lassse Online lassse komentáře u knih

Tajuplný svět virů a bakterií Tajuplný svět virů a bakterií Karsten Brensing

Velice poučná kniha, která se snaží mikrosvět popsat, tak aby mu skoro každý porozuměl. Kniha se však neobešla bez "moderních" názorů, i když jen v malém množství.

16.02.2022 4 z 5

Pražská defenestrace 23. května 1618 Pražská defenestrace 23. května 1618 Pavel Kosatík

Hezký pohled na tuto pro Čechy dost nešťastnou dobu. Komiks je pěkným zpestřením.

13.02.2022 4 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Celkem mi trvalo se začíst a to zejména díky často používaným historickým výrazům a mírám. Pak jsem si ale zvykl a příběh začal příjemně ubíhat. Autor umě danou dobu popsal.

11.02.2022 3 z 5

Joker Joker Brian Azzarello

Drsný komiks o šílencovi, který byl shledán příčetným. Kresba super, střídání technik ještě lepší. Povedený kousek.

30.01.2022 4 z 5

Adept Adept Adam Przechrzta

Kniha se odehrává v zajímavém prostředí s dobrou myšlenkou, ale je v ní na můj vkus až příliš politikaření a děj má spíše sestupnou tendenci.

30.01.2022 3 z 5

Hodně povedený díl. Harry i jeho kamarády už bere jejich okolí vážně a to s sebou přínáší další napínavé dobrodružství.

17.01.2022 4 z 5

Lykantropova kletba Lykantropova kletba Petr Eismann

Nedalo mi to a šel jsem i do druhé dílu vyprávění o dobrodružstvích Horských šelem. Kniha navazuje tam, kde skončil první díl a jede si stále ve svém, a to v dobrém, tak i v tom horším. Bohužel některé pasáže jsou opravdu dost naivní, ale to se ve světě Dračího doupěte dá tak nějak i předpokládat.

02.12.2021 3 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Povedené scifi říznuté detektivním pátráním. Druhou polovinu knihy jsem doslova hltal, opravdu povedené.

22.11.2021 4 z 5

Král Conan Král Conan Robert Ervin Howard

Pěkný pohled na počátky Fantasy. Je to pro mě seznámení s Conanem (filmy nepočítám) a rozhodně nezklamalo.

17.11.2021 4 z 5

Kosmičtí Avengers Kosmičtí Avengers Brian Michael Bendis

Na chvíli pobavilo, na další díly ale nenavnadilo.

04.11.2021 3 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Rumcajs je legenda. Dospělý navíc v knížce najde co tam dítě nikdy neuvidí.

23.10.2021 4 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Podobné jako předchozí díl, akorát je tam podstatně více hlášek. Jako dobrý, autor jede něco trochu jiného než u ostatní tvorby. Každopádně neurazí a celkem pobaví.

17.10.2021 3 z 5

Rudá Rudá Dalibor Vácha

Naprostá pecka, bomba, skvělé. Kniha mě zcela pohltila a najednou byl konec, bohužel. Oproti předchozímu dílu je to úplně někde jinde, výš, o hodně výš. A ta obálka za to také stojí.

04.10.2021 5 z 5

Bezčasí Bezčasí Bryan Hitch

Nějak mě ty vzletné fráze už neba, už jsem holt jiná cílová skupina a jediné co mě baví u těhle zachraňovaček světa před těmi, co to s námi myslí dobře, je kresba. A některé stránky stojí fakt za to.

02.10.2021 3 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Já jsem se nadmíru bavil. Není v tom potřeba hledat nějakou hloubku, jen se prostě v pohodě nechat unášet dobrodružstvími komisaře Durmana.

01.10.2021 4 z 5

Blednoucí vzpomínky Blednoucí vzpomínky Bartosz Sztybor

Tohle se opravdu povedlo, díky bohu. Akorát by Geralt nemusel tak často dostávat po tlamě :-)

12.09.2021 4 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Ta k v týhle knize je snad úplně všechno - zombíci, náckové, upíři, FBI, démoni, andělé, japonci... Na začátku jsem byl sice úplně ztracený, ale pak vše do sebe zaklaplo a konec jsem si užíval.

12.09.2021 4 z 5

Lockdown Lockdown * antologie

Takový správný mišmaš, který neurazí. Jak to tak bývá, něco je lepší, něco horší, ale každý si snad vybere.

24.08.2021 3 z 5

Opráski f krichli Opráski f krichli Jaz

Pořádná porce historje

21.08.2021 5 z 5

Bolest: Zima komisaře Ricciardiho Bolest: Zima komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

Pro mě celkem těžké ke čtení, na to jak je to "útlá" knížka, tak to celkem trvalo. Ale nápad dobrý, celkově dost depresivní nálada, zvláště z pana komisaře.

06.08.2021 3 z 5