Blednoucí vzpomínky

Netvorů zbývá pomálu a Geralt přemýšlí o novém uplatnění, když vtom obdrží pozvání od starostky městečka Badreine – nezvyklá smečka mlhavců prý ohrožuje děti. Zaklínač práci přijme, avšak vyprávění místních lidí o útocích nedává smysl a znepokojivé vidiny také nezpůsobila tlupa prostých netvorů. Podezřelý je každý, život zdánlivě postrádá smysl, nebezpečí roste – a Geraltovi nezbývá než spolehnout se na vlastní úsudek a necouvnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475152/big_blednouci-vzpominky-UY5-475152.png 3.8100

Zaklínač - grafický román 5.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew

Fading Memories, 2021

Kniha Blednoucí vzpomínky

Porlan

Buď jsem si koupil výtisk, kde chybí stránky a nebo to je prostě nejhorší díl série.

Lenka.Vílka

Co to bylo? Já fakt nevím! Už se mi dlouho nestalo, že dočtu knihu a nevím, jestli se mi líbila. A zda jsem jí vůbec pochopila...

Ok, Geralt nemá do čeho píchnout. Nikde ho ani nechtěj. A to bylo trochu depresivní. A hned na to jsem se začala ztrácet. Protože potom se rozjedou dva příběhy v jednom a mě přišlo, že to není úplně ideálně zakompovaný a místy to působí trochu zmateně.

Nejdřív tedy. Rybář, který vypráví o mořských pannách, které se mstí rybářům. Jeden by řekl, že to je dobrej nápad. Sice by to bylo na vodě, ale ne úplně hloupý. Tak trochu vibe Vstříc mrtvým vodám. Ale ne, tohle je málo, takže Geralt vezme jinou fachu. S opravdovejma monstrama. Celkově i ta celá vesnice byla ujetá, takže závěrečná pointa problému byla fajn. A potom přijde pendlování mezi těma dvěma příběhama. A to nebylo vůbec dobrý. Navíc mi přišlo, že se Geralt chová fakt zbrkle a nerozvážně. Jako sice je rád, že má práci, ale zároveň ani nezkontroluje, zda je všechno vyřešeno. Ale musím uznat, že ten konec u vody se mi líbil  :)

Jak tohle píšu, možná jsem se v úvodu zmýlila. Možná jsem to pochopila. Jenom jsem dost zklamaná z vedení příběhu. To je v hodnocení dolů.

A kresba je bonbonek na sólo jízdě. Tohle se fakt povedlo. Temný, špinavý, vážně skvělý. Za kresbu plnej počet.

Dávám čtyři hvězdy, ale je to čtyři a půl  :)

Jackline5

Toto vydání, jak už napovídá název, je "nejtemnější" z dosud vydaných komiksů.
Autoři za tím účelem sladily velice tmavé ilustrace (ve kterých jsou jedinou výraznou věcí Geraltovi oči), se SPOOOUSTOU ponurého přemýšlení všech dostupných postav.
Děj je docela dost chaotický a místy nešikovně poskládaný, takže pokud nemáte dobrou paměť, nezbyde vám než si dělat poznámky ;)
Tento drobný nedostatek alespoň vyváží kresba. V tomto díle si ilustrátoři opravdu vyhráli s detaily. Na rozdíl od prvního dílu se vám tedy nemůže stát, že by jste některou z daleko stojících postav spletli s monstrem nebo jinak pokroucenou figurou.
Je to pěkný přírůstek do sbírky. Bohužel kvůli zmíněné posloupnosti děje ne tak povedený jako ostatní.

Vixiene

Konečně jsem si pořídila a přečetla další přírůstek do Zaklínačské komiksové rodiny. Co jsem koukala na svá hodnocení předchozích dílů, tak toto bude asi nejslabší, ale nebude to kvůli příběhu, ale kvůl zpracování. Nějak mi prostě v tomto případě vyprávění nesedlo, působilo to zmatečně a já se mnohdy musela vracet v příběhu zpět, protože jsem vlastně špatně pochopila co se stalo. Kresba ale super, ta se mi u těchto komiksů líbí snad vždy.

Je to komiks a navíc velice útlý, takže do hodiny nemáte co číst, nicméně já Zaklínače zbožňuji a jakmile vidím, že vyšel další díl, tak po něm prostě jdu :-D Upřímně ale doufám, že pokud série bude pokračovat, tak nebude mít sestupnou tendenci, protože zatím to tak bohužel vypadá :-(

puczmeloun

Podivuhodné. První dva sešity mě bavily svým konceptem prolínajících se textů/myšlenek/vzpomínek s dějem (pro první čtení je to hezké překvapení), stejně tak pointa "blednoucích vzpomínek" mi přijde rozhodně zajímavá (i když předvídatelná). Druhá polovina je ale výrazně slabší, jako by autoři nevěděli, jak to celé zakončit. Ano, jedna část je správně klasicky zaklínačsky temná, filozofická, dvojznačná, přesto jsem si u posledních stránek říkal, co to sakra čtu. A že ono počáteční prolínání bude pokračovat "nesystémově" i dál, nu, jako by se to "nevlezlo" do první poloviny.

...a tedy kresba bohužel taková jednodušší. Nic, co by člověk obdivoval, nebo se tím dlouze kochal. Snad jen možná s výjimkou mlhavců, jen to tedy není autorská invence (odpovídají podobě v rámci daného vesmíru).

Nelíísek

Pěkná kresba ale příběh mě tedy moc nenadchnul

Gordonlord

Nijak zvlášť zajímavý příběh, který zapomenu asi tak deset minut po dočtení. Špatné to nebylo, to ne. Ale hodně fádní, zmatené a neintuitivní to bylo. To ano.

Kresba působila odfláknutě, ale barvy tomu pořád ještě dodávaly potřebně pochmurnou atmosféru.

ColbySawyer
18.12.2021

Hnidopišským okem bychom našli několik nesrovnalostí s lore světa (zaměňování sirén a mořských panen například), ale jsem velice ochotný je přehlédnout, protože příběh jako celek je velmi povedený. Časová prolínání i forma dopisů mě velice zaujaly a společně s působivou ilustrací vytváří kvalitní povídku. Místy bych sice ocenil méně abstraktnosti a více hloubky, ale jinak palec rozhodně nahoru.