Milada Horáková

Milada Horáková https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444697/bmid_milada-horakova-C2w-444697.jpg 5 170 42

Milada Horáková je nejznámější obětí politických monstrprocesů v Československu. 27. června 1950 byla popravena v Praze na Pankráci. Co o ní víme víc? Právnička, sociální pracovnice, poslankyně, aktivní účastnice prvního, druhého i třetího odboje, bojovnice za práva žen. Komiksová kniha spisovatele Zdeňka Ležáka a výtvarnice Štěpánky Jislové podává její život podrobněji - dětství, mladá léta, právnička na sociálním odboru, odbojová činnost, vězení nacisty, vstupem do politiky po válce, protikomunistický odboj po únorovém převratu, zatčení v září 1949, proces a jeho průběh až po rozsudek a popravu. Nedílnou součástí je i její soukromý život. Kromě toho kniha sleduje osudy vedlejších postav, čímž dokresluje charakter doby. Autenticky a velmi věrně vykresluje příběh jedné z největších osobností novodobých českých dějin. Kniha podpořena MK ČR.... celý text

ADE138
30.06.2020 4 z 5

Výborně zpracovaný životopisný příběh jedné z nejvýznamnějších českých žen. Přiznávám, že kresba není úplně můj šálek kávy, ale i tak určitě stojí za pozornost.

Limonadovyjoe
26.06.2020 5 z 5

Dnes je 26. června, poslední den života Milady Horákové, která byla popravena před 70ti lety 27.června 1950. Inteligentní, silná, statečná žena bojující za demokracii, za svou zemi, za práva žen. Zavražděna spolu s dalšími účastníky odboje proti komunistickému režimu. Zavražděna ve smyšleném monstrprocesu, proto aby se země v čele s Gottwaldem zavděčili Stalinovi a Sovětskému svazu. V monstrprocesech nebyla zavražděna pouze Milada a její nejbližší spolupracovníci, ale také mnoho sedláků a dalších obyčejných lidí, kteří nesouhlasili s praktikami komunistů. V neposlední řadě pak také bratrovraždy uvnitř komunistické partaje. Na nic z toho by se nemělo zapomínat, a jsem ráda, že se o této části dějin stále mluví, a že kniha vyšla s podporou ministerstva kultury. Samotná forma komiksu je skvělá, dává nám jen ty nejdůležitější informace a určitě zaujme i mladší čtenáře. Obálka i ilustrace jsou nádherné.
Děkujeme Miládko.