Až budou viset

Jak uhájit město, které je v obležení nepřátel a zamořené zrádci, když se vašim spojencům nedá ani v nejmenším věřit a váš předchůdce beze stopy zmizel? Před takovými vyhlídkami by nejraději utekl i mučitel – jen kdyby dokázal udělat krok bez pomoci hole – a inkvizitor Glokta. Ten se potřebuje dobrat k odpovědím dřív, než guršská armáda zaklepe na městské brány. Seveřani se přehnali přes hranice Anglandu a po celé zmrzlé zemi rozsévají oheň a smrt. Korunní princ Ladisla je připraven zahnat je zpátky a vydobýt si neutuchající slávu. Má to jen jediný háček: že má za sebou tu nejhůř vyzbrojenou, nejhůř vycvičenou armádu s nejhorším velením na světě. A Bayaz, První z mágů, vede skupinu neohrožených dobrodruhů na velmi nebezpečnou misi přes ruiny minulosti. Nejnenáviděnější žena Jihu, nejobávanější muž Severu a nejsobečtější hejsek Království tvoří podivné společenstvo, ale potencionálně smrtící – pokud by se přestali tolik navzájem nenávidět. Pradávná tajemství budou odkryta. Budou vybojovány a prohrány krvavé bitvy. Nejhorším nepřátelům bude odpuštěno – ale teprve až budou viset....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22974/az-budou-viset-prvni-zakon-kniha-druha-22974.jpg 4.6422

První zákon 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Polaris

The First Law: Book Two Before They Are Hanged, 2007

Kniha Až budou viset

TomTomis
24.12.2022

Postavy se vyvíjejí a děj se šine kupředu. Na jednu stranu se mi to četlo dobře , ale měl jsem dlouhé záseky, kdy se mi do knihy nechtělo. Některé postavy jsem si docela oblíbil, ale nevím, zda se dá říci, že by mi nějaká úplně přirostla k srdci. Ta nekonečná pouť, která nakonec dopadne... No možná to mělo sloužit jako bližší seznámení s příběhem, postavami atd. Jinak jízda.

Sitth
31.10.2022

Jízda pokračuje. Mně styl Abercrombieho připomíná fantasy steam punk a to má rád, prostě né moc magie, klidně záporní hrdinové, které se oblíbíte, což v tomto díle je určitě inkvizitor Glokta. Je asi zbytečné hodnotit díl po dílu, uvidím, jak dopadne celá série. Zde trošku zklamání v lince ohledně hledání Semene, ale právě proto, že to nedopadlo dle očekávání, tak vlastně dávám o hvězdu navíc. Já už nehledám klasické příběhy, proto dávám 5/6

Beltrix
27.10.2022

Opravdu skvělá kniha, které lze jen stěží něco vytknout - postavy působí realisticky a povětšinou sympaticky, děj svižně ubíhá a nepředvídatelně se kroutí a poněkud cynický náhled na celý příběh tomu dodává skvělou atmosféru.

s1ombrehimawari
26.08.2022

Vlastně jsem fanouškem kroků zpět a degenerace. První knížka která ve mně vyvolala 'něco' po přečtení řeznických a dehumani scén.

Boby17
06.04.2022

Pokračování ságy se rozdělilo na tři relativně samostatné epizody. Jako čtenář jsem se vůbec nenudil - obrana Dagosky, zimní válečné tažení proti králi Bethodovi na hranicích Anglandu i daleké putování pro magický předmět přes půl světa. To jsou dějové rámce vyplněné akčními scénami, občas prokládané zajímavými myšlenkami. Prostě spokojenost a všechny hvězdy.
P.S. Co dělá Hollywood? Zfilmování by jistě bez obtíží konkurovalo Pánu prstenů nebo Hře o trůny.

Corso
24.03.2022

Po 120 stranach som si polozil otazku. Som ochotny takemuto pomalemu tempu vypravania venovat dalsi cas? A to ako pozeram, seria ma 7 knih. Oblubil som si vseho vsudy dve postavy, mozete hadat ktore. Musim uznat, ze na kazdej strane su dialogy, nieco sa deje, dej sa posuva, lenze slimejsiiiiimm tempem. Pribehy postav sa zliali do 3-4 hlavnych linii vypravania, ale zistujem, ze uz nie som zvedavy co s nimi bude. Klici vo mne podozrenie, ze sagy uz nie su pre mna. Prestavam mat rad tieto rozmachle fresky, kedy si spisovatel asi najskor nakresli mapy, a potom si povie ze bude musiet citatela previest kazdym kutom. Predvedie mu vsetky rasy, narody, kralovstva, historiu, mytologiu, a ani v naznakoch kam to vsetko speje. Mam chut na knihu, kde bude fokus zamerany na jeden pribeh, moze byt zamotany, nezamotany, ale chcem pribeh ktory bude mat na konci pointu a nebudem musiet nad nim stravit rok citania. Neudelim knihe hviezdicky, lebo nedocitana. Normalne cely cas mam chut zobrat do ruk inu knihu, poznate to. Nechavam si ju po ruke jak sa vravi, blizko, lenze vazne pochybujem ze ju docitam.

Plague
17.12.2021

(+ SPOILER) Hm. Z druhého dílu už tak vedle nejsem, nic moc nového nepřinesl. Chyběl mi šmrnc a odvaha prvního dílu. Dějové linky tak nějak vyhnívaly a spíš se propadly do fantasy klišé. Podíváme se do pár ostřejších konfliktů. Na severu dostane nafoukané království pěkně na zadek, ale ne zas tak moc. Vojáci padají po desetitisících KROMĚ našich hrdinů. Achjo! Sem prostě patří nějaký ten přirozený úbytek, sorryjako! Na jihu je to podobné, ale inkvizitor Glokta by mi chyběl. No a výprava společenstva „semene“ byla jak z hobita. Všechno se daří jak má, účastníci se nám mění k lepšímu a s každou útrapou si poradí bez ztráty kytičky (ikdyž se ztrátou pár zubů). Na posledních pár stránkách se přeci jen s jednou postavou rozloučíme, škoda že je to jako přes kopírák prvního dílu.
Ale by to nevyznělo moc kriticky. Čtení je to pořád parádní a pořád baví. Jen bych prostě uvítal větší realističnost. Takové ty „DOPRDELE“ momenty kdy setnuli Neda Starka, zabili Whiskeyjacka nebo Gandalfa.
Mám nějaké ty teorie jak by to mohlo celé dopadnout a doufám, že jsem úplně mimo. Tak či tak se těším na poslední díl.

Teclaireddy
09.11.2021

Určitě lepší než první díl - charaktery již známých postav se ještě více prohlubují a příběh již získává jasnější kontury a více graduje. Líbí se mi, jak se postavy vyvíjí.