. Svět je originální a hezky popsaný.
Příběh se mi líbil. Hlavní hrdinka je sympatická postava.
Trochu mi kniha, ale připomínala Wonder Woman.

ivousekk
02.10.2021 5 z 5

Vyborne to bylo. Skvele vymysleny svet, prostredi, styl zivota. Sympaticke postavy, napinavy dej, povedena romanticka linka, proste skvely mix.

Remus Hroozley
29.09.2021 3 z 5

Já říkám Pocahontas.

Ketfl
29.09.2021 5 z 5

Limea se od Kronik prachu dost liší, přesto je z ní ale rukopis Lin Riny naprosto znatelný. Příběh je velice pěkně popsán - ať už postavy či prostředí, postavy jsou velmi sympatické, ty záporácké samozřejmě méně. Děj hezky plynul, někdy pomaleji, někdy rychleji, ale rozhodně tam za mě nebyly nudné pasáže. Celý děj doprovází příjemná romantická linka, která nutí srdce romantických dušiček opravdu jásat. Ač se mi některé věci zdály trochu nesmyslné, tak jako celek knihu hodnotím jako velice povedenou. K tomu krásná obálka a ilustrace v knize a jsem nadšená. Za mě krásný příběh, který se vyplatí mít v knihovně. Ke knize se určitě někdy znovu vrátím. Hezké.

pro dívky romantika

Lin Rina