Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách

Druhý díl vodácko-horácké trilogie nám znovu umožní prožít nevšední příběhy čtenářům již známé party kamarádů - Bonga, Kenyho, Sumce, Lucie a dalších, tentokrát na horách.

https://www.databazeknih.cz/images_books/68_/6894/proc-bychom-se-nepotili-aneb-jak-se-chodi-po-horach-6894.jpg 4.5206

Vodáci 2.

Literatura česká, Příběhy
Vydáno, Olympia

Kniha Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách

allebra

V této knížce je na každé stránce cítit láska ke slovenským horám. Při čtení jsem ráda zavzpomínala i na svoje výpravy po těchto končinách. Je to mé druhé setkání s touto sympatickou partou a už teď se těším na další.

Horal123

Skvělá knížka pro všechny milovníky hor. Kniha je napsána velmi humornou formou a i když byla vydaná v roce 1984 a mnohé se od té doby změnilo, "živočišný druh horáků" je pořád stejný. Jen škoda, že Tatry už nám nepatří. Každý kdo provozuje vysokohorskou turistiku s dobrou partou, mi dá jistě za pravdu, že tolik srandy se jinde nezažije. Knihu vřele doporučuji.

Florindela

Knížka, u které se vždycky musím smát nahlas. Jinak to nejde. Naprosto skvěle napsaná, opět jsem ji vytáhla z knihovny a opět pobavila.

martineden
08.06.2019

Parádní kniha! Slovenské hory jako na dlani.

Elis.n
03.06.2019

Skvělé oddychové čtení. S dalším dílem se vidím někde na pláži u vody nebo pod stromem na chalupě. Myslím, že kdo má rád Jirotku, užije si i Šmída.

pingu1
03.03.2019

Krásná, humorná čtivá knížka o to, jak se chodí po horách :-) Skvělé počteníčko :-)

Felsenberg
02.10.2018

Pobavil jsem se. Pro horáky povinnost, velmi vhodné jako instruktážní kniha před cestou do hor.

Amazonka72
09.09.2018

Asi po 30-ti letech jsem z knihovny vytáhla tuto útlou knížku, abych opět otevřela její stránky a nechala se bavit skvěle napsaným příběhem z pera pana Šmída. Důvod byl prostý, jela jsem se svým synem do hor na Slovensko. Vlakem. S batohem na zádech. Úplně přesně jak před výše udaným časovým údajem. Tehdy byla tato kniha doslova naší biblí, četli jsme ji ve vlaku, večer u ohně, ve stanu, a vše, co v ní bylo napsáno tak neskutečně odpovídalo skutečnosti. Cítili jsme se jako “horalové”, kteří jsou pro lásku k horám schopni obětovat pohodlí socialistických domovů a zvládnout i zákeřné nástrahy hor. Překvapilo mě, jak i po letech, v úplně jiné době, téměř nepřetržitě v dosahu mobilního signálu a internetu (mluvím o Slovenských horách, nikoli o Balkánu), jsou mnohé věci aktuální. Nebo, přesněji řečeno, jednotlivé situace jsou popsány tak působivě a uvěřitelně, že jim rozumíme i dnes. Je pravdou, že cesta vlakem na Slovensko již není bojem o místa ve vlaku, dnes dostanete zadarmo nejen vodu, ale i kávu, výkřiky, které je ve vlaku slyšet, když jsou vidět Tatry, jsou však stále stejné. Můj syn se při četbě této kapitoly doslova dusil smíchem. Je potěšující, že má česká literatura i takové autory, jako je pan Šmíd. My, čtenáři, se pak můžeme k jeho knihám nostalgicky vracet a prožívat tak opět příběhy, které nám v našem mládí přinášely pocit svobody.