Revoluce

Svět se ponořil do temnoty, ale Praha City je šťastné město plné neonů a milionů spokojených lidí. Alespoň to tvrdí zprávy City News. Jenže i redaktoři všudypřítomného televizního kanálu vědí, že pod povrchem bublá revolta. Korporace se rozpadají a po mnoha letech se chystají volby, které přinášejí nejen slovní přestřelky, ale i krev v ulicích. V těch ulicích, po nichž prý kráčí Digitální Mesiáš, jenž přišel spasit svět poté, co čarodějky selhaly. Detektiv Petr Vachten má ale jiné starosti. Umírají vlivní lidé a do City News přicházejí informace od jejich vraha, který si říká Zodiak. A co je nejhorší – digitální mládež propadla kouzlu retrorapových verzí písní Hany Zagorové! Vítejte v postapunkovém světě Františka Kotlety, který očaroval tisíce českých čtenářů a stal se bestsellerem lockdownů v roce 2020, 2044, 2056, 2077 a v doplněné verzi i v roce 2103....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475337/big_revoluce-EF8-475337.jpg 4.1308

Kniha Revoluce

Radiq

Knihu samotnou jsem nečetl, ale poslechl jsem si audioknihu, kterou namluvil Petr Burian. Po Undergroundovém Petru Kubesovi jsem si na něho chvíli zvykal, ale netrvalo dlouho a i jeho hlas jsem si oblíbil a poslouchalo se mi to náramně, možná nakonec ještě o level lépe.

K ději toho moc nemám. V podstatě je to skoro úplně stejné, jak první díl, akorát se tady dělá jakási revoluce a digitální čarodějky vystřídal digitální mesiáš. Ono to není zase tak důležité, já oceňuji hlavně tu atmosféru a to, jak to celé vyznívá. Nestěžuju si, tak to prostě je. Mám štěstí, že Kotletův styl a smysl pro humor mi sedí a nakopávače prdelí Vachtena jsem si oblíbil už v první knize, takže tady už měl jednoduchou roli. A nezklamal, opět se projevil jako správnej bad-ass a vedlejší postavy přicmrndávaly přesně tak, jak bylo potřeba. Zvláštní pozornost si zaslouží Duhová víla a asi nějaká úchylka na Hanu Zagorovou, chch. Ale jo, já osobně si z ní taky rád dělám prdel.

Tedy trochu střídmější s hodnocením budu a nepustím rovnou plnej počet hvězd. A to právě kvůli tomu, že je to s prvním dílem lehce zaměnitelné. Na druhou stranu pořád lepší a zábavnější, než hromady dalších přeceňovaných známých knih, které pak stojí za starou belu.

Franc
20.11.2022

Opět dílo, které rozvibruje bránici, případně vžene nach na líce.

Petr Vachtena je tím správným hrdinou z lidu, který dokáže být neúprosně krutý, stejně tak nepředvídatelně spravedlivý.

Jako pes hledající kost hrabe v bahně města s cílem dopadnout tajemného vraha, jemuž je oběť cílem či zábavou. Jako ozvěna minulosti se brodí odpadem, aby ho záhy smyl leskem luxusu, byl hrdinou i vyvrhelem, vrahem i ochráncem. Vše konající s jediným cílem.

Autor opět baví, celé dílo s kriminální zápletkou z města blahobytu, které jedněm nabízí, aby většině ubralo, plyne rychlostí s jakou vyprazdňují zásobníky účastníci příběhu.

Pokud se naladíte na vlnu autorovu, budete se bavit, v opačném případě asi sáhnete po jiné knize.

Selve
15.11.2022

Za mě skvělé pokračování, i když souhlasím, že v tom tak trochu cítím jen mírně upravený první díl. Každopádně se mi knížka četla velmi dobře a jak tu někdo píše, že má překotletováno, já rozhodně dost nemám a chystám se na další knihy :D

kethy
09.11.2022

Revoluce je stejně dobrá jako příběh první. Já jsem se u ní opět bavila.

roso.mak
02.11.2022

Detektivka zařazená do posapo světa, kde jíte ještě větší sračky, než se daj koupit dneska v supermarketu a když máte štěstí, máte pro sebe samostatnou krabici na bydlení.

Nebo jste ti nahoře.

Belanna
26.09.2022

Tento díl mi nepřipadal ani lepší ani horší.
Bylo tu více akce a skvělé hlášky, ale řekla bych, že na úkor zápletky, která tu byla taková nijaká. Jako kdyby šlo všechno mimo mě.
Asi už mám trochu překotletováno :)

Hanathor
25.09.2022

Kotletův styl psaní a humoru mě hrozně baví. Bohužel, stejně jako u prvního dílu, strhávám jednu hvězdičku za konec. Líbil by se mi o něco obsáhlejší.

Hakate
11.09.2022

Ve stejném duchu jako 1. díl, ale přesto trochu jiný.

Opět akční, opět humorné, názvy ulic a hlášky a narážky na současné dění pobaví.
Tentokrát méně sexu, více mrtvých, více akce. V tomto směru se mi 2. díl líbil více.

Opět plné vulgarit, na které si více méně zvykám, i když je jich stále na mě až moc, někdy jsou až zbytečné.

Zápletka jako taková a vývoj děje byly nemastné neslané, v 1. díle se mi líbila více.

Opět prima oddechovka.