Krabice živých přehled

Krabice živých https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15616/bmid_krabice-zivych-4d1-15616.jpg 4 204 204

Strhující román, který patří mezi nejvýznamnější díla Norberta Frýda z 50.let. Díky strastiplným zkušenostem z koncentračních táborů, autorem prožité bídě a utrpení se toto dílo vyhnulo dobovému schematismu a vychází právě z jeho osobních krutých zážitků.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krabice živých. Přihlašte se a napište ho.

ellypusik
10.07.2023 4 z 5

Kniha je velmi čtivá a člověk si pak hned více váží života. Autor podával události citlivou formou, až mi to občas přišlo nedůvěryhodné, protože nejspíš každý ví, jaké hrůzy se v dané době děly a autor nejspíš záměrně některé situace vynechal. Tento tah chápu a není potřeba ty hrůzy obsáhle popisovat, ale občas mi to ztrácelo na autentičnosti. I tak skvělé dílo poukazující na to, že v nouzi se znak lidství ztrácí a každý se stává zvířetem bojující o přežití. Když dozorce na jednoho z vězňů pokřikoval, ať děkuje za to, že může žít, co víc by chtěl... zamrazilo mě, jak tak v dnešní době normální věci, jako právo na život, se stává posvátností. Doporučuji!

Nofar197
05.05.2023 5 z 5

Autor zpracoval své zážitky z koncentračního tábora do neobyčejné knihy. K přečtení mě ve druhém ročníku inspiroval úryvek v učebnici literatury a ačkoli nešlo o snadné čtení, patří na tomto poli mezi nejlepší, které jsem četla.
"Jaké jsi národnosti? Proč nemáš řádně prisity vingl? "
"Fasovali jsme v Osvětimi kabáty bez označení. Jsem Čech, politický. "
"Eine Tscheche? Tsechy mají blechy. Stimmt? Je to tak? "
"Ne tak docela. U vás v Říši jsme k tomu ještě chytli vsi. "
To bylo téměř drzé, ale pohlavek nedostal. Dozorkyně se příliš lekla slova vsi. "

Kackac77
15.10.2022 4 z 5

Úplně nevím, co k teto knížce napsat. Prostředí koncentrátu je šílené, nepredstavitelne. Toto je kniha očima člověka, který ho zažil. Dávám jednu hvězdu dolů, protože jsem se někdy ztrácela v dialozich, přišlo mi někdy nekonečné omílání nějaké události, až se v tom člověk ztrácel. Bylo to ale silné, smutné,.. jako ta doba.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Krabice živých v seznamech

v Právě čtených3x