Život válečníka přehled

Život válečníka
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500983/bmid_zivot-valecnika-sJ2-500983.jpg 4 72 72

EPICKÁ FANTASY PLNÁ DRSNÝCH MUŽŮ, NEBEZPEČNÝCH ŽEN A DĚSIVÝCH MONSTER... Byla to doba temnoty, krve a strachu. Byla to doba, kdy na trůnu z Kamene seděl Císař, možná člověk, možná prastará, nesmrtelná entita. Byla to doba meče, magie a šílených bohů vyštvaných z bezedných propastí času. Tehdy se na stezkách Císařství objevil válečník, který v sobě nesl touhu po pomstě, moudrost věků i žal po dávno ztracené lásce. Aniž by to tušil, na hřbetě koně i draka, obutý i bosý, ostřím meče i holou pěstí psal pochmurnou historii našeho světa. Historii Císařství. Ti, co nevěděli, mu říkali Sebasttyen. Ti, co věděli, mu říkali Nezrozený. Ti, co tušili, říkali, že spálí svět na popel. Tohle je jeho příběh. Tohle je jeho život. Život válečníka.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Život válečníka. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (21)

Franc
23.04.2024 3 z 5

Bezesporu krásně zpracovaná kniha, bezesporu kniha zajímavá, leč k dokonalosti mi přeci jenom něco chybělo.

Rozdělení děje na několik samostatných povídkových částí po mém soudu zapříčinilo kolísavost děje. Byly pasáže, které jsem "hltal", pasáže, které nadšení z čteného ubralo rychlostí stupeň.

Kniha si bezesporu nese všechny atributy zajímavé a poutavé fantasy - nelítostné řeže, touhu po pomstě, lásku i nenávist - ale v tomto případě mě spojovací článek, kterým je hlavní hrdina, nepřiměl nalézt si k němu cestu. S přibývajícím stránkami a jeho toužebnějším hledáním konce cesty uvadal i můj zájem o jeho další osudy. V tomto shledávám největší slabinu celého příběhu.

Jak jsem uvedl, jedná se o krásnou knihu, knihu s příběhem, který si své fanoušky a obdivovatele najde, ale já ve vší úctě k autorovi v čelní řadě stát nebudu.

Malarkey
26.11.2023 3 z 5

Musím říct, že na to, jak je kniha krásně provedená (ve všech ohledech!), mě její obsah dost zklamal. Byť sám o sobě špatný vůbec není.

Kniha se totiž neskládá z jednoho velectěného epického příběhu, ale z jednotlivých povídek, jejichž hlavní postavou je válečník Sebasttyen. Povídky jako takové nejsou úplně zlé, ale žádným způsobem nedělají nic pro to, abyste si hlavní postavu oblíbily.

Povídku za povídkou jsem se zarážel, jak autor vždy hlavní postavu v prvních stránkách povídky nechá někde umírat, aby tím vlastně rozjel děj. Nechtěl bych být Sebasttyen, protože kdykoliv mi někde začne můj příběh, pokaždé by mě to hodně bolelo - tedy pokud bych nebyl někde těsně před smrtí - tedy v bezvědomí.

Kniha je to ale ve všech ohledech krásná, ale spíše pro ty, kteří autorovu postavu znají již z dřívějších povídek, než aby se k ní dostali takhle prvně jako já. V knize je mimochodem hrozně hezká mapa na vnitřní straně pevné vazby, jenže kdyby tam nebyla, nic zásadního se nestane. Povídky o těch místech mluví, ale vlastně vůbec nelákají k tomu se do té mapy podívat a kochat se jí. A tak to je vlastně s celou knihou. Povídky čtivé, ale neměl jsem k hlavní postavě vztah, abych se těšil do dalšího jejího příběhu.


špulo
13.07.2023 4 z 5

Nádherná kniha po stránke prevedenia. Naozaj, nádhera. Obsahovo je to už trochu horšie. Že sme podobné príbehy čítali kaje taje mi nevadí. Že mi občas nesadol autorov štýl nie je jeho problém, ale môj a viem sa s tým zrovnať. Že je to celé poňaté ako pocta autorovým obľúbeným spisovateľom je zas jeho problém a mne to opäť nevadí. Že je však hlavný hrdina suchar jak zabudnutá hrianka na terase, to už mi vadí. Práve v ucelenej zbierke poviedok by mala hlavná postava rásť a čitateľa si omotať kolom prsta. Tu naopak niekde v druhej polovici knihy náš hrdina upadá a padá a mne začal byť totálne ukradnutý. Až som bol rád, že v poslednej poviedke takmer ani nebol. A v tom duchu vyznel aj záver. Ak nehráme na originalitu, ale na poctu žánru a jeho autorom, tak na to potrebujeme aspoň riadno upraveného a na poriadek vypraveného sprievodcu. Lebo sa mi nezdá, že by takýmito sucharmi boli Conan, Geralt, Tulák či Koniáš. Preto jedna hviezda za výpravu knihy a len tri za výpravy so Sebasttyenom ;)).

všechny komentáře

Související novinky (3)

7 vánočních tipů pro natěšené knihomoly!

14.12.2022


Epická fantasy plná drsných mužů, nebezpečných žen a děsivých monster…

14.09.2022


Vychází Krvavé stíny a další knižní novinky (36. týden)

04.09.2022


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Život válečníka v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených85x
ve Čtenářské výzvě8x
v Doporučených5x
v Knihotéce67x
v Chystám se číst78x
v Chci si koupit34x
v dalších seznamech3x