Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha první

Tohle jsou nová pravidla Hell’s Kitchen. V letech 1979 až 1983 předváděl Frank Miller na stránkách Daredevila hotová kouzla, zcela tohoto komiksového hrdinu předefinoval a zanechal po sobě odkaz, který neměl nikdo šanci překonat. A potom přišel Brian Michael Bendis. Bendis byl ve světě mainstreamového komiksu drzým nováčkem, který nadchl vybíravé fanoušky hity, jako byli Sam & Twitch a Torso & Powers. Vnesl do Daredevilových dobrodružství nádech pulp fiction a věnoval pozornost rovným dílem oběma osobnostem: Mattu Murdockovi i Daredevilovi. Zkrátka nepřišel ani onen jedinečný svět, který se Daredevilovi stal domovem: jeho čtvrť, ulice potřísněné jeho krví – Hell’s Kitchen. Na stránkách Bendisova Daredevila se čtenáři seznamují s plejádou postav, které mohou existovat jen v tomto prostředí. Se Sammym Silkem, přivandrovalcem do Hell’s Kitchen, který čirou náhodou zakopne o klíče ke Kingpinovu království. S Haroldem Driverem, agentem FBI, jenž se s Daredevilovým tajemstvím v kapse ocitne v bezvýchodné situaci. Bendis také opráší dlouholeté daredevilovské stálice: skálopevně věrného Foggyho Nelsona, přátele z ulice Luka Cage a Spider-Mana, ba dojde i na krátkou mezihru s Elektrou, už jenom kvůli ní se skalním fandům vyplatí koupit si tuto knihu. A co Wilson Fisk alias Kingpin? Bendis nám naservíruje strhující, výpravný příběh, který jednou pro vždy vyřeší vztah mezi marvelovským mužem beze strachu a mafiánským bossem, jenž vládne městu ocelovou pěstí – završený famózní scénou, která si po právu zaslouží vstoupit do komiksové síně slávy. Brian Michael Bendis vytvořil komiksovou sérii, která při vyprávění Daredevilových dobrodružství ve stylu pulp-fiction využívá bohatou paletu postav a psychodrama Muže beze strachu a předkládá je čtenáři v neuvěřitelně pestrém a moderním podání. Bendis a kreslíř Alex Maleev vytvořili daredevilovskou sérii hodnou síně slávy. A po právu za ni získali Eisnerovu cenu za nejlepší dlouhodobou sérii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69547/big_daredevil-muz-beze-strachu-1-Hkq-69547.jpg 4.791

Marvel omnibus - Daredevil 1.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , BB art, Crew

Daredevil Omnibus by Brian Michael Bendis and Alex Maleev Vol. 1, 2011

Kniha Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha první

Kapis
12.11.2021

Tak jsem při čištění externího disku zjistil, že mám zcela legálně stažené dvě série Daredevila a než jsem to odmázl, tak jsem dostal chuť se na to podívat. No a někde na konci 1. série to vedlo k tomu, že mi pohled zaplul do knihovny, kde už dlouhé roky čekají čtyři nezcela levné omnibusy, panensky zabalené v igelitu, na svoji příležitost, kdy už se konečně dostanou na řadu.

A ten čas přišel právě teď! Seriál je samosebou úplně o něčem jiném, ale není to žužu koktejl o strašném vnitřním utrpení osoby bez vagíny v nebinárním těle kastrovaného hermafrodita, trpícího zraňující necitlivostí bílých heteropáprdů všude kolem, ale je stejně jako komiks příjemně drsný, temný, zdravě maskulinní a poměrně dospěle vystavěný, až tak, že po NewYorských střechách poskakující kluci v elasťákách jednomu nepřijdou ani moc nereální. Dokonce tam bylo i pár zajímavých myšlenek, nad kterýma jsem se i zamyslel.

Komiks je, jak už to bývá, o řád výše. Celý omnibus je velice pěkný artefakt v krásné černé vazbě s raženým šarlatovým písmem, pevným křídovým papírem, je příjemné ho mít už jen v ruce a listovat si jím, jediná škoda je těch slepených stránek u hřbetu - které jak jsem se dočetl - jsou způsobený ne dobře zaschlou černou barvou, která je až po okraje - no co už. Kresba je krásně temná, příběh se neúplně lineárně vine jako neregulovaná řeka a nikterak není předvidatelný. Příjemná spotřební zábava, kdy mě s každou stránkou víc a víc zajímalo jak to bude pokračovat.

Jo, Bendis to umí, to je jasné, takže za mě někde kolem 90% a hned jdu servat igelit a otřít prach z dalšího čekajícího dílu.

Jen dvě otázky:
1) Jak je možné, že se do toho svého 15metrového švihadla nikdy nezamotá?
2) Proč tam chybí některé sešity původního vydání?

zdenek5300
20.10.2021

Daredevil jsem si kvůli Bendisově éře dost oblíbil . Už z první věty je nad slunce jasné ,zě tenhle omnibus jsem si strašně užil . Co k tomu ještě dál říct ? Maleevova kresba se zrovna na Daredevil hodí . Krásně vystihuje depresi tohohle komiksu a celkově hell's kitchen . Bendisovu scénáři není co vytknout . Je tu ve vrcholné formě tady je ten Bendis co psal užasné konverzačky a suprové charaktery a tady to je jedno z nejlepších děl Bendise z jeho vrcholu . A barvy jsou úžasné . 5*.

Placi
29.12.2019

První díl Omnibusu o ďáblovi z Hell's Kitchen z dílny Bendise. Přiznám se, že s postavou jsem se nejprve setkal v seriálové podobě na Netflixu. Osoba slepého právníka, který si v noci vyhrne rukávy a vrhá se do boje se zločinem trochu více zblízka, je vskutku více než zajímavá. Matt je skutečně mužem beze strachu, i když i on má pochopitelně pochybnosti a určité obavy. Rád se k této sérii opět vrátím a už se na to těším!

davidurban1973
03.12.2019

Perfektní příběhy, odpovídající kresba. Takový dospelacky komiks.

StarkBuck
16.09.2019

Byl to první komiks o Daredevilovi co jsem četla a musím uznat, že je povedený. Bavilo mě to fakt hodně :D

jarynek
17.08.2018

Ne, že by v knize nebyla žádná akce, to se asi od omnibusu s Daredevilem nedá očekávat, ale rozhodně nečekejte nějakou akční orgii. Kniha je postavena na dobře se rozvíjející zápletce, dialozích (sice poslední příběh, který je skoro celý ze soudní síně, je asi nejslabší, tak i tento je výborný), skvělou kresbou podtrhnuté noirové atmosféře (zde hlavně druhý příběh z mafiánského prostředí) a především na pocitech. Pocitech viny za vlastní minulost, pocitech v boji o prozrazení své identity, pocitech lidí z okolí DD. Ačkoliv se v knize objeví hodně postav z Marvelovského světa superhrdinů, tak kniha jako celek působí hodně civilně - a rozhodně to není na škodu.

3DD!3
03.05.2018

Nevěřil jsem, že Bendisův Daredevil bude lepší než omnibusy od Brubakera a hle... není. Ani nemůže. Soustředí se místo špionáže na mnohem realističtější problémy obyčejných lidí. Lidi s krizí identity, kteří se musí spolehnout na nedokonalé zákony a musí se smířit s lidskou touhou po penězích. Daredevil zde chybuje, propadá panice a téměř škemrá o šanci na jiný život, ale tyhle slabé chvilky pominou a dostáváme fantastickou akci v Malevově dokonalé kresbě. A Murdock dostane prostor ve chvíli kdy se ze scény vytratí Kingpin a nechá po sobě nepořádek, kterým utrousí Daredevilovu tajnou identitu světu.

ludek.n
24.04.2018

První kniha omnibusovského Daredevila z pera Briana Michaela Bendise obsahuje tři příběhy, z nichž každý je tak trochu jiný a nepodobný ostatním. Každého se ujal jiný kreslíř a vtiskl jim svůj osobitý styl. Asi nejvíce z řady vybočuje David W.Mack v úvodní Probuď se a musím říct, že s jeho pojetím jsem měl asi největší problém. Jeho skicované panely mi prostě neseděly a nevtáhly mě do Hell´s Kitchen světa ať jsem dělal, co jsem dělal. To se povedlo až rozsáhlému Podšéfovi s Alexem Maleevem za kreslící podložkou. Temný, drsný, gangsterský příběh s lidským podtextem má sílu parního bucharu a valí se knihou jak obrněný transportér. Závěrečný Soudní proces je pak více než o Daredevilovi o Mattu Murdockovi a vzhledem k tématu je lehce dějově i výtvarně statický, což vůči B.M.Bendisovi, Manuelu Gutierrezovi ani Terrymu a Rachel Dodsonovým, nemyslím nijak pejorativně. Dobře jsem se bavil, k úplnému podlehnutí mi však přece jen ještě kousek chyběl.