Půl krále přehled

Půl krále
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386518/bmid_pul-krale-OmZ-386518.jpg 4 404 404

Moře střepů série

1. díl >

Vlastní rodina ho zradila a nechala napospas smrti, ale princ Jarvi, nedobrovolný dědic rozděleného království, přísahal, že trůn, o který nikdy nestál, získá zpět. Nejprve však musi přežít kruté zacházení, okovy a hořké vody samotného Roztříštěného moře – to vše jen s jednou zdravou rukou. Do tvrdého, neúprosného světa se narodil jako nedochůdče, neumí držet štít ani se ohánět sekerou – jako smrtíci ostří mu tedy slouží vybroušená mysl. Shromáždí zvláštní společenství štvanců a zjistí, že mu mohou pomoci víc, než by dokázal kdokoli z urozených. Přesto může Jarviho cesta skončit stejně, jako začala – ve zvratech, léčkách a neštěstí...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

Half a King , 2014


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Půl krále. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (109)

Izzy46
22.05.2024 3 z 5

Bohužel dokonalá ukázka toho, jak vyprávění dokáže uškodit pasivní hrdina, který příběh aktivně neovlivňuje a neposouvá, ale věci se mu jenom „dějí“. Jarvi je mudrcem, který nad problémy, jež mu autor podle klasické struktury správně staví do cesty, polemizuje, jenže ve skutečnosti je za něj až na pár výjimek řeší jiní, nahodile (a příhodně) se objevující vedlejší postavy. Jarviho tak lze stěží označit jako protagonistu příběhu, což knížku i přes jinak zajímavou zápletku dost sráží.

Slezadav
18.04.2024 4 z 5

Jednoduché, úderné, zábavné. Někdy se říká, že v jednoduchosti je krása, ale tady je to tak trochu dvousečné.
Příběh odsýpá skutečně velmi rychle, velmi lineárně, poměrně předvídatelně. Přesto je velmi dobře napsaný, zábavný a má výborné postavy. Nedosahují sice kvalit postav z Prvního zákona, přesto na rozsah knihy velmi dobré, stejně jako funkčně minimalistická světotvorba, která funguje výborně.
Druhou stranou jednoduchosti je fakt, že mně trochu chyběla hloubka a to prakticky ve všech aspektech, ať jsou to postavy, příběh nebo myšlenky. V některých pasážích mi děj i jednání postav připadalo skoro naivní.
Každopádně ač negativa jsou, není jich moc a kladné stránky převládají. Půl krále mě opravdu bavilo a zbytek série mě nemine. Číst tohle v době, kdy jsem byl mladší, tak bych knihu asi vynášel do nebes. Doporučil bych někomu, kdo má rád YA a chtěl by zkusit dospělou fantasy, protože tohle bylo něco tak akorát přesně mezi.


Thane
25.01.2024 4 z 5

Asi me v popisku neco zaujalo kdyz jsem si ji kdysi koupil. Zacatek nebyl nic moc. Je to kniha pro dospivajici a jsou tam veci ktere me obtezovaly prubezne celou knihu ale to neustaly litovani se na zacatku bylo fakt otravny. Ale chapu pro jakou skupinu to je. Taky to nebylo uplne ctivy. Tak jsem si rikal ze to bude blbina pro mlady ale neco me u toho udrzelo. A pak uz jsem byl vlastne spokojenej. Jak jsem psal ze to neni ctivy tak se rozhodne neda rict ze by se to cetlo spatne. Libilo se mi to sarkasticky komentovani situaci a i nektery zvraty byly fajn. Nakonec jsem to precet dost spokojenej a asi si poridim dalsi knihy a detem to casem doporucim. Jen si teda nejsem jistej jestli to bude zrovna kladna postava :-D . Mily prekvapeni (y)

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (10. - 23. září)

10.09.2018


Citáty z knihy (3)

Říká se, že co člověk zaseje, to taky sklidí, a podle všeho je to pravda.


Tahle lítost aspoň bude dělat společnost ostatním mým lítostem. A že jich je.


Zvláštní, člověk si nikdy neuvědomuje, jak moc po něčem touží, dokud nezjistí, že to nemůže mít.


Ocenění knihy (2)

2016 - YALSA Book Awards (Alex Awards)
2014 - Locus Awards (Young Adult Book)


Kniha Půl krále v seznamech

v Právě čtených12x
v Přečtených522x
ve Čtenářské výzvě49x
v Doporučených30x
v Knihotéce288x
v Chystám se číst358x
v Chci si koupit92x
v dalších seznamech6x

Štítky knihy

anglická literatura fantasy hrdinská fantasy

Autorovy další knížky

Joe Abercrombie
anglická, 1974
2008  87%Sama čepel
2018  81%Půl krále
2009  91%Až budou viset
2011  86%Hrdinové
2009  91%Poslední argument králů