Král Conan

Kniha Král Conan představuje slavného barbarského válečníka stvořeného divokou fantazií texaského spisovatele Roberta E. Howarda na samém vrcholu jeho životní cesty plné krvavých bojů, troufalých činů a lásky nespočtu žen. Conan musí jako vládce nejmocnějšího království oné mytické doby zas a znovu bránit svou zemi i své postavení proti početným nepřátelům vně i uvnitř království. Bojuje proti mečům i magii, šlechtickým intrikám i pradávnému zlu s neutuchající odvahou a nezlomnou vírou v sebe sama. Sbírka obsahuje povídky Meč s fénixem, Šarlatová citadela a román Hodina draka v revidovaném překladu Jana Kantůrka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450802/big_kral-conan-0Aj-450802.jpg 4.525

Kniha Král Conan

Michal_SK

Na Conanovi som vyrastal, všetky príbehy som samozrejme poznal, ale aj tak som si ich rád prečítal v novom vydaní s novým prekladom (to som ani nejak neregistroval). Výborná pevná väzba, už len pár ilustrácii mi chýbalo. Obsahuje Hodinu Draka, jediný Howardov román o Conanovi.

farb

Možná je to pořád dokola, plné klišé atd.... Ale báječně se to čte, hltal jsem stránku za stránkou a celé jsem to nadšeně slupnul jak malinu. Howardův Conan je prostě to pravé ořechové.

MagdaFish

Nedokážu posoudit, jak moc se liší původní páně Kantůrkův překlad od aktuálního revidovaného, protože jsem na conanovkách ujízděla před víc jak dvaceti lety a prostě si to nepamatuju. Ale za mě tahle verze - dobrý.
Děje obou povídek a románu jsou prostě roztomiloučké. Ta opakující se klišé barbar vs. civilizace, ty příšerně ploché ženské charaktery, ty pitomosti v ději ...
Ach! Miluju to!

lassse
17.11.2021

Pěkný pohled na počátky Fantasy. Je to pro mě seznámení s Conanem (filmy nepočítám) a rozhodně nezklamalo.

danny_21
15.11.2021

Nejrozsáhlejší kousek o Králi Conani v boji proti čarodějovi Xaltotunovi, oživlého díky magickému artefaktu. Rozsáhlejší povídka, ve které Barbar střídá lokace jak ponožky a usmyslí si udělat z poblouzněné puberťačky ( náhodou zachránkyně v kobce přes tlapami a tesáky veleopa ) královnu - 60 %.
Muž s fénixem je průměrný kousek z dobrodružství krále Aquilonského - tentokrát v boji proti mágovi s mocným symbolem na svém meči - 55 %
Šarlatová citadela řeší zachránu Aquilonského království, končí jak začína, na bitevním poli - 55 %

Lukas12345
15.11.2021

Kéž by takto vyšly i další soubory!

DennisMoore
21.10.2021

Fakt moc děkuji za tohle vydání, protože Hodina draka bylo onehdy vlastně moje seznámení s Barbarem/Králem Conanem, a dodnes, když se řekne Conan, se mi vybaví spousta pasáží právě z ní. Pevná vazba jí sluší stejně jako smysluplné předřazení dvou povídek, ilustrace Mikuláše Podprockého jsou super (kéž by jich bylo více) a Richard Podaný zrevidoval Kantůrkův překlad s láskou a úctou k němu i k Howardovi. Doufám, že se dočkáme dalšího barbarského čtiva v tomhle kabátku, protože ať se spisovatelé fantasy snaží jakkoliv, na Howarda naprostá většina z nich ani po 80 let nemá.

Archie
14.08.2021

Hezky soubor. Conam mozna dnes nezaujme vypravenim ani super propracovanym charakterem postav, v cem ale stale naprosto exceluje je budovani uveritelneho fantasy sveta a ve vykresleni podmanivych scen (princezna Akivasha v hrobce, bubny pri potemnele rece, kvetina z pekla...), ktere jsou zkratka kouzelne zatuchle, vonici prastarou civilizaci a krutym svetem Conana. Takze porad naprosto platne doporuceni.

Legenda
Legenda