Adept

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Varšava, počátek dvacátého století. Uprostřed města se objevila enkláva a její rozrůstání může zastavit jen zeď protkaná stříbrnými pruty. Nikdo neví, kde se tu vzala, ani proč se uvnitř mění rozložení ulic a podoba domů. Identické oblasti se nacházejí také v Moskvě a Petrohradu. Do oblasti se vydávají jen carské patroly a alchymisté při hledání ingrediencí pro své experimentální léky. Polský alchymista Olaf Rudnicki a důstojník elitní carské gardy se s hrozbou musejí utkat a dát všanc nejen své životy. K dovršení všeho zlého narůstá konflikt mezi mocnostmi a nezadržitelně se blíží válka. Souboje, zakázané experimenty i narůstající neklid ve městě vedou k finále, které nikdo nečeká....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458868/big_adept-AJO-458868.jpg 4.152
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Adept

Vidlička
06. ledna

Prostředí, období, námět, všechno super, zase jsem se moc těšila, ale... Na knížce je hodně znát, že je to první díl, takovej rozjezd na seznámení, a všechno hlavní se dozvíme dál. Jenže dál se toho už moc nedozvíme, protože kromě druhého dílu už u nás další nevyjdou, což je škoda, protože by se člověk možná dozvěděl něco víc o Enklávě, jejíž fantasmagorie mohly být popsány daleko obsáhleji, tam se autor měl vyřádit. Taky se mi zdála logika příběhu trochu děravá - myslím, že když mohla fauna pronikat z Enklávy do našeho světa, děly by se větší věci a mnohem mnohem rychleji, že by se postavy (mimochodem pěkně jednostranné a trochu jednoduché - hlavně jejich chování a vztahy) nestačily ani uprdnout! Takže za mě spíš zklamání... škoda.

MorbidCuriosity
27.12.2021

Tahle kniha me puvodne uprimne zaujala hlavne obalkou. Kdyz jsem se pustila do cteni, cetlo se to samo, bylo to vtipne, neotrele a super. Postupem casu ale pribeh zacal ztracet na kvalite i srozumitelnosti a oblibena hlavni postava me ke konci uz spis stvala.


kachnat
03.12.2021

Dlouho jsme se odhodlávala ke čtení.... Ale stálo to za to! Úžasně napsané, skvělý příběh.

evika02
20.11.2021

Jako první mne zaujala obálka v edičním plánu, pak popis a nakonec jsem se pročetla až do konce a rozhodně to pro mně nebyla ztráta času! Moc se mi líbilo téma i prostředí a i když o alchymii nevím ani zbla, pevně věřím v tom, že mi vydají i další díly a to dost brzo! Jinak budu v situaci, kdy si budu muset koupit verzi v originále a přelouskat to v polštině... :D Za mne tedy opravdu povedené a určitě četby nelituji.

Ramiel
07.11.2021

Pro mě napsané čtivě, hodně čtivě. Takže dva dny a bylo hotovo. A už honem vydejte další díly.

Kerriova
23.10.2021

Tenhle styl obvykle vůbec nečtu, ani nevím, proč jsem po téhle knížce sáhla. Ale rozhodně nelituju, moc se mi líbila! Zajímavý nápad, bavilo mě napětí mezi Rusy a Poláky, skvěle to odsýpá, super ilustrace... Už se těším na pokračování, protože ten konec, ten mě teda fakt na... nakrknul!

n.ugettka
05.10.2021

Knihu, ve které lékárník zachraňuje svět, tu jsem si prostě musela přečíst. A je to povedená kniha. Byla jsem donucena ji číst dnem i nocí. :-) Zajímavé zasazení fantasy příběhu do doby začátku 20. století (nejen vyzáží, ale i událostmi a osobnostmi té doby). A pak přišel konec. A to ne teda, pane autore, to se nedělá. ;-) Snad brzo vyjdou i ostatní díly ze série i v češtině.

maja8148
18.09.2021

Kniha je strašně čtivá a rozhodně se při ní nenudíte. Překvapuje příšerami, příhodami i postavami - jak jejich činy, tak změnami v jejich povahách. Strašně mile mě překvapilo, jak autor vystihl povahy carské rodiny (hlavně carovny, car mi úplně nesedl, ovšem je to fantasy, kde jsou hlavními hrdiny polští lékaři a vzbouřenci a ruští vojáci a nikoliv vědecká publikace o carském selu). Také se mi líbí svět, ve kterém se příběh odehrává (jen ten rok mi nějak celou dobu uniká) a míchání toho, co známe s tím, co se najednou zničehonic v našem světě objevilo.Jediné, co mě asi trochu zklamalo byl konec. A to z jednoduchého důvodu- protože to nebyl konec. Chápu, že je to první díl série, ale i tak si myslím, že by každá kniha měla být nějak uzavřena, člověk by měl mít pocit, že z toho, co se v knihe řeší je něco uzavřeno, nějak ukončeno (jako třeba, ano v 5 HP Voldemort utekl, ale jsou prázdniny a věštba je zničena) což tahle rozhodně není. Konec na mě působil, jako by někdo ukončil knihu uprostřed, prostě jako by plánoval vydat jednu obsáhlou knihu, ale nějak to nevyšlo a stejně jako v případě Pána prstenů jsme dostali více knih místo jedné (a to i jednotlivé díly LOTRa mi přišly více ukončené). Prostě celou dobu se to pěkně rozjíždí, autor vykládá karty, zvyšuje sázky a jak se to rozjede, tak najednou, zničehonic, bez jakéhokoliv dalšího vysvětlení je tu konec. Doufám, že vydají další díly, protože jinak mě vážně naštvou.

1