Berserk 1

Osudový, krvavý příběh s prvky romantiky a velkou porcí akce! Dospělá fantasy, která si získala davy fanoušků, televizní seriál, celovečerní filmy i počítačové hry! Hrdinou je Guts, Černý šermíř, obávaný bojovník, o kterém se raději nemluví nahlas. Má obrovský meč, kovovou ruku, stovky jizev z bojů a mučení a znamení, které k němu přitahuje síly zla. Ale ne vždycky byl takový. Příběh se postupně vrací zpátky do dob, kdy je Guts ještě mladý a poznává Griffitha, charismatického velitele oddílu Jestřábů. Muže, který mu změní život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445768/big_berserk-1-EKw-445768.png 4.2131

Berserk 1.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew

ベルセルク 1, 1990

Kniha Berserk 1

Kate18

Temná atmosféra a temný středověk, já jsem spokojená.
Hlavní hrdina Guts má cejch a pronásledují ho démoni, to nejsou zcela nejlepší vyhlídky, ale přidá se k němu maličký elf, který leccos zvládne i přes svou velikost. S čím vším se na své cestě bude muset utkat?

Kverulant

K Berserku jsem se dostal s vědomím, že jde o legendární mangu, která ovlivnila styl herního designéra Hidetaku Mijazakiho ze společnosti From Software a hry jako série Dark Souls nebo Elden Ring obsahují spousta odkazů na ní. A jako fanoušek her jsem si rychle připadal jako doma - obří meč, přetvářející se příšery při boji, pochmurná atmosféra nenávratného rozkladu společnosti. Kresba a styl se mi zatím velmi líbí.

lassse

Jediný co mě snad zaujalo bylo to železo a jak tím dokázal různé tvory dělit na dvě a více částí.

Malarkey

Nejsem úplně cílovka a manga komiksy od sebe sám úplně nevyhledávám. To časopis Pevnost to do mě valí a tak mám alespoň možnost se při večerech sebevzdělávat. Berserk mi ale z těch manga komiksů, co jsem zatím četl, přišel asi nejslabší. Byť se zjevně jedná o legendu v oboru. Ta kresba, jak je typická pro tuto sérii, je zároveň místy dost strašná. To se to pak těžce proniká do tajů toho fantasy světa temného jak měsíční půlnoc.

Polinius
01. únoraodpad!

Hele tohle je úplně zbytečné leporelo. Teda manga. Textu je tam tak málo a obrázky obsahují tak málo detailů, že jsem měl úplně bolavé ruce z obracení stránek. :-(
Někteří ostatní recenzenti si stěžují na špatný český překlad a já se ptám jaký překlad? Většina textu jsou jen citoslovce.
V průběhu knihy se toho moc nestane a slibovaná humorná elfí postava nepobavila a nějakou osudovost jsem nezaznamenal. Kresba mě umělecky neoslovila a s klidným svědomím jsem ji hned poslal dál.

Atlantis

Berserk je jedna ze základních a nejvlivnějších mang devadesátých let. Já z ní ale měl trochu respekt, přeci jen je to komiks starý prakticky stejně jako já. A občas je to vidět. Kresba bývá jednoduchá, pozadí často úplně chybí, ale i v tom je určité kouzlo. Chválím začátky jednotlivých kapitol, které jsou provedeny jakoby uhlem, téměř "rozmazaně".
Jinak jde ale o temné a krvavé fantasy ze staré školy. Lidé se sekají na půlky, oči pukají, mozky tečou... a já se bavím. První díl mne navnadil jako už dlouho nic, tohle prostě chcete číst dál. Budu se asi rouhat, ale občas mi Berserk připomínal Zaklínače. Zachmuřený hrdina kráčející krajinou plnou hnusu a bídy. Navíc je to asi poprvé, co jsem viděl v komiksu rozseknutého koně.
Já určitě budu pokračovat a je škoda, že autor nedávno zemřel.

Marketplace
25.12.2021

Moc jsem od toho nečekal, ale v celku mile mě to překvapilo. Velmi nenáročný text i příběhy. Postava elfa Puka pobavila. Taková hodinková oddychovka.

alishek
15.10.2021

Musím říci, že tohle jsem tedy prolistovala velmi zběžně, protože ta čeština se fakt nedá číst, vůbec mi to nesedělo, proto asi pokud neseženu anglickou verzi, tak další díly pokoušet nebudu.