Z masa a ohně

Geralta si pozve jeden starý přítel, aby mu pomohl vyřešit vraždu, do které je zapletená jeho dcera. Jenže než se Geralt vůbec stihne pustit do pátrání, narazí na dalšího starého přítele a brzy se dostane do problémů, které zdaleka překračují jeho očekávání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/399501/z-masa-a-ohne-u56-399501.jpg 3.555

Zaklínač - grafický román 4.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Crew

The Witcher: Of flesh and flame, 2018

Kniha Z masa a ohně

Dave_Jame

Jako první přiznám že nejsem zrovna expert na komiksový formát, ale i tak mi tady něco nesedlo. Možná ty stránky plné pouhých ilustrací, možná ty divné přeskoky v ději. Osobně bych si to raději odehrál ve hře. Je špatné když kniha, byť grafická, dá menší požitek z příběhu než úkol ve hře samotné.

duco

Zatiaľ najslabší komiks zo série. Kresba slabá, a v podstate minimum textu. Aj keď príbeh bol zaujímavý, vol vyrozprávaný veľmi zjednodušene.

Nelíísek
17.12.2019

Zaklínačské komiksy mám opravdu ráda ale tento mi prostě nesedl jak dějově tak graficky..
nedokážu si pomoct ale u těch zadních panelů s Yenefer už mi kresba přišla celkem odfláklá..

Mooneylan
03.12.2019

Tahle komiksová série je super! Má skvělou kresbu, temný nádech zaklínačského světa, akci a dokonce i humorné scény. Je to oddechovka, kterou slupnete v metru cestou do práce a zároveň si nebudete připadat ošizeni :)

fvalek
26.11.2019

Po delší době jsem si pořídil Z masa a ohně, jako poslední "knihu", co mi chyběla do série Zaklínače a musím říct... že ji beru asi jen čistě sběratelsky.

Fajn, je to zaklínač, je to moje životní láska (vrrrr), ale tenhle komiks je doopravdy nejslabší z celé série, z celého universa, merche i reálného světa... Nejprve ale pár pozitiv, moc se mi líbil Ofir, vlastně to pro mě byla dost novinka a tak jsem z toho teoreticky něco vytěžil. Konečně to byl i první díl, kdy se objevil Marigold! Měl jsem trošku problém s časovým zařazením, tuším někdy před dobytím Cintry asi, doba povídek, je to škoda, chtěl jsem spíše dokončit rozdělané příběhy s Ciri, ale tak i taková povídka je lepší než nic.

A teď hodně negativ - líbí se mi ten herní styl, jsem na něj zvyklý už od Prokletí vran, takže to mi nevadí, ale Motyka ani ta druhá si s tím moc práce nedaly, někdy to vypadá, jak kdyby prohnaly kvalitní obrázek nějakým komiksovým filtrem. Příběh je doopravdy nanicovatý, nejde o to, že by byl špatný, přeci jen nějaký démon, nové království, čarodějka... ale je takový kognitivně nízko, jak kdyby to měly číst děti, moc mě nepotěšil. Třetí takové velké mínus je, že Gerallt se tak nějak nechová jako Geralt, možná to je částečně tou primitivitou příběhu, ale v hodně scénách jsem si říkal "Ale no tak, tohle by Geralt nedělal...", bylo to takové zvláštní, neumím to přesně popsat, zkrátka jako číst o někom, ale necítit ho z toho. :D
Pak mě taky štve ten nápad, Ofir jsem sice pochválil, ale číst půl knížky lámanou češtinu aneb ofirská hatmatilka, je dost unavující, hlavně když to není bůh ví jak epický příběh, ale řeší se tam hlavně s kým král chrápe...

No mám zkrátka dilema, je to Zaklínač, alespoň ta kostra... nechci hodnotit negativně, nicméně mě to hrozně zklamalo, protože od posledního komiksu bych čekal daleko víc a rozhodně to nemá na Skleněný dům, který byl takový temně filosofický, na Liščí děti, které sice vycházely z knihy, ale právě proto byly kvalitní, ani na Prokletí vran, které už je slabší, ale aspoň je to dost věrné a dává nám to budoucí perspektivu. Tento díl bohužel vážně podprůměr. :/

FireOfFilth
01.11.2019

Zaklínače miluji, kupuji snad vše co ohledně něj vyjde. Samozřejmě tedy i komiksovou sérii. První díl byl fakt boží, temný, kresba tomu dávala skvělý dojem. Druhý díl byl v pohodě, ale byla to kopie z knihy Bouřková sezóna. Třetí díl byl už dost jiný, více herní.
Čtvrtý díl měl být také herní, ale bohužel se jedná o totální fail. Příběh jak ze školky a ta kresba taky bída. Možná k tomu neměli pouštět ty holky, hlavně tu Motyku!

postoran-CZ
23.10.2019

Tak tohle bylo ... zklamání. Graficky nejhorší ze všech předešlých dílů (a to sem u předešlých dílů držel laťku nad 3* hlavně díky grafickému zpracování. Příběh takový nijaký. A když se Marigold hned na začátku přiznal, že tajemnou truhlu vyhrál v Gwintu, ... Holt prostě Tobin/Querio jako u prvních dvou dílů to není. Spíše to působí jako nějaký fan příběh na základě třetího herního Zaklínače, než na základě knih. Škoda. Ale své čtenáře si to najde.

raidmnoid
21.10.2019

Osobně se mi tento díl zdá nejslabší z celé dosavadní série (Skleněný dům stále vede), ale je to Zaklínač, co víc bych chtěl? Takže i tak jsem si jej opravdu užil.

Autor knihy

Kniha Z masa a ohně je v

Právě čtených1x
dalších seznamech1x