Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý díl vodácko-horácké trilogie nám znovu umožní prožít nevšední příběhy čtenářům již známé party kamarádů - Bonga, Kenyho, Sumce, Lucie a dalších, tentokrát na horách.

https://www.databazeknih.cz/images_books/68_/6894/proc-bychom-se-nepotili-aneb-jak-se-chodi-po-horach-6894.jpg 4.5206
Série

Vodáci 2.

Žánr
Literatura česká, Příběhy
Vydáno, Olympia
více informací...


Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách

Přidat komentář
allebra
16. února

V této knížce je na každé stránce cítit láska ke slovenským horám. Při čtení jsem ráda zavzpomínala i na svoje výpravy po těchto končinách. Je to mé druhé setkání s touto sympatickou partou a už teď se těším na další.

Horal123
05. února

Skvělá knížka pro všechny milovníky hor. Kniha je napsána velmi humornou formou a i když byla vydaná v roce 1984 a mnohé se od té doby změnilo, "živočišný druh horáků" je pořád stejný. Jen škoda, že Tatry už nám nepatří. Každý kdo provozuje vysokohorskou turistiku s dobrou partou, mi dá jistě za pravdu, že tolik srandy se jinde nezažije. Knihu vřele doporučuji.

Florindela
08. ledna

Knížka, u které se vždycky musím smát nahlas. Jinak to nejde. Naprosto skvěle napsaná, opět jsem ji vytáhla z knihovny a opět pobavila.

martineden
08.06.2019

Parádní kniha! Slovenské hory jako na dlani.

Elis.n
03.06.2019

Skvělé oddychové čtení. S dalším dílem se vidím někde na pláži u vody nebo pod stromem na chalupě. Myslím, že kdo má rád Jirotku, užije si i Šmída.

pingu1
03.03.2019

Krásná, humorná čtivá knížka o to, jak se chodí po horách :-) Skvělé počteníčko :-)

Felsenberg
02.10.2018

Pobavil jsem se. Pro horáky povinnost, velmi vhodné jako instruktážní kniha před cestou do hor.

Amazonka72
09.09.2018

Asi po 30-ti letech jsem z knihovny vytáhla tuto útlou knížku, abych opět otevřela její stránky a nechala se bavit skvěle napsaným příběhem z pera pana Šmída. Důvod byl prostý, jela jsem se svým synem do hor na Slovensko. Vlakem. S batohem na zádech. Úplně přesně jak před výše udaným časovým údajem. Tehdy byla tato kniha doslova naší biblí, četli jsme ji ve vlaku, večer u ohně, ve stanu, a vše, co v ní bylo napsáno tak neskutečně odpovídalo skutečnosti. Cítili jsme se jako “horalové”, kteří jsou pro lásku k horám schopni obětovat pohodlí socialistických domovů a zvládnout i zákeřné nástrahy hor. Překvapilo mě, jak i po letech, v úplně jiné době, téměř nepřetržitě v dosahu mobilního signálu a internetu (mluvím o Slovenských horách, nikoli o Balkánu), jsou mnohé věci aktuální. Nebo, přesněji řečeno, jednotlivé situace jsou popsány tak působivě a uvěřitelně, že jim rozumíme i dnes. Je pravdou, že cesta vlakem na Slovensko již není bojem o místa ve vlaku, dnes dostanete zadarmo nejen vodu, ale i kávu, výkřiky, které je ve vlaku slyšet, když jsou vidět Tatry, jsou však stále stejné. Můj syn se při četbě této kapitoly doslova dusil smíchem. Je potěšující, že má česká literatura i takové autory, jako je pan Šmíd. My, čtenáři, se pak můžeme k jeho knihám nostalgicky vracet a prožívat tak opět příběhy, které nám v našem mládí přinášely pocit svobody.

1