lassse lassse komentáře u knih

Terapie masem Terapie masem Albrecht Smuten

Hodně dobré a drsné. Za mě je nejlepší vtip s myslivcem :)

14.07.2022 4 z 5

Tanec papírových draků Tanec papírových draků Petr Brožovský

Není to špatné, naopak, na prvotinu velice dobré a věřím, že se autor vypíše ještě ke lepším masakrům a řežbám. Celkem potěšilo, že se většina příběhu odehrává v Plzni a okolí.

14.07.2022 4 z 5

Nářek čarodějnice Nářek čarodějnice Bartosz Sztybor

Hurá, je tu další zaklínač. No u toho to taky bohužel skončilo. Příběh temný a psychologický až ouvej a kresba mi taky nějak nesedla.

04.07.2022 3 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Vtipné a děsivé zároveň. A bohužel asi i pravda o naší společnosti...

04.07.2022 5 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

Je to trochu něco jiného, ale pořád dobré - hlášek je tam přehršle a komických situací rovněž. Díky závěru se navíc kniha oprostila od toho, ze je to pouhý spin-off.

29.06.2022 3 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Vypněte mozek, pohodlně se usaďte, vyžeňte své milé a nechte se unášet čirou kotletovskou akcí napěchovanou hláškami a "romantickými" texty. Voilà!

21.06.2022 4 z 5

Made in Sweden Made in Sweden Anders Roslund

Detektivkách příliš neholduji, ale tahle mě bavila. Na konci knihy jsem se přistihl, že hlavním záporákům vlastně fandím.

10.06.2022 3 z 5

Údolí šelem Údolí šelem Petr Eismann

Třetím dílem pro mě tahle série končí, bohužel. První polovina bylo velké trápení, kterou trochu kompenzuje bitva proti klanu Bílému pařátu.

16.05.2022 3 z 5

Mlsoun. Kniha první Mlsoun. Kniha první Jeff Lemire

Je to dobré a dost mě to bavilo. Několik rovin příběhu v opravdu pěkně vázané knize.

06.05.2022 4 z 5

Užvaněný milionář Užvaněný milionář Gerry Duggan

Chvílemi jsem vůbec netušil co se tam děje. Občas světlé momenty, jinak průměr.

01.05.2022 3 z 5

Malý Mikuláš Malý Mikuláš René Goscinny

Mikuláše jsem objevil až se svými dcerami a jen škoda, že to bylo takhle pozdě ;)

29.04.2022 4 z 5

Smrt na kůru Smrt na kůru Dalibor Vácha

Skvělá kniha o hrdinech, kteří bojovali za svou zemi, hlavně z pohledu Adolfa Opálky. Závěr v kostele byl dech beroucí. Je zde také popsáno, jakému nebezpečí byli všichni ti, kdo výsadkářům pomáhali, vystaveni. Hrozná doba. Rovněž oceňuji autorovi vstupy do děje.

11.04.2022 5 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Hodně povedené, lepší než první díl i se sympatičtějším hlavním hrdinou. Jen tak dál ;-)

26.03.2022 5 z 5

Pod junáckou vlajkou Pod junáckou vlajkou Jaroslav Foglar

Kniha z jiné doby a pro někoho možná i z jiné dimenze. Je naivní, ale hezky, až jsem se přistihl, že mě to baví. Takže účel to splnilo :)

14.03.2022 4 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Na tohle jsem čekal a dostal přesně to co čekal - Kotleta až do morku kostí. Už aby tu byl další díl :)
"Nic než petragun!"

11.03.2022 4 z 5

Šmrncem a magií Šmrncem a magií Kurtis Wiebe

V době vydání to asi vybočovalo z řady běžných komiksů, teď už to moc "wow-efect" nemá.

07.03.2022 3 z 5

Berserk 1 Berserk 1 Kentaró Miura

Jediný co mě snad zaujalo bylo to železo a jak tím dokázal různé tvory dělit na dvě a více částí.

06.03.2022 3 z 5

Srdce ztraceného Srdce ztraceného Tad Williams (p)

Takové roztahané, ukecané, sice hezky popsané, ale celkem nezáživné.

04.03.2022 3 z 5

Země změn Země změn Roger Zelazny

Pro mě bohužel jsem se Dilvishovým světem seznámil pomocí této knihy a tak jsem byl první půlku příběhu úplně ztracen. Několik příběhových linek, kde mi vždy nějaký čas trvalo o kom zrovna pojednává. Ke konci jsem se už celkem chytal.

21.02.2022 3 z 5

Tajuplný svět virů a bakterií Tajuplný svět virů a bakterií Karsten Brensing

Velice poučná kniha, která se snaží mikrosvět popsat, tak aby mu skoro každý porozuměl. Kniha se však neobešla bez "moderních" názorů, i když jen v malém množství.

16.02.2022 4 z 5