Adept přehled

Adept
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458868/bmid_adept-AJO-458868.jpg 4 246 246

Materia Prima série

1. díl >

Varšava, počátek dvacátého století. Uprostřed města se objevila enkláva a její rozrůstání může zastavit jen zeď protkaná stříbrnými pruty. Nikdo neví, kde se tu vzala, ani proč se uvnitř mění rozložení ulic a podoba domů. Identické oblasti se nacházejí také v Moskvě a Petrohradu. Do oblasti se vydávají jen carské patroly a alchymisté při hledání ingrediencí pro své experimentální léky. Polský alchymista Olaf Rudnicki a důstojník elitní carské gardy se s hrozbou musejí utkat a dát všanc nejen své životy. K dovršení všeho zlého narůstá konflikt mezi mocnostmi a nezadržitelně se blíží válka. Souboje, zakázané experimenty i narůstající neklid ve městě vedou k finále, které nikdo nečeká.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Adept. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (71)

Jidu
14.06.2024 5 z 5

Wow, wow a ještě jednou wow! Tohle byla jízda! Jsem totálně nadšená.
Jak nám hlásá anotace, ocitáme se ve Varšavě, která není úplně tak Varšavou. Monstra přicházejí a mají obrovskou sílu.

Absolutně mě dostalo, jak autor vykreslil postavy. Ať už Rudnického, Samarina, nebo Anastázii, všechny tam měly svůj úděl a společně mě provedly dokonalým příběhem.

Kromě sci-fi světa a fantasy příšer zde máme i bravurně popsanou politiku, která by v této alternativní historii mohla být nastolena. Vím, že někdo si na to stěžoval, ale za mě to bylo úplně akorát a bez toho by to bylo jednoduše povrchní. Jsem ráda, že to tam auto zakomponoval.

Zároveň autor nečeká s akcí a "střet světů" lupne hned do první kapitoly. Tím si mě získal. Popis světa a jeho fungování tedy probíhá postupně a s příběhem, není zde žádný sáhodlouhý úvod. Což pro mě bylo ideální a lépe jsem si vše zapamatovala.

Za zmínku stojí určitě i precizní ilustrace, které příběhu přidaly na dokonalosti a krásně to vše doplnily.

Co víc říct, tohle je skvost. Komplexní dílo, které mě osobně zaujalo úplně vším. Jsem nadšená.

VerronikaH
12.05.2024 4 z 5

Vlastně jsem ani nevěděla, co od toho čekat a byla jsem příjemně překvapená. Posloucháno jako audiokniha a samotný přednes Filipa Jančíka byl naprosto dokonalý a dokázal úžasně vtáhnout do děje i vykreslit rozpoložení postav. Ve zkratce je to příběh o "zlém" rusovi, ze kterého se stane loajální přítel, a o "hodném" polákovi, ze kterého se stane mocný politický hráč. Historické reálie se zde krásně prolínají s magickým světem a dohromady tvoří velmi poutavý svět. Druhý díl si rozhodně nenechám ujít.


kruppe
02.05.2024 5 z 5

Komentář po třech přečtených dílech. Hurá, konečně někdo zase rozčeřil hladiny fantasy, které se po Eriksonovi začinaly zanášet. Poslední fantasy pro mě byly jen neustálá patetická schematičnost, do které jen občas někdo hodil oblázek nápaditosti.
Zde máme fantasy z ranku snad alternativní historie, se kterou si autor poradil velmi dobře. Po dějové stránce napínavé, neustále se něco děje v enklávách, u válčících stran, v politice. Hraje se o trůny, hraje se o lidské životy. Hlavní hrdinové jsou zmítáni dějinnými událostmi.
Jediné, co mi lezlo na nervy, je nevyrovnanost hlavního hrdiny. Chvíli se chová racionálně, tak, jak byste to na základě profilu, který mu autor na stránkách knihy dal do vínku. Jindy se chová naprosto neadekvátně a jde proti svému dosavadnímu vzorci chování... To je snad jediná větší výtka.
Jazyková stránka mi naprosto vyhovovala, včetně rusismů, které tomu daly hvězdičku navíc.
Za mě neotřelá fantasy, svěží vítr z Polska, který by se vám mohla líbit, pokud vás oslovili https://www.databazeknih.cz/serie/prachmistri-5679.
PS. Vím, že hodnocení jsem přepálil, jen 4 hvězdičky jsou prostě málo a 5 je moc... takových pěkných 85 % by bylo adekvátní.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (10. týden)

07.03.2021


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Adept v seznamech

v Právě čtených19x
v Přečtených302x
ve Čtenářské výzvě41x
v Doporučených22x
v Knihotéce267x
v Chystám se číst172x
v Chci si koupit37x
v dalších seznamech4x