Půl světa

Trnka se narodila, aby bojovala. Jenže když při cvičení zabije svého soupeře, zjistí, že jí všichni nadávají do vrahů. Osud vloží její život do rukou otce Jarviho, který projíždí země Moře střepů a hledá spojence proti čím dál nebezpečnějšímu nejvyššímu králi. U Jarviho se setkává s Brandem, válečníkem, který odmítá zabíjet. Oba jsou zlomení, ale oba čeká možná ve službách Jarviho vykoupení… Jenže konec konců, zbraně mají jediný účel a jejich budoucnost je rudá. Bude Trnka navždy jen nástrojem mocných, nebo je v legendách i místo pro dívku vládnoucí čepelí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394548/big_pul-sveta-KOR-394548.jpg 4.4116

Moře střepů 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Half the World, 2015

Kniha Půl světa

denniys

Platí vše, co jsem napsala u prvního dílu.. pokračování nezklamalo, drží úroveň a stále baví.. máme tu nové postavy, z nichž vyčnívají Brand a Trnka.. bylo zábavné sledovat jejich vyvíjející se vztah.. celkově v knize nechybí nic, najdeme tu humor, sarkasmus, napětí, dobrodružství, politiku, lásku i nenávist..

Bishamonten

"Půl války se bojuje slovy, půl jí vyhrávají slova. Správná slova ke správným lidem."
Dej Půl světa sa sústredí najmä na nové postavy, ktoré doprevádzajú otca Jarviho na ceste za hľadaním spojencov. Pokračovanie je akčnejšie, výpravnejšie a objaví sa aj romantická dejová linka. Vzhľadom k tomu, že séria Moře střepů je určená skôr širšiemu okruhu čitateľov a nebazíruje na komplexnosti sveta a charakterov ako První zákon, nemám čo vyčítať.

luculi

I když se do popředí příběhu tentokrát dostává Brand a Trnka, dva mladí budoucí hrdinové, i Jarvi a staří známí mají hodně prostoru. Tentokrát jde především o jednu velkou cestu, získávání přátel i nepřátel a objevování sebe sama.
Musím říct, že čím víc stránek přečtu, tom víc do sebe spousta věcí zapadá. Je to sice nenáročné čtení, taková lehká fantasy, ale o intriky není nouze. A tím pádem ani o momenty, kdy je čtenář překvapen, jaké všechny kroky byly podniknuty kvůli určitému cíli. Je to výborně promyšlené a čím dál čtivější.
Z počátku jsem měla trochu obavu, že noví hlavní hrdinové mě nebudou bavit. Trnka mnohdy působila dost nesympaticky a arogantně, ale za to Brand to zase vyvažoval na opačnou stranu. Zvykla jsem si a od druhé poloviny knihy pokračovala s velkým napětím...
Jsem hodně zvědavá, co přinese třetí a závěrečný díl...

Ronnie68

Dobré pokračování úvodního dílu ... přidané postavy mi vůbec nevadily, alespoň se příběh dobře rozvíjí :)

petr_

Postava Trnky je přesně to, co očekávám od knih autora. Na rozdíl od prvního dílu se Joe Abercrombie přece jen trochu rozjel a i když knihu psal pro mladé (třeba pro skautíky, jejichž vzorem by měl být Brand) tak drsné scény trochu gradují a to se mi líbilo.

Doufám, že autor ještě pár takových pěkných knížek napíše.

whiolet

Druhy díl se mi tedy líbil hodně. Ačkoliv zde hlavní roli hraje spíše Trnka než otec Jarvi, vůbec mi to nevadilo.
Autor opět dokonale popsal svět a postavy v něm.
Příběh mě bavil od začátku do konce a těším se na závěrečný díl.

Korsika

Druhý díl se mi z celé série líbil nejvíc. Cestování přes "Půl světa" dodalo knize víc dynamiky než měl předchozí díl a zároveň už nebyl děj tak předvídatelný. Přibývá pletichaření a "stání ve stínu", ale ne tolik jako v závěrečném dílu. Navíc začíná člověk víc tušit o elfech, což dává knize nový zajímavý rozměr.

Konfu97

U knihy jsem ze začátku bojovala s postavami. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy, nyní již otec Jarvi se stal typickým politikem. Do příběhu nyní více vstupuje politika, nové postavy i předzvěst války. Třetí díl bude jistě vrchol celé série a druhý díl byl jen taková ochutnávka.