Joker

S pomocí zabijáka Jonnyho Frosta se Joker opět dostane ven z Arkhamského blázince. Okamžitě kolem sebe začíná shromažďovat ke všemu ochotná individua, aby mu pomohli ovládnout celé město. Ve svém boji o moc se neštítí žádných prostředků a jde doslova přes mrtvoly. V příběhu se objeví i další známí padouchové gothamského podsvětí – Harvey Dent (Two-Face), Penguin, Killer Croc či Riddler. Jokerův autor Brian Azzarello je označován za jednoho z deseti nejlepších komiksových scenáristů, který stvořil např. noirovou sérii 100 nábojů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36787/big_joker-awF-36787.jpg 4.1182
Literatura světová, Detektivky, krimi, Komiksy

Vydáno: , BB art

Joker, 2008

Kniha Joker

radek8015

Tak tohle byla naprostá komiksová pecka. Temný, noirový příběh z Gothamu vyprávěný z pohledu zločince, který se připojí k Jokerovi a jeho gangu, aby převzali město. Tahle kniha je jednoznačný důkaz toho, že komiksy v žádném případě nejsou určeny pouze pro děti a zejména ne ty od DC. Azzarellův příběh je vyprávěn s hutnou atmosférou a psychologickým zaměřením na Jokerovu osobnost. Do toho exceluje Lee Bermejo se svými naprosto prvotřídními kresbami. Pět z pěti!

Delphín

Neuvěřitelně mě tento komiks překvapil. Skvělá temná noirová bruťárna plná násilí. Joker je zde vyobrazován jako totální magor s občas nelogicky vraždícími sklony, což mi k němu ale sedělo, on takový prostě je a místo věčného ňimrání se v postavě ala Tom King se zde dává Joker do kolejí, jak ho vlastně známe, akorát s nesmírně větší dávkou prostoru, který mu svědčí. A jeho postupné získávání moci v Gothamu, který je zde skvěle vyobrazován i popisován jako stoka prosáklá gangy, je rovněž opravdu dobré. Celý příběh je vyprávěn z pohledu jeho řidiče. Jak na něj postupně působí Joker a jeho život s ním je dost fajn věc, než kdybychom příběh sledovali z pohledu samotného Jokera.

het2

Na to naše krásné rčení "Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti." potřebuje Brian Azzarello 120 stránek:) Ale je to cajk, odsýpá to, Joker je šílenější než kdy dřív a je tam pár silných momentů a dobrých hlášek. Nemůžu říct, že jsem se bavil, ono z toho ve finále totiž spíš mrazilo. A to je vlastně dobře, ne, pane Frost?

Arkagas
29.09.2020

Nádherná kresba, skvěle promyšlené panely, dobrý příběh, Jokerovo šílenství sálající z každého jeho pohybu. Dokonalost, ale u mě byste asi u knihy, ve které vystupuje Joker nečekali nic jiného. Joker se dostává z arkhamského ústavu a chce si podmanit město, protože má stále dojem, že mu patří a že všechna špína, která se v něm děje je důsledek toho, že nevládne on.. a tak to vezme společně s Jonnym Frostem do svých rukou. Jonny si totiž konečně připadá důležitě, ale postupem času pochopí, že tady je všechno špatně.

A dopadnout to samozřejmě může jen jednou jedinou variantou... tou, že se zjeví Batman.

raidmnoid
10.08.2020

Povětšinou se komiksům vyhýbám (což je vtipné, protože je sbírám), protože starší verze klasického komiksu mi připadají dějově dětinské a v kresbě úděsné (jako když se tlustou fixkou snažím namalovat detail). Poté následovaly komiksy, kdy ženy měly prsa velikosti hlav a úbory téměř neviditelné - takové sny nadrženého puberťáka.

Ale tento komiks je něco jiného. Kresba velmi krásná, příběh zajímavý (i když by mohl být lepší, ale přeci jen nemohu chtít vše) - postava Jokera není plytká, ale jeho šílenství je hlubší.
Snad podobných komiksů bude více.

Kate18
27.06.2020

Tenhle noir příběh o Jokerovi z pohledu jeho řidiče Jonnyho Jonnyho Frosta se mi líbil. Je to ve správném stylu.

Jokera propustí z Arkhamu a nikdo neví proč. Nějak se mu povedlo přesvědčit doktory, že není blázen. Vyzvedne ho právě Jonny Frost, který se na tu práci přihlásil. Joker se snaží sehnat své bohatství a území zpátky. Kontaktuje staré známé a Jonny s ním tyto schůzky objíždí a vyřizuje...

KubaHanzelin
24.06.2020

První věc z DC Black Labelu co u nás vyšla, kdy se ještě nevědělo, že něco jako Black Label existuje..
Jokera zbožňuju, je to můj nejoblibenější batmanovský záporák a i tady se mi líbil, i když byl lehce drsnější (což mi vůbec nevadilo). Příběh je fajn, sledujeme Jokera z pozice jeho řidiče, takže hlavní protagonista hraje druhé housle, což není na škodu, ale jak už psali mnozí přede mnou, příběh je jednodušší s tím velkým překvapením na konci..
A jo, kresba byla příjemné temná jako u "Batman: Zatracení", což je svazek, který vlastně následuje po tomto Jokerovi, takže čtěte nejdřív Jokera a pak Batmana, nedělejte chybu jako já:)

fvalek
12.06.2020

Upřímně, čekal jsem o něco víc. Pokud už scénář dělal Azzarello, tak tohle byla slabota. Kresba byla fajn, taková klasická, ale nejsem úplně její přívrženec. Děj byl... uf.

Je otázkou, jestli Joker potřebuje vypravěče, kterým není právě Joker. Teoreticky asi ano, Joker přeci představuje chaos a nikdo neví, co se mu honí hlavou, ale nebylo by právě v tom kouzlo jeho komiksu, okusit jeho myšlení, i kdyby bylo značně nonsensové? Takto jsme měli k dispozici příběh Jonnyho Frosta, prostřednictvím něhož jsme Jokera zažívali, ale nikoli prožívali. A to byla škoda.

Objevy starých známých postav tak, jak je neznáme či jejich starší mírnější varianty (Killer Croc, Two Face, Harley atd.) byly dobré, ale takové o ničem. Ukázalo se, jak funguje zločinecké podsvětí Gothamu, a to je vždycky fajn, některé scény ale byly moc perpetuum mobile, samoúčelné, Joker byl tolikrát naddimenzovaný, jako by mu nikdy nic nedokázalo ublížit, přitom byl absolutně zranitelný. Cameo Batmana bylo fajn, protože mě po celé knize Joker už štval, ale opět ten samý problém, Batman je tu jako hrdina, který přichází sjednat spravedlnost. Ale pokud už čtu komiks o Jokerovi, čekám, že tady bude Batman ten špatný, ten, který Jokera nechápe... ale ne, v knize Joker je Joker prostě jen špatný, zlý, otravný...

A co se týče onoho Jonnyho Frosta? Hezký psychedelicky psychologický příběh o tom, jak Jokerovi postupně propadá a jak se Joker stává centrem jeho světa. Na jednu stranu neustálé ohrožení, na druhou stranu na konci téměř až chronická závislost. Nevím, co to mělo ukázat čtenáři, ale bylo to působivé. :)