Planeta idiotů

Apokalypsa přišla s širokým úsměvem, ve kterém na nás cenila zuby. Nebyla to žádná hollywoodská kosmická šupa, žádný asteroid nebo supervulkán. Byla nenápadná a plíživá a lidstvo ji vlastně ani nepostřehlo. Nikdy nezapomenu na tu ženu v metru. Byla první a hlas měla jako zvon. Později se k ní přidali další. Stovky tisíc. Miliony. A nakonec miliardy. Byl jsem u toho. Od nesmělého začátku až po trpký konec. A tohle je záznam toho, co jsem viděl a co jsem prožil – moje osobní kronika konce světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466248/big_planeta-idiotu-8Ds-466248.jpg 4.5136

Kniha Planeta idiotů

JaniisB

Velmi čtivá kniha se závěrem k zamyšlení.

olle3

Verdikt: Úderné, hluboké, strhující, nevytknutelné. A k tomu děsná bžunda.

Chytuš

Přiznám se, že jsem nečekala takovou pecku. Parádní postapo s víc než aktuálními souvislostmi (a ano, i koronavirus je zmíněný - vězte však, že to ani zdaleka není náš hlavní problém). V komentářích je zmíněný dobrý konec - tak to je určitě zajímavý pohled, jen se po dočtení epilogu začínám bát, jestli už tedy Matka není reálně mezi námi?
Každopádně - apokalypsa, kde jsou na sebe všichni moc milí (tedy pokud správně chápete váš vztah k Matce) je rozhodně osvěžující námět. Jenže lidi jsou lidi a jak říká sám náš hrdina: "Ano, v historii existovala období nakažlivého optimismu, ale pokaždé to nakonec vedlo k menšímu či většímu průseru." str. 61
A prostě se vždycky něco zvrtne: "Myslím, že je v lidské přirozenosti ignorovat krizi, která se na nás řítí, předstírat, že se nás netýká. Fašismus, komunismus, ekologický holokaust ... pokaždé to lidé s pohledem do země nechali zajít tak daleko, že s tím pak šlo těžko něco dělat. Dokonce i když má člověk kolem krku oprátku, stojí tiše a nehybně, protože to nechce ještě zhoršit, protože doufá v zázrak." str. 101
Že situace jde do zádele poznáte z drobných či větších náznaků: "Babiš prohlásil, že Ivan Bartoš je jako jeho syn, a předal mu žezlo. Pokud bych měl vybrat jediný důkaz toho, že svět zešílel, byla by to právě tahle výměna na premiérsko-prezidentském postu." str. 245
Tak a teď vás nechám v klidu popřemýšlet, kam v klidu a pohodě asi tak spějeme ve skutečnosti, jestli už jsme sami nedošli tak daleko, že už není návratu... Každopádně pokud si ještě najdete chvilku, zkuste téhle knize věnovat pár hodin svého času, rozhodně se nudit nebudete...

Marketplace
29.12.2021

Parádní čtivo, podle mě ještě lepší než Říše. Kniha má spád od začátku do konce a závěr je brilantní a nutí k zamyšlení. Už se těším na další knížky.

maphiosso
21.12.2021

Jsem si vědom toho, že nejsem cílová skupina podobných žánrů, přesto dám tu a tam šanci mně neznámému českému autorovi. Ne že bych se u knihy vyloženě nudil, ale vypravěčský styl mi připadal až moc jednoduchý. Nedokázal jsem se sžít s postavami a ponořit se do děje. Námět přitom není vůbec špatný a závěr byl, alespoň pro mě, dost překvapivý. Chápu ale, že fanoušci postapo sci-fi tento žánr nevyhledávají primárně kvůli bohatosti jazyka, ale oceňují na něm jiné aspekty.

roso.mak
09.12.2021

Velmi čtivé postapo s dobrým koncem.

Geramon
05.12.2021

Je to první kniha kterou jsem Romana Bureše četl.
A rozhodně není poslední, neboť dle mého je skvělý spisovatel.
Kniha je skvělá a konec parádní.
Velice odporučuji, VELICE.!!!

Taurian
15.11.2021

Musím uznat, že i přes veškeré komentáře, jsem měl trošku obavy, ale knížka předčila všechna očekávání. Naprostá bomba!! Těžká oddechovka a místy jsem se smál až mně slzy tekly. Byl jsem zvědavej na zakončení příběhu a ten mi přišel ve svý podstatě "nádhernej". Ta aktuálnost příběhu a toho, co člověk vidí a cejtí kolem sebe trošku mrazí.
Výborný čtivo.