Z masa a ohně

Geralta si pozve jeden starý přítel, aby mu pomohl vyřešit vraždu, do které je zapletená jeho dcera. Jenže než se Geralt vůbec stihne pustit do pátrání, narazí na dalšího starého přítele a brzy se dostane do problémů, které zdaleka překračují jeho očekávání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399501/big_z-masa-a-ohne-u56-399501.jpg 3.6149

Zaklínač - grafický román 4.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew

The Witcher: Of flesh and flame, 2018

Kniha Z masa a ohně

Jackline5

(+ SPOILER) Tento díl je na rozdíl od předchozích dílů opět daleko chudší, co se počtu monster týče. Jako kompenzaci nám ale autoři nabízejí pořádně zamotanou, skoro až "detektivní" zápletku. Jako výrazné plus by se dalo vnímat i to, že se nám poprvé v komiksové řadě zaklínače objevuje Marigold (ten mi zde doposud celkem chyběl, protože ho vnímám jako Geraltovo přítele/osinu v ... číslo 1).
Komiks je celkově velice dobře zpracován v ohledu na exotické prostředí, kde se příběh odehrává. Kresba je opravdu povedená, se spoustou detailů a barev. Samotný příběh je pak bohatý na kouzla, záludná překvapení, a vtipy spojené s Marigoldem.

Šajler

Kresby moc pěkné,jen příběh zatím nejslabší. Jsou tam větší skoky a celkově mi přišel děj slabší. Aspoň že se tam objevil Marigold :D

puczmeloun

Pro mě zatím nejzábavnější ze série zaklínačských komiksů. Povedená kresba, vtip, zajímavé postavy, lokace i monstra (boj s odkazem na hry), kouzla, řádná dávka intrik i pěkné a logické zakončení. Tak si to představuju.

FantasyCZech

Super komix.

Gordonlord

Příběh byl tak akorát. Zajímavá zápletka, ke konci nečekaný zvrat, sem tam lehké hinty typického zaklínačského humoru. Jen to byla taková nevzrušující jednohubka, o se celkového dojmu týče.

Kresba byla vyvedena s citem a docela odpovídala žádané atmosféře. Spokojenost, ale po přečtení to ve mě nic velkého nezanechá. I když nápaditou zápletku s létající truhlou si asi pamatovat budu.

Delphín
06.12.2021

Tak tohle mě extrémně nebavilo. Gerald se tu chová totálně mimo charakter, děj nudný a předvídatelný bez zaklínačské atmosféry...

J.P.S.
28.11.2021

Zcela souhlasím s komentářem od Harry_ Konečně klasická a nepřemodernizovaná kresba. Velice mě potěšil příběh, který v sobě neukrývá stovky "iluzí a abstrakcí" (narozdíl od jiných dílů série), ale je zcela realistický a velmi zapadá do stylu Sapkowského světa, resp. do stylu knižních povídek (dovedu si představit jeho zpracování i jako příběhové povídky ve stylu knížek "Poslední přání" či "Meč osudu"). Geralt je najat proti nestvůře, která se každou noc zjevuje v pokoji dospívající dcery městského rychtáře, jenže se ukáže, že tou nestvůrou navštěvující mladou dívku je...Marigold :)) A právě díky trubadůrově milostné eskapádě a jeho nenechavosti k magickým předmětům se oba hrdinové ocitnou v exotickém Ofiru, kde musejí čelí prchlivosti místního vládce, intrikám dvorní čarodějky i vraždícímu démonovi...

Za mě dosud nejlepší díl komiksové série o zaklínači. Autorka odvedla skvělou práci, rozhodně mi její styl sedí vic než Tobinův (jako Polka se zjevně více dovede vcítit do stylu Sapkowského).

Harry_
31.10.2021

Konečně normální kresba, možná není moderní a progresivní a kdovícoještě, ale je přehledná a věcná. Více odpovídá visuálu her, což potěší jejich fanoušky, stejně jako letmý odkaz na datadisk Srdce z kamene a Ofier. Jen tak dál!