Potíže s mírem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mír je jen jiný druh bojiště… Savine dan Glokta, kdysi nejmocnější investorka v Adově, zjišťuje, že její plány, bohatství i reputace jsou v troskách. Pořád ale má svoje ambice a nedovolí, aby jí v jejich naplňování cokoliv stálo v cestě. Pro hrdiny jako je Leo dan Brock a Soumrak Zběsilec, šťastné, jen když mohou tasit meč, je mír utrpení, které by mělo skončit tak rychle, jak je to jen možné. Nejprve je ale třeba rozdmýchat křivdy, získat moc a shromáždit spojence – a Rikke musí ovládnout moc dlouhého oka dřív, než ji zabije. Nepokoje narůstají v každé společenské vrstvě. Bořiči se stále plíží ve stínech a kují pikle, jak osvobodit obyčejné lidi od okovů poroby, zatímco aristokraté se mezi sebou hašteří kvůli výhodám pro sebe. Orso se snaží najít bezpečnou cestu tím labyrintem nožů, kterým politika je, ale jeho dluhy a nepřátelé se jen násobí. Staré způsoby mizí v propadlišti dějin a staří vůdcové s nimi, ale ti, kdo se chápou otěží moci, nenacházejí žádné spojence, žádné přátele a určitě ne věčný mír....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480571/big_potize-s-mirem-X7A-480571.png 4.740
Série:

Věk šílenství 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Polaris
Originální název:

The Trouble With Peace, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Potíže s mírem

petr_
28.12.2022

Trochu mě to připomnělo autorovu knihu Hrdinové, kde se bojuje a výsledek veškerý žádný. Větší část příběhu zabere příprava povstání a čtenáře napadne, že bude odlišný od očekávání původců. Kolik úsilí jsou lidé schopni vynaložit na to, aby nadělali tolik škody a tak málo získali.

Problémy ve velké radě dosti názorně ukazují, jaké její členové mají priority při rozhodování, což je dnes, když sleduji vnitropolitické události a sociální průzkumy velmi aktuální. A pokud se někdo špatně rozhodne, ke které straně se přidá, může také špatně skončit. Ale o tom vlastně politika je, a nemá jenom vítěze.
Jak se tak dívám, tato série má další díl po kterém se také poobhlédnu. Konec této knihy o čem bude leccos napovídá.

Deia
17.09.2022

Spočiatku som bola trošku zmätená. V knihe bolo veľa postáv, ktoré by som mala poznať z prvej časti, ale tak nejak som zabudla, že čo sú zač :D. Ale postupne som sa do toho dostala a kniha ma veľmi chytila. Je to (pre mňa) typický Abercrombie, nebola tam žiadna postava, ktorú by som mala rada a držala jej palce, ale zas tam bolo niekoľko takých, ktorým som palce rozhodne nedržala. Nakoniec všetci myslia hlavne iba na seba a na svoje blaho, čo mi vôbec nie je sympatické. Takže som sa pri čítaní cítila ako taký nestranný pozorovateľ a to ma neskutočne bavilo. Ako úprimne, spočiatku sa tam až tak veľa toho nedialo, samá politika, samé rozhovory, ale bolo to tak skvelo napísané, aj vtipne, že som sa vôbec nenudila, len občas mi to teda prišlo už trošičku rozťahané. A aj keď som nikomu v podstate nenadŕžala, tak som veľmi chcela vedieť, ako to celé dopadne. Hlavne keď už konečne prišla tá hlavná šarvátka. Menší problém u mňa nastal po nej, keď už som mala pocit, že je po všetkom, ale autor zjavne ešte nie a stále tam niečo dodával – koniec sa mi zdal strašne rozťahaný. Ale ináč som z knihy nadšená, možno aj viac ako z prvej časti (ale úprimne si to už nepamätám :D), veľmi sa mi páči ten svet, ktorý prechádza akousi priemyselnou revolúciou, teda skôr už má po nej. Dúfam, že tretej časti sa dočkáme čo najskôr, lebo veľmi chcem vedieť, ako sa to bude ďalej vyvíjať.


breughel
22.06.2022

Druhý díl Věku šílenství. Jak to bývá u druhých dílů, vysoká očekávání nebyla naplněna. Což až tak nevadí: zbytečné války, smrt a zrada, zbabělost a antihrdinství, to vše je obsaženo v míře vrchovaté. Autor se krutě vysmívá tolkienistům a jim podobným. Válka, potažmo politika je ta nejhnusnější věc na světě. Žádné ideály, jen zmar, zmar, zmar!

MartinvonHau
02.05.2022

Abercrombie patří mezi mé nejoblíbenější autory fantasy. A pořád bude, i když tento díl mě zrovna nenadchnul. Děj se táhl, vše už člověk četl někdy předtím. Způsob psaní a psychologie postav byla v prvních dílech fascinující, tady už mi to přišlo únavné, protože to je pořád stejné. V minulých dílech byly aspoň postavy, které byly aspoň pro mě sympatické a člověk se s nimi mohl ztotožnit. Tady to byl samý debil a blbeček. S výjimkou snad jen Orsa a Rikke z těch hlavnějších. Nakonec to sice vygradovalo v bitvě, ale přece jen jsem oid autora četl už mnohem lepší díly.

tonysojka
06.02.2022

V mém žebříčku autorů fantasy,kde se klade důraz na určitou, řekněme,drsnost,reálnost,cynismus, sarkasmus a černý humor,je pro mě Abercrombie naprostá jednička.Kromě jeho odskoku do adult.
Zároveň v jeho knihách lze vyčíst poselství o nesmyslnosti a krutosti válek a touhu postav po normálním životě bez utrpení.
Dvě hlášky z mnoha,u nichž jsem se zasmál nahlas:
".... Ale no tak, kaprále.Ještě trocha nekázně a povýším i vás!
To bych raději strčil hlavu do oprátky!"
A :
...."Ale poslušnost je zvyk, který se dá těžko zlomit. Zeptejte se na to kteréhokoliv psa."
Závěr tohoto dílu byl i pro mě překvapením a dává netušené možnosti dalšího.
Nemohu se dočkat.

jackketch
12.12.2021

Abercrombie je mistr vypravěč. Neobtěžuje se s popisy, mapami ani převyprávěním historie a přesto je jeho svět skvěle propracovaný a živý. Autor dovede pár větami vytvořit postavu, představit jí a zabít, popsat bitvu pohledem dvaceti různých lidí a své hlavní postavy vystavit smršti životních zvratů, které jim poněkud změní perpektivu.
Kniha je od začátku do konce svěle čtivá a napínavá s řádným překvapením na závěr. A taky v mnoha ohledech mrazivě aktuální

PetrCepek
26.11.2021

Druhý díl trilogie Věk šílenství mně velmi připomíná druhý díl trilogie Pán prstenů. Stejně jako ve Dvou věžích také v Potížích s mírem jsou desítky protagonistů příběhu roztroušeny po obrovské šachovnici fantasticky vymyšleného světa Prvního zákona, aby se nakonec skoro všichni zajímaví lidé sešli na jednom místě (třebaže vizuálně úžasný Helmův žleb to zrovna není :-). Naopak poněkud chybí děj a magie. Prostě klasický druhý díl, připravující půdu pro závěrečné vyvrcholení, které si určitě také koupím. Bude-li závěr na pět hvězd, přidám tu jednu zatím chybějící i zde.

Archie
24.10.2021

Je to tu po roce znovu. Ted me zase nebude mesic bavit cist jinou fantasy. Abercrombie pise porad to svoje - fantasy Tarantino psycholog, ktery svoje postavy tahne ironickym bahnem. Hrdinove jsou v jeho podani spise pokrivene postavicky plne ega, hlouposti, agrese, nabubrelosti, vypocitavosti a strachu, ktere nekdy delaji to co musi, jindy jim spadne vsechno do klina - vetsinu casu se proste chovaji jako lide. A proto je Abercrombie o tolik zabavnejsi, nez vetsina fantasy produkce. Vek silenstvi do toho jiz tak pukajícího kotle pridal jistou obdobu prumyslove revoluce, cimz ziskala kniha dalsi zabavny rozmer. Joe, drz se sveho kopyta. Tohle bych mohl cist porad. A ted zase rok.. Cekani na Abercrombieho neni jako cekani na cudnou devku, clovek vi ze Joe svou praci dela dobre.

1