Milada Horáková

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Milada Horáková je nejznámější obětí politických monstrprocesů v Československu. 27. června 1950 byla popravena v Praze na Pankráci. Co o ní víme víc? Právnička, sociální pracovnice, poslankyně, aktivní účastnice prvního, druhého i třetího odboje, bojovnice za práva žen… Je toho hodně, ale stále to málo vypovídá o její skutečné osobnosti. Stostránková komiksová kniha spisovatele Zdeňka Ležáka a výtvarnice Štěpánky Jislové čtenáře seznámí se životem Milady Horákové mnohem podrobněji. Provede je dětstvím a mladými léty Horákové, její prací právničky na sociálním odboru, její odbojovou činností za druhé světové války, vězněním nacisty i vstupem do velké politiky po druhé světové válce. Nedílnou součástí je i soukromý život této političky. Kniha dále sleduje zapojení Horákové do protikomunistického odboje po únorovém převratu, její zatčení v září 1949, série výslechů, vytvoření procesu a celý jeho průběh až po rozsudek a popravu. Kromě příběhu hlavní hrdinky sleduje také osudy vedlejších postav, čímž dokresluje charakter doby. Autenticky a velmi věrně vykresluje příběh jedné z největších osobností novodobých českých dějin....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444697/milada-horakova-C2w-444697.jpg 4.564
Žánr
Komiksy, Literatura česká
Vydáno, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Milada Horáková

Přidat komentář
emanea
07. ledna

Kniha naprosto předčila mé očekávání - koupila jsem si ji naslepo za účelem rozšíření povědomí o tehdejší době a už po přečtení prvních stránek mi bylo jasné, že jsem vybrala správně. Navzdory komiksové podobě je kniha nabitá informacemi, přehledná, poutavá a díky svému zpracování jistě zajímavá i pro mládež.

Lejčís
03. ledna

Nádherná publikace, co si zaslouží víc pozornosti! Touhle formou by mělo vycházet více osudových příběhů, neboť jsou pak dostupnější širší veřejnosti a hlavně mládeži, potažmo dětem.


venomslav
30.10.2020

Skvělý komiks, kterým uvidíte život této tragické dámy, která byla popravena komunisty

Boboking
28.10.2020

Velmi zajímavý komiks o postavě, o které, přiznám, jsem věděl jen to co všichni, popravena komunisty. Líbila se grafika, bez experimentů, medailonky postav, předmluva, ve které autor se nesnažil vyobrazit Horákovou jako "světici".

HDosoudilová
16.10.2020

Velmi zajímavý komiks, který čtenáře seznámí s celým životem Milady Horákové. A nejen jejím. Jsou zde přiblíženy životy i jiných osobností této doby ale především historické události a souvislosti. Tato novodobá ale dost zlomová historie se totiž na školách moc neučí. A spousta studentů už tuto látku moc nevnímá. Možná by takové knihy mohly být takovou malou zábavnou pomůckou ke studiu.
Za sebe moc doporučuji hlavně těm, co nechtějí číst "tlusté odborné bichle"

SlamLenka
02.10.2020

O Miladě jako o osobnosti se nebudu rozepisovat, ta je a navždy zůstane hrdinkou a symbolem boje za svobodu a demokracii. Komiks však nabízí i seznámení s dalšími osobnostmi, které ctily stejné či podobné hodnoty jako Milada. Podobně představuje i jednotlivé aktéry monsterprocesu, v němž byla tato silná žena odsouzena k trestu smrti. Komiks je výtvarně hezky zpracovaný a pro mě asi o dost stravitelnější než komplexní biografie, i tak jsem se ale samozřejmě neubránila slzám… Historická fakta, jimiž je kniha doplněna, dávají Miladině příběhu rámec a jsou přínosné k pochopení souvislostí. Drobnou výtku bych měla jedině k jejich řazení. Mám pocit, že by je šlo do příběhu integrovat lépe, ale to je víceméně drobnost – na síle příběhu to nic nemění.
Tenhle komiks rozhodně doporučuji!

Páájinka
29.09.2020

Velice doporučuji pro žáky ZŠ. Nenásilně, pěkně, stručně, jasně vysvětleno dění v naší republice. Je zde vykreslena statečnost Milady Horákové a jiných.

charlizee
08.09.2020

Tuto knihu bych normálně zařadila do školních osnov. Komiks? Komiks!
Děcka to bude bavit, protože obrázky a dialogy, takže maximálně přístupná forma, přitom ale napěchované informacemi, které jsme my teda v dějepise neprobírali...
Umanutost (v dobrém slova smyslu) JUDr. Horákové mi znovu a znovu bere dech...
P.S.: Studenty bych za odměnu otestovala, kdo z nich v knize odhalil faktickou chybu - jedna významná se v knize bohužel opradu objevuje...

1