Falešná manželka

Cecilie Harcourtová se ocitá v nelehké životní situaci. Její bratr je těžce zraněn ve válce v koloniích a ona se najednou musí o sebe postarat sama. Zdá se, že má jen dvě volby: zůstat sama a stát se starou pannou, nebo se výhodně vdát. Cecilie si překvapivě vybírá třetí možnost – vydává se přes Atlantik, pevně rozhodnuta najít svého bratra a vyléčit jej. Nenachází však bratra, ale jeho nejlepšího přítele, hezkého důstojníka Edwarda Rokesbyho. Je v bezvědomí a nutně potřebuje její pomoc. Cecilie přísahá, že s ním zůstane a zachrání mu život, i kdyby to znamenalo malou lež. Když se Edward po šesti měsících probere, je více než zmatený. Jeho vzpomínky jsou velmi mlhavé, a když mu všichni tvrdí, že Cecilie je jeho žena, tak tomu věří. V okamžiku pravdy však může mít Edward pro novou paní Rokesbyovou několik překvapení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/404504/falesna-manzelka-lm9-404504.jpg 3.69

Rokesby (2.)

Literatura světová, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)

The Girl With The Make-Believe Husband (2017)

Kniha Falešná manželka

mikika

jak to není v Anglii uprostřed plesové sezony, tak to není ono, i když lehký a úsměvný styl autorky zůstal zachován. oblíbené téma dvou lidí, kteří se do sebe zamilovali přes dopisy.

biki

V komentáři k předchozímu dílu jsem vyslovila naději, že Edwardův příběh by mohl být zajímavý. Do jisté míry mi to autorka vyplnila, ale přece jen tomu pořád něco chybí. Čekala jsem, že se více rozepíše o jeho osudech i osudech Ceciliina bratra po dobu jejich pobytu v Americe, očekávala jsem i nějakou zajímavou zápletku ohledně jejich poslední akce … Většina knihy se však zabývá převážně rozvíjením vztahu mezi Edwardem a Cecílií s poněkud uspěchaným koncem. Ale příjemné počtení to je i tak.

romantika

Julia Quinn