Falešná manželka

Cecilie Harcourtová se ocitá v nelehké životní situaci. Její bratr je těžce zraněn ve válce v koloniích a ona se najednou musí o sebe postarat sama. Zdá se, že má jen dvě volby: zůstat sama a stát se starou pannou, nebo se výhodně vdát. Cecilie si překvapivě vybírá třetí možnost – vydává se přes Atlantik, pevně rozhodnuta najít svého bratra a vyléčit jej. Nenachází však bratra, ale jeho nejlepšího přítele, hezkého důstojníka Edwarda Rokesbyho. Je v bezvědomí a nutně potřebuje její pomoc. Cecilie přísahá, že s ním zůstane a zachrání mu život, i kdyby to znamenalo malou lež. Když se Edward po šesti měsících probere, je více než zmatený. Jeho vzpomínky jsou velmi mlhavé, a když mu všichni tvrdí, že Cecilie je jeho žena, tak tomu věří. V okamžiku pravdy však může mít Edward pro novou paní Rokesbyovou několik překvapení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404504/big_falesna-manzelka-lm9-404504.jpg 4.1206

Rokesby 2.

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl With The Make-Believe Husband, 2017

Kniha Falešná manželka

Knihožroutka23

Jeden z nejlepších dílů ze série Bridgetonovi. Kniha krásně plyne, hlavní hrdinové nemají žádné ty svoje psychické bloky a křivdy. Cecilie mi byla zatím nejsympatičtější ze všech hlavních hrdinek co jsem zatím četla. Určitě tahle kniha stojí za přečtení.

Jenny3

Tento díl z Ameriky mě moc nenadchl, víc mě to baví v Anglii. Cecilie tomu taky nepomohla, docela mě rozčilovala, jak pořád hledala výmluvy, aby nemusela jít s pravdou ven a otrava jahodou - to byla poslední kapka...občas mi její uvažování přišlo totálně mimo. Zachránil to až závěr, snad bude příští díl lepší.

alzbeta4340

Celá série Rokesby, včetně Falešné manželky, kterou jsem měla možnost číst jako poslední, je napsaná jednodušeji než Bridgertonovi. Příběh Cecilie a Edwarda běží po jedné hlavní lince přímo bez odboček. Ale stále zůstává pro autorku typický styl nadhledu i mírného humoru. Příjemné odpočinkové čtení.

Ivusak7

na tento díl jsem se těšila, nezklamal mě :) bylo to pěkné, příjemné, oddechové čtení jako první díl :)

terezarath

Trochu skok od klasických Bridgertonů. Příběhová linka byla čtivá, poměrně pekně napsaná. Uznávám, že občas se příběh malilinko vlekl, ale nebylo to nic, přes co by se člověk rychle nedostal. Tenhle díl měl hezky našlápnuto na příjemný, lehký humor. Škoda, že ho tam ve výsledku bylo tak málo. Šťastný konec byl myslím předvídatelný. I přes všechny tyhle malé mínusy jsem si knihu velmi užila.

Sabča92

Vloni jsem stejně, jako většina z vás i já zkusila knižní sérii Bridgertonových s dílem Vévoda a já. Ovšem nezamilovala jsem se do série tak, jak jsem zprvu čekala, a jak se tomu stalo u většiny z vás.Falešná manželka se odehrává několik desítek let před Vévodou a já a jedná se o velmi zajímavý příběh s neotřelou hlavní hrdinkou. Cecilia je na svou dobu nesmírně odvážná. Ach nebesa, jestli je nějaká kniha od autorky, kterou si zkrátka musíte přečíst, pak je to právě Falešná manželka. Jedná se o jiný příběh, než jaký jsem od autorky doposud četla. Je plný odvahy, dobrodrzžství, ale také vášně a lásky. Mezi Edwardem a jeho ženou neženou Cecilií to jiskří a dívka se ocitá v pasti vlastní klece, kterou si sama postavila.Není tu žádné namlouvání, nucený sňatek, hrdinové jsou spolu od začátku do konce. Pravda, ten sňatek v uvozovkách, se vlastně neodehrál, ale hrdina tomu věří a Cecilia je do Edwarda zamilovaná hned od začátku. Pokud jste si stejně jako já nezamilovali ani seriál, ani první díly série, a máte rádi romantiku, pak sáhněte po Falešné manželce.

padajicidvere

(+ SPOILER) V příběhu se moc akce a drama neděje, kromě menší amnézie a spletitosti lží. I přesto je příběh velice čtivý a knihu jsem slupla jako malinu. Moc mě bavil Edward a jeho myšlenkové pochody při zjištění, že je vlastně tak trochu ženatý. A hlavně s kým.

Myslím, že se ve většině shodneme, když řeknu že sarkastické a ironické rozhovory mezi protagonisty - ANO! Mělo to krásný náboj. K tomu všemu Edward nebyl jen ješita, který si chce prosadit svou pomocí sexu, jako už mnoho takových před ním. Ne, on je prostě sarkastický, někdy až krutý, ale hlavně mluví a reaguje, nestojí jen jako tvrdé Y.

Trochu mě zarazilo s jakou samozřejmostí vzali vyšší důstojníci Edwardovo chování a vyžadovanou protekci..sice je příbuzný šlechtice, ale že by i plukovník, při jeho žádosti sklapl podpatek..?

Knihy_nad_zlato

Prostě další Bridgertonovi, takže jasně, že jsem si čas strávený s touto knížkou moc užila.
Rozhodně oceňuju, že je tohle jedinej (minimálně zatím, z toho co jsem četla) díl, kterej se neodehrává v Anglii, ale v Americe. To prostředí se mi moc líbilo, bylo skvěle popsaný, takže i když je to první knížka, kterou jsem četla, která se odehrává na takovým místě, dokázala jsem si přesně představit, jak to tam vypadá.
Nesnáším, když si lidi zamlčujou důležitý věci. Takže lhaní hlavní hrdinky mě neskutečně vytáčelo. Ale chápu proč lhala. A chápu proč to bylo v příběhu nutný. Kdyby říkala pravdu na rovinu, tak by tenhle příběh vůbec nebyl. Trochu mě iritovala naivita a přílišná důveřivost hlavního hrdiny, ale jsem ochotná mu to odpustit, jelikož jinak byl výbornej.
Vývoj jejich vztahu se mi moc a moc líbil. Bylo pěkný jak se znali už předtím. I to, jak o sobě smýšleli ještě předtím než se prvně viděli.
Každopádně zajímavá zápletka, postavy, které sice nebudou moje nejoblíbenější, ale mám je ráda a vztah, o kterým mě fakt bavilo číst.