Lejčís Lejčís komentáře u knih

To To Stephen King

Jedna z mých srdečních záležitostí.

03.01.2021

Milada Horáková Milada Horáková Zdeněk Ležák

Nádherná publikace, co si zaslouží víc pozornosti! Touhle formou by mělo vycházet více osudových příběhů, neboť jsou pak dostupnější širší veřejnosti a hlavně mládeži, potažmo dětem.

03.01.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Teprve nedávno jsem se dozvěděla, že Orwell byl první, kdo použil termín "studená válka".. z knihy je velmi patrná jeho prozíravost. Má tak neskutečnou hloubku a obsahuje tolik pravdy, že nevíte, zda se máte smát nebo brečet.

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Česká poválečná klasika. Příběhy vyprávěné bez patosu, stroze, skoro nezaujatě, jednoduchým jazykem, přesto vyzní svou hloubkou. Drda vyzdvihuje hrdinnost obyčejných lidí, kteří se nebáli za svobodu nasadit život.

Krabice živých Krabice živých Norbert Frýd

Knih z koncentračních táborů je plno, žádná však není tak neuvěřitelně komplexní a nepostihuje všechny oblasti tábora jako tato. Bohužel mi nesedl Frýdův vyprávěcí styl, ale jinak perfektní!

03.01.2021 4 z 5

2x 101 knih pro děti a mládež 2x 101 knih pro děti a mládež Pavel Mandys

Odborná kniha, která je však čtenářsky přívětivá laické veřejnosti. Nádherně graficky zpracovaná, překládá seznam nejzásadnějších či nejkrásnějších publikací pro děti a mládež s obrázky, stručným popisem i doporučením konkrétního vydání. Perfektní jako inspirace pokud nevíte, jakou knihu vybrat pro své ratolesti či jiné děti a mládež ve Vašem okolí - pokud vyberete podle této knihy, nešlápnete vedle :)

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Na prvotinu skutečně skvěle napsané, byla jsem napjatá od začátku do konce a nemohla knihu odložit.. nicméně ten konec mě bohužel zklamal, škoda..

03.01.2021 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Miluju ten příběh. Krásná ilustrace tehdejší doby. A překvapivě i nádherná filmová adaptace :)

Andílek Andílek Lucinda Berry

Neměla jsem prakticky žádná očekávání, proto mě kniha neskutečně překvapila. Krátké kapitoly podněcují ve čtení a celkově příběh vyvolává dost rozporuplné emoce, takže nevíte, na jakou stranu se vlastně chcete přidat... Pokud máte tendence zachraňovat týrané děti, pak knihu nečtěte, protože o tyto tendence pravděpodobně hodně rychle přijdete. Autorka je z oboru, takže je kniha i velmi věrohodná.

03.01.2021 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Must-have každého knihomola.. vtipné, trefné, výstižné, milé a naprosto dokonalé!