lassse lassse komentáře u knih

Mlsoun. Kniha třetí Mlsoun. Kniha třetí Jeff Lemire

Naprosto epický příběh, kde jsem doslova hltal každou stránku.

09.01.2023 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Čte se to lehce, to jo, ale nepřesvědčilo mě to. Některé popisy a chování aktérů pak jsou celkem komické.

31.12.2022 3 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Kapitána Bouchače přepadne splín a ten ovlivní větší část knihy. Pak se ale na scénu dostane Fifinka a věci se zase přesunou do normálu a posádka Kraksny řeší na Zemi jeden průšvih za druhým. Jako obvykle.

27.12.2022 3 z 5

Invaze Invaze Roman Bureš

O mnoho vtipnější pokračování, které se čte snad samo. A snad první "bichle" u které jsem se vůbec nenudil a jel ji co to dalo. Hodně mě bavil Rónan a celou dobu fandil démonům.

15.12.2022 5 z 5

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

Oproti předchozímu dílu o trochu pozadu ale přesto jsem to hltal plnými doušky a na konci byl zklamaný, ze už je konec. Velice povedená kniha, svět i celá série. Jen tak dál! ;-)

26.11.2022 4 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Některé povídky zaujaly, některé ne, každopádně všechny donutily k zamyšlení jak to s těmi ženskými je :)

20.11.2022 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Čekal jsem, že dostanu Ziburu a dostal jsem Ziburu. Nic víc, nic míň. Některé hlášky opravdu stojí za to.

18.11.2022 3 z 5

Život válečníka Život válečníka Tomáš Němec

Obálka a celkové provedení knihy je hodně povedené. Co se týče obsahu, tak ten se mi moc pod kůži nedostal (až na poslední povídku). Nějak se mi do toho nešlo začíst, přitom popis světa, postav apod. není špatný. Často jsem tam viděl Sapkowskiho, ale není to Sapkowski.

08.11.2022 3 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Vtipná jednohubka o turistech se “sebevražednými” sklony :)

09.10.2022 3 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Dle vysokého hodnocení jsem se těšil a přišlo malé zklamání. Jakoby tomu něco chybělo. Napsané je to pěkně, Peklo vykreslené skvěle, ale…

05.10.2022 3 z 5

Catwoman: Ve svitu Měsíce Catwoman: Ve svitu Měsíce Lauren Myracle

Začátek dobrý, až jako by ani neseděl do YA, pak to ale již mělo sestoupnou tendenci, bohužel.

22.09.2022 3 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Oni se lidi vlastně vůbec nemění, a to ani za sto let co od tohoto příběhu uběhlo. Příjemné, lehce vtipné čtení.

18.09.2022 3 z 5

Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha první Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha první Brian Michael Bendis

Tohle snad ani nemůže být od Marvelu :) Dobrý příběh, dobré kresby, zkrátka hodně povedená kniha.

13.09.2022 4 z 5

Trocha zlé krve Trocha zlé krve Joe Abercrombie

Jako na houpačce, a na to, že je to moje první kniha od Abercrombieho, tak celkový dojem dobrý. Je to pěkně udělané a čtenář se dokáže vcítit do protagonistů.

07.09.2022 4 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Tohle se hodně povedlo. První část mi přišla "zábavnější" než ta druhá, která je totální "depka".

15.08.2022 4 z 5

Mlsoun. Kniha druhá Mlsoun. Kniha druhá Jeff Lemire

K tomu nemám co dodat, je to skvělé. To je komiks podle mého gusta.

01.08.2022 5 z 5

Oko čarodějnice Oko čarodějnice Nelly Černohorská

Celkem pobavilo, trochu i vystrašilo a tak to stačilo :)

28.07.2022 3 z 5

Kapsy Kapsy Jonáš Ledecký

Velice povedený komiks.

24.07.2022 4 z 5

Purpurový ibišek Purpurový ibišek Chimamanda Ngozi Adichie

Okénko do náboženského fanatismu, dospívání, státního převratu a života v Nigérii.

22.07.2022 3 z 5

Bůh hromu znovuzrozený Bůh hromu znovuzrozený Jason Aaron

Ono to není špatné, ale asi jsem neměl začínat s Thorem právě touhle knihou. Příběh o starším Thórovi je lepší a to hlavně tím, ze je přehlednější.

17.07.2022 3 z 5