Z masa a ohně

Geralta si pozve jeden starý přítel, aby mu pomohl vyřešit vraždu, do které je zapletená jeho dcera. Jenže než se Geralt vůbec stihne pustit do pátrání, narazí na dalšího starého přítele a brzy se dostane do problémů, které zdaleka překračují jeho očekávání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399501/z-masa-a-ohne-u56-399501.jpg 3.5107

Zaklínač - grafický román 4.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Crew

The Witcher: Of flesh and flame, 2018

Kniha Z masa a ohně

jarynek

Zase jednou snaha přiživit se na známé značce. Ono nestačí vzít Geralta, Marigolda, přidat k tomu nějaké čáry a pár nestvůr, pak to protřepat a myslet si, že to stačí, aby z toho vypadlo další Geraltovo dobrodružství. Minimálně je potřeba vymyslet zajímavý příběh, což se zde moc nepovedlo. A pokud autor chce, aby to byl příběh o nejznámějším zaklínači, tak by to chtělo také něco více. Geraltova postava je tak plochá, že by ji bylo možno vyměnit za jakoukoliv jinou a na vyznění příběhu by to moc vidět nebylo.

Kate18
02.09.2020

Skvělá kresba, vždy se těším na další zpracování zaklínačských potvor. A tady byly opravdu povedené.

Příběh byl také dobrý. Zaklínač dostane úkol dohlédnout na dceru starého přítele, kterou každou noc navštěvuje podivný nápadník, který se vždy dokáže vyhnout strážím.
Pak se Geralt ocitne se svým otravným přítelem Marigoldem v Ofiru, kde se to jen hemží temnými silami. Situace je velmi komplikovaná, takže se Geralt spojí s místní čarodějkou, aby vše zvládli.

Mickhesh
18.07.2020

Velké zklamání.. trochu už jen ždímání peněz ze značky. Kresbě není co vytknout, ale scénář a příběh bleh.. jednoduché.. Pokud jsme si mysleli, že některý z minulých příběhů byl špatný, tak oproti tomuhle jsou prvotřídní.. 50%

Arkagas
17.07.2020

Opět skvělá kresba, ale za mě příběh o něco slabší. Možná je to tím, že vychází hlavně z herní série o zaklínači a já jsem hrála jen první a to ještě kdysi dávno. Co se kresby týče, opět není co vytknout. Na příběhu se mi líbilo že zde máme hezky vykresleného (doslova :D) Marigolda, který tu vystupuje jako hrdina, který Geralta zachrání. Celkově příběh o začarované princezně nijak extra nepřekvapí, ale konečné řešení věci, kdy se na scénu dostane Yen pobavilo. :)

FirstDaw8ID
11.07.2020

Bohužel nejslabší přírůstek v této povedené sérii. Příběh je plochý podobně jako kresba samotná. Prvních pár stránek má přitom správný zaklínačský nádech a atmosféru, dokonce se v tomto díle objeví i Marigold, což mě potěšilo.
Bohužel co se příběh přenese do jiných krajin, ztrácí se atmosféra a příběh spadne do zvláštního klišé, kresba do zvláštně prázdných panelů a detailních záběrů na grimasy hrdinů.
Nechci tím říct, že autorka kreslí špatně, ale spíš by její kresba seděla víc do nějakého teen fantasy komiksu pro mladé dívky, protože tahle zvláštní uhlazenost světu Zaklínače nesluší. Pro mladší, Zaklínačem nepolíbené čtenáře by to mohl být alespoň zajímavý start do tohoto světa, ale ostatním nemá vlastně co nabídnout.
Nerad dávám čemukoliv ze světa Zaklínače tak malé hodnocení, ale tohle se opravdu nepovedlo a po Prokletí vran je zklamání ještě větší. Snad se po vlně popularity seriálového ztvárnění dočkáme nějaké nového, drsnějšího komiksového ztvárnění. Snad.

ColbySawyer
22.06.2020

Ačkoliv se mi Z masa a ohně po grafické i lore stránce líbilo nejvíce, velká pecka to bohužel není. Problémem tohoto díla je, že při čtení máte pocit, že vám půlka stránek chybí. Všechno je tu jak z rychlíku, skáče se zde každou stránku někam jinam a člověku chybí nějaký hlubší moment. Přestože se vše vysvětlí a příběh je v základu dost povedený, dílo ve čtenáři nezvládne zanechat silnější dojem. Tohle mohl být skvělý přídavek do hry ať už v podobě questu či celého datadisku. V této podobě ovšem nadchne jen to, že se Geralt konečně vydal do Ofiru.

norrasun
11.06.2020

Mě tenhle komiks nadchl..pravda je, že ostatní díly série jsem nečetla, tudíž nemám srovnání a taky nejsem bůhvíjaký fanda této ságy.. Nicméně vypodobnění Zaklínače, jeho bláznivého přítele Marigolda i ostatních postav mi sedělo, příběh chytil a nepustil, ani humor nechyběl.. takže v klidu za pět.

kklepkaa
11.02.2020

Komiks vychází spíš z herní série, což by mi zas až tak nevadilo, ale bohužel příběhově to bylo slabší. Kresba taky nebyla úplně nejlepší. Ale dá se říct, že i tak mě tenhle návrat k Zaklínači potěšil.