Trocha zlé krve

Nad Adovou se začínají tyčit komíny průmyslové revoluce a svět oplývá novými příležitostmi. Staré spory jsou ale stále stejně živé. V krví zbroceném pohraničí Anglandu se Leo dan Brock snaží vydobýt si slávu na bitevním poli a porazit drancující armády Stoura Nightfalla. Doufá, že mu v tom pomůže Koruna. Ale syn krále Jezala, neschopný princ Orso, je muž mnoha zklamání. Savine de Glokta – lvice salónů, investorka a dcera nejobávanějšího muže Unie – má v úmyslu probít si cestu na samotný vrchol společenské haldy všemi možnými prostředky. Ale slumy kypí vztekem, který ani všechny peníze světa nedokážou ovládnout. Začíná věk strojů, avšak věk magie tvrdohlavě odmítá zemřít. Rikki se s pomocí šílené horalky Isern-i-Phail pokouší ovládnout požehnání nebo kletbu Dlouhého oka. Nahlížet do budoucnosti je hezká věc, ale jelikož první mezi mágy pořád ještě tahá za nitky, změnit ji bude něco docela jiného… První kniha trilogie Věk šílenství...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445153/big_trocha-zle-krve-8Ld-445153.jpg 4.637

Věk šílenství 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Polaris

A Little Hatred, 2019

Kniha Trocha zlé krve

petr_

Jestli Joe umí něco dobře popsat, tak to jsou mizerové, kteří mají svoje lidské stránky, ale když je chytí běs, tak to může dopadnout všelijak.
Z popisu Valbeckých událostí mi naskakovala husí kůže. Takhle nějak to mohlo vypadat v Rusku, a bojím se toho, že naši političní vůdci dostanou rozum teprve až se něco takového stane nyní, u nás. Což se může stát hned, ale než-li se to srovná, tak to může trvat podstatně déle v porovnání s Valbeckem. Vlastně se ukázalo, že nejlepší investicí Savine bylo do armády, i když by si to asi ani nepřipustila.
Souhladím s tím, že ženské postavy mají svoje kouzlo a zajímavé charakteristiky, ať se jedná o Rikke, Isern, nebo Savine. Jako by byly také postiženy výpary testosteronu, které jsou všude v ovzduší, protože chlapi se nedovedou chovat normálně (většinou). Ale ony se jenom snaží přežít v tom bláznivém světě.
Těším se na další pokračování. I dyž se může zdát, že autor píše jenom o drsném světě, plném krve a výkalů, tak ho pokaždé sleduje z jiného úhlu pohledu.

honzahamouz

Joe to zase dokázal. Ano, je to pořád dokola, jenže… Já snad neznám jiného spisovatele, snad kromě G. R. R. Martina, který by dokázal stvořit tak plastické postavy se všemi jejich neduhy a vrtochy. Prostě se to čte samo a člověk jim nemůže nefandit. Je ale pravda, že to prvotní nadšení z původní šestice knih trochu opadlo. Sice nám tu probíhá jakási průmyslová revoluce, ale vlastně v příběhu nehraje až zas takovou roli. To ovšem nic nemění na tom, že počtení je to skvělé a nemůžu jinak než za plné hodnocení. Dobře, 95 %…

nikola2657

Těžko hodnotit. Knížka je stejně skvělá jako ty předchozí ze série, což je zároveň její největší problém. Je to furt to samé dokola. Sice krásně napsané, ale pořád to stejné téma, stejné zvraty, stejné postavy, stejná moudra. Abercrombieho knihy jsem vždycky zbožňoval, ale dál číst nebudu, série Prvního zákona pro mě končí knihou Rudá země, nechci si to dál kazit. Shattered sea je už lepší.

AnoMANder
05.10.2020

Půjdu asi proti proudu, ale mě přišla kniha příliš rozvláčná, až přeplněná dialogy. Více se mi líbí dřívější autorovy knihy (trilogie První zákon). Pozitivem je ukázka lidských dobrých i špatných stránek až do krajnosti. Pokračování si přesto určitě přečtu, jsem zvědavý na další osudy Rikke, Lea, Orso, Savine, ale třeba i Bayaze.

PetrCepek
12.09.2020

Ve všech předchozích knihách z Kruhu světa čpěl testosteron na sto honů a pokud se tam tu a tam objevila výraznější ženská postava, byla to buď pomstychtivá vojevůdkyně Murcatto (chlapštější než nejtvrdší chlap) či přímý potomek démona Fero. Proto mne překvapila doslova plejáda silných pozoruhodných žen v této knize. Nejspíš nakladatel Abercrombiemu prozradil, že čtenářek je na světě mnohem více než čtenářů. Zpočátku jsem se obával, že to dopadne špatně jako s třetí řadou Star Wars (rovněž značně přefemizovanou), ale na rozdíl od ní to Joe Abercrombie skvěle zvládl. Určitě lépe než v tiráži neuvedený korektor českého překladu, který možná - vzhledem k množství překlepů či pravopisných i věcných chyb - opravdu asi vůbec neexistoval.

tonysojka
12.09.2020

Nejvíc je mi blízký výstižný komentář trudoše.
Mord na to!

Blemcal
04.09.2020

Super. Jen oproti předchozím dílům docela hodně překlepů.
Je tam chyba v překladu na stránce 323. ....byl tam i Brodd Deseťák... Brodd Deseťák umřel v Hrdinech. V originále je Brodd Silent a to je někdo jiný. Jenom kdyby to někomu vrtalo hlavou jako mně.

trudoš
24.08.2020

Joe Abercrombie se s velkou parádou vrací do světa trilogie První zákon, ovšem podobně jako jeho čtenáři, i on sám vyspěl, zmoudřel a usadil se. Život totiž umí přichystat mnohem neuvěřitelnější příběhy, než velkolepé magické běsnění, obzvláště když jde o dobré úmysly korunovaných hlav. Bez větší nadsázky by se tak dalo říci, že děj románu Trocha zlé krve má své základy v historii Velké Británie, jen v řádně zhuštěné podobě.
Jestli jsem však v někom vzbudil dojem, že autor přišel o kuráž překračovat nepsaná pravidla, rád ho obratem vyvedu z omylu. Tohle prostě není pohádka, v níž rytíři oplývají neutuchající odvahou a spanilé dívky čekají na záchranu. Spisovatelův doktorát z psychologie se v příbězích odráží stále markantněji, díky čemuž hrdinové získávají dokonale prokreslené osobnosti. Možná jsou to všechno hanební křiváci a lůzři, ale taky křiváci a lůzři, kterým absolutně rozumíte. První kniha nové série Věk šílenství je zkrátka vysoce návyková - ostrá jak břitva a sladší než krev.