Revoluce

Svět se ponořil do temnoty, ale Praha City je šťastné město plné neonů a milionů spokojených lidí. Alespoň to tvrdí zprávy City News. Jenže i redaktoři všudypřítomného televizního kanálu vědí, že pod povrchem bublá revolta. Korporace se rozpadají a po mnoha letech se chystají volby, které přinášejí nejen slovní přestřelky, ale i krev v ulicích. V těch ulicích, po nichž prý kráčí Digitální Mesiáš, jenž přišel spasit svět poté, co čarodějky selhaly. Detektiv Petr Vachten má ale jiné starosti. Umírají vlivní lidé a do City News přicházejí informace od jejich vraha, který si říká Zodiak. A co je nejhorší – digitální mládež propadla kouzlu retrorapových verzí písní Hany Zagorové! Vítejte v postapunkovém světě Františka Kotlety, který očaroval tisíce českých čtenářů a stal se bestsellerem lockdownů v roce 2020, 2044, 2056, 2077 a v doplněné verzi i v roce 2103....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475337/big_revoluce-EF8-475337.jpg 4.3118

Kniha Revoluce

lassse
včera

Podobné jako předchozí díl, akorát je tam podstatně více hlášek. Jako dobrý, autor jede něco trochu jiného než u ostatní tvorby. Každopádně neurazí a celkem pobaví.

JSmerda
předevčírem

Je sympatické, že se František Kotleta dokázal odstřihnout od Nářezů a nerecykluje staré schémata. Ve srovnání s Nářezem je to takové dospělejší čtení s propracovanějším kriminálním příběhem. Nicméně, zachované zůstávají kotletovské atributy: košatá přirovnání, vtípky, sex, vulgarity a násilí a to vše podávané s nadhledem. Výborná oddechová kniha!

markyticka

Kniha se mi líbila, i když bych řekla, že první díl se mi četl snáze.

robin9739

Kniha má spád, hned na prvních třiceti stránkách jsem dostal nálož vtipů, akce, krve a sraček... Humor je zde konzistentní, většinou hlavní hrdina a jeho přátelé reagují na to, co se zrovna děje, navíc hlavní hrdina má snad připomínku úplně ke všemu. Není to sice bůhví jak inteligentní humor, ale do světa a k postavě se hodí. Na Kotletu tu je docela málo sexu ale to vynahrazuje větším množství různých narážek a kopanců do všeho možného i nemožného. (Chudák Hanka Z. a Lucinka V.)

Musím říct, že underground revoluce je povedená kniha. Není to sice knižní revoluce ani to není ta nejlepší kniha, co jsem od Kotlety četl, ale je zábavná a nikde nemá hluché místo. Až teda na docela časté Vachtanové recitace z knihy "Umění války" od Sun-c' což je už dnes přes dvaapůltisíce let stará kniha, navíc v době, kdy většina lidí už ani neví, jak vypadá papír. To mi moc do tohoto světa nezapadalo... Ale Vachtan je prostě dobrý a sečtělý fízl...

markinho962

Zase jedna z autorových přeplácaných knih, několik pasáží velmi vtipných, ale jako by to bylo psáno jen kvůli výdělku a ne z chuti psát, první díl měl jistou zápletku, ale zde to přijde jak takový guláš mnoha žánrů a výsledek za moc nestojí, sorry

kure91

Teď jsem hodně na vážkách. U prvního dílu jsem byl dost nadšený, že to je zase trošku něco jiného od Kotlety, což je splněno i ve druhém dílu, avšak přišlo mi, že tomu něco chybělo. Asi závěr. Pojďme ale popořádku. Samotný děj navazuje de facto tam, kde končí první knížka, sledujeme další vývoj v Praha City, kdy se začínají rozpadat korporace, volí se primátor a do toho řádí, Petr Vachten promine jeho jmenování, Zodiak. K tomu se ve městě objevil nový kult, kdy Digitální čarodějky nahradil Digitální mesiář, jenž sbírá následovníky po tisících a v části města bublá revoluce.
Samotný děj má opět velmi hutné tempo, řítí se rychlostí vílů na vznášedlech za zvuků remixu Duhové víly a dozvídáme se některé nové informace o starých známých postavách. Konečně navíc nakoukneme za zdi Praha City, avšak samotný závěr a rozuzlení mě úplně nenadchly, musím říct, že pár dní po dočtení jsem zjistil, že vlastně vůbec nevím, jak to dopadlo. Což je trošku nemilé, proto hvězdička dolů. Ale pokud mistr Kotleta dodrží, že až na Peruna píše ze svých světů minimálně trilogie, tak se na další díl určitě vrhnu.

biki

Za mně ještě lepší než první díl. A přestože se dostáváme do víru předvolebního boje (podobnost asi jen čistě náhodná /?/), příběh se mi tentokrát jeví přehlednější, plynulejší. Opět se objevuje řada těch nejbizarnějších postav a postaviček, ale také nový kult, střídají se různá prostředí od těch nejhlubších a nejodpornějších stok po vrcholky luxusních věžáků. A samozřejmě spousta akce a hlášek.
V nedávném rozhovoru autor bohužel uvedl, že tato knihy z prostředí Prahy budoucnosti je také poslední. Stejně by mě ale zajímaly další osudy hlavního hrdiny a také světa okolo, do něhož jsem mohli jen velmi krátce nahlédnout.

slawa.cap

Poslouchal jsem jako audioknihu. Pro mně bohužel zklamání. Není to horší než jednička, je to vlastně úplně stejné. Už u jedničky jsem necítil žádný vývoj autora, ale bral jsem to, že se v něčem našel a už od něj víc nečekal, navíc to bylo po dlouhé době kdy jsem odd Kotlety něco četl. Pak jsem poslech Legii a zjistil, že Kotleta umí pořád psát zajímavě, ale Revoluce je prostě vykreslena hrozně plytce. Sexuálních scén ubylo, za to jsou móóc pěkně podané, lepší než v nějakém pornu. Přesto jediný s kým Vachtenovy funguje nějaká chemie je Tlustý Tom.
Celou dobu jsem měl pocit, že se mně to netýká, že vlastně ten příběh ještě nezačal a autor si jen dělá kvalitní základ. Pak pár postav umřelo z některých se staly extra svině a pak to skončilo. Jako příběh dobrý, ale nedokázal jsem se do něj opravdu ponořit.
Spousta zajímavých postav zmizela třeba Ali, piráti, nebo Červeňák :D
A vtipy, v jiných knihách trefné a mnohosečné se tu pořád strefují jen do Zagorky a občas do Vondráčkové, jiné tu skoro nejsou.
Abych nehanil je autora, audioknihu načetl Petr Burian a musím říct, že to byla nešťastná volba. Jeho hlas neseděl k atmosféře, příběhu, hrdinovi, prostě k ničemu.