Lejčís Lejčís komentáře u knih

Topíme se v sobě Topíme se v sobě Jasinda Wilder

Přišlo mi to slabší než první díl, který mě velmi oslovil, nicméně i tak jsem si čtení užila :) Jasinda je pro mě top autorka erotických románů, do kterých zakomponovává nenásilnou formou velmi silná temata.

07.01.2021 3 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Styl psaní Jasindy Wilder je mi velmi blízký, dialogy jsou živé, stránky Vám doslova utíkají mezi prsty. Plakala jsem, některé části se mě dotkly hodně hluboko a knihu jsem měla přečtenou za jediný den.

07.01.2021 4 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Nádherná kniha, v některých ohledech rozvíjí film a hlavně se na konci dozvíte, co je pravda a co bylo pravdou jen inspirováno.. příběh pana Mikoláška je však inspirativní i sám o sobě, nutí k hlubšímu zamyšlení.

07.01.2021 5 z 5

Nekonečná láska Nekonečná láska Scott Spencer

Velmi mě mrzí to množství negativních recenzí. Lidé čtou tuto knihu často proto, že se jim líbil film. Bohužel film je točen tak, aby byl divácky přívětivý, ne tak, aby se shodoval s knihou. Je i starší verze filmu, která se knižní předlohy drží víc. Ta kniha byla přeložena do více než 30 jazyků a už to svědčí o tom, že to rozhodně není odpad. Má neuvěřitelně bohatý a překrásně vznešený jazyk a vypráví hluboký a spletitý příběh o tom, jak moc dokáže láska člověka ovlivnit.. o tom, jaké to je milovat bez předsudků skutečně naprosto se vším všudy (mluvím o oněch "nechutných" scénách, kvůli kterým je tu autor bohužel označován za prase), o tom, že skutečná láska může některé lidi zahnat až na okraj. Nejedná se o snadné čtení, je to velmi silný, čtenářsky neskutečně náročný román, který z psychologického hlediska rozebírá jedno láskou rozervané mužské nitro. Nouze není o nepřeberné množství filozofických úvah v podobě vnitřních monologů. Zkrátka a dobře - kniha je pro velmi náročné čtenáře, takže pokud čekáte sladkou romantiku a happyend jako ve filmu, nesahejte po ní, budete zklamaní. Nad knihou je potřeba hodně přemýšlet prakticky na každé stránce a vzhledem k tomu, že kniha je již řazena mezi klasiku, je třeba počítat též s náročným jazykem. Za mě je kniha jednou z nejhlubších a nejlepších studií zamilované lidské psychiky vůbec. Ale pokud nemáte silný žaludek a máte předsudky vůči otevřeným a silným sexuálním scénám, tak se do ní ani nepouštějte.

06.01.2021 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Ten pocit, když se v knize najdete, je nenahraditelný..

05.01.2021 5 z 5

Síla hlasu Síla hlasu Martin Rousek

Bohužel mě kniha vůbec nebavila.. přišlo mi to takové umělé a nereálné, některé části až úsměvné.. takhle si psychothriller nepředstavuju. Dvě hvězdičky za to vyústění, které jsem nečekala, ovšem samotný epilog opět pobavil..

04.01.2021 2 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Moc se mi líbilo, jak se postupně vyvíjel vztah hlavních hrdinů.. opět velmi čtivé, přelouskáno za jeden den a příjemná oddechovka :)

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Nějak jsem si nedokázala najít cestu k Sawyer, ale Isaac je prostě úžasnej :) krásná kniha :)

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Narozdíl od prvního dílu se mě osudy Spencera a Dawn dotkly poměrně hluboko a i slzička ukápla.. jen konec byl zbytečně protahovaný..

Antistresové spojovačky Antistresové spojovačky Emily Wallis

nádherné obrázky :)

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Znáte to, když se chcete smát situaci, která vlastně vůbec není vtipná, ale prostě si nemůžete pomoct, protože Vám vtipná přijde? Tahle kniha je takových scén plná.. a zároveň dojímá, rozesmutní a donutí se zamyslet nad tím, za co všechno jste vděční a zda to dáváte dostatečně najevo..

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

víc než lgbt mě v této knize zaujal postoj k přátelství :)

04.01.2021 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Má nejoblíbenější kniha od Greena.. vůbec jsem nečekala, co se v knize stane. Konec mě pohltil, dojal a naprosto vysílenou zanechal jen tupě zírat do prázdna.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Jeden z nejsilnějších příběhů.. Greenovi patří právem titul zakladatele YA :)

Naprosto pozoruhodná věc Naprosto pozoruhodná věc Hank Green

Tohle mě skutečně hodně překvapilo. Příběh zajímavý, ale nejvíc mě zaujal způsob, jakým je zde přiblíženo fungování slávy.

Mapa k tobě Mapa k tobě J.P. Monninger

Slibně se to rozjelo, ale pak se bohužel objevovalo až moc hluchých míst.. druhá část mi přišla zbytečně protahovaná a v knihovně jsem si ji nechala jen kvůli tomu konci, který dal celému příběhu alespoň nějakou hloubku.

04.01.2021 3 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Byť se o této knize říká, že je snad autorčinou nejslabší, pro mě je to srdcovka.. byla mou první od Colleen a velmi mě dojala. Nádherně napsané.

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Tohle byla má pátá kniha od Colleen a opět samozřejmě nezklamala. Je to čtivý jak blázen, je to napínavý jak struna, dojemný jako *** (nechci být sprostá), plný neskutečných zvratů, který jsem teda fakt nečekala a sakra... zase mě to dostalo. Není to tak dobrý jako její new adult knihy, ale to bude asi tím, že už nejsem cílový čtenář. I tak jsem si čtení nesmírně užila. :)

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tady v té knize je odpověď pro všechny, kteří se pohrdavě ptají, proč týraná žena od svého muže prostě neodejde.. není to tak jednoduché, jak se to může zdát..

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Nádherná kniha, která řeší velmi závažné téma. Sama jsem se vždy bála, jak bych to zvládala, kdyby se to stalo mně.. Colleen mi ukázala, jak na to.