Půl krále

Vlastní rodina ho zradila a nechala napospas smrti, ale princ Jarvi, nedobrovolný dědic rozděleného království, přísahal, že trůn, o který nikdy nestál, získá zpět. Nejprve však musi přežít kruté zacházení, okovy a hořké vody samotného Roztříštěného moře – to vše jen s jednou zdravou rukou. Do tvrdého, neúprosného světa se narodil jako nedochůdče, neumí držet štít ani se ohánět sekerou – jako smrtíci ostří mu tedy slouží vybroušená mysl. Shromáždí zvláštní společenství štvanců a zjistí, že mu mohou pomoci víc, než by dokázal kdokoli z urozených. Přesto může Jarviho cesta skončit stejně, jako začala – ve zvratech, léčkách a neštěstí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386518/big_pul-krale-OmZ-386518.jpg 4.2345

Moře střepů 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Half a King, 2014

Kniha Půl krále

Ignis

Dobře napsaný příběh, který má spád. Většina motivů tam sice není úplně originální, ale dohromady fungují skvěle.
Jen jsem si celou dobu říkala, že na autora je to nějaké krotké, až na konci jsem si v přidaném rozhovoru přečetla, že je to pro mládež, tak tím se to vysvětlilo:-)

Radium

Půl krále je první kniha, kterou jsem od autora četla. A jsem z ní nadšená. Příběh je sice vcelku jednoduchý, ale popsaný svět i postavy doslova dýchají. V reálném životě bych se s nimi sice potkat asi nechtěla, v románu ale vše skvěle funguje. Hlavní zvrat jsem sice tušila od začátku, přesto mě autor dokázal překvapit. Humorem, postavami, které jsou skoro všechny šílené, ale naprosto uvěřitelné a především lidskostí, když jsem čekala zradu a zradou tam, kde jsem čekala lidskost.
Poslouchal jsem jako audioknihu ve skvělém podání Matouše Rumla. Dokázal skvěle odlišit velké množství postav, vystihnout jejich rozpoložení a já se vyloženě těšila, až některé postavy znovu uslyším (hlavně Nikoho:-D).

mallamut
30.12.2022

(+ SPOILER) Dárek k vánocům který potěšil i překvapil. Hezky se to četlo. Ale to klišé s otroctvím na lodi už je fakt ohrané.

Hor89
22.12.2022

Od série mně trochu odrazovalo, že je napsaná pro mladší publikum než předchozí autorovy knihy. Ale po přečtení musím říct, že mi to nakonec nevadilo. Příběh je napínavý, čtivý a rychle ubíhá. Hlavní postava je dobře napsaná a svět uvěřitelný. S hodnocením jsem váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale nakonec jsem ho zaokrouhlil nahoru, mimo jiné i za povednou obálku.

kalache
01.10.2022

...Džaud se na něj usmál na půl pusy."Mluvím,když mám něco,co za to stojí."
Joe Abercrombie píše,když má něco,co za to stojí...

Anett525
18.09.2022

Mám ráda putovní fantasy: plavba na moři, cestování, snaha přežít, sympatická parta... Nepřátelé ze kterých se stanou přátelé... To vše jsem v této knize dostala a naprosto jsem si to užila. Takže ano,za mě tato knížka stojí za přečtení a určitě se vrhnu i na další díly.
"Smrt čeká na všechny."

Sitth
21.08.2022

U této knihy jsem si připadal, jako když jsem kdysi četl Dračí oči od Kinga, prostě když si dva velmi nadprůměrní autoři odskočí od svého žánru a zkusí napsat pohádkový příběh. Akorát, že u Půl krále to není naivně blbé jako u Kinga. Vždy ocením fantasy bez magie a tento příběh plyne sám a zjistil jsem, že i když to vlastně není žádná pecka, tak jsem neměl problém se u čtení zaseknout a o to přeci jde . Neočekávejte zvraty, šílené zápletky, ale pokud chcete pohodový příběh, tak ano.
Dávám 4/6

LWALKER
19.07.2022

Miluju První zakon!!! Joe je jiste genialni spisovatel, ale na tuto pohadku, uz jsem bohuzel starej paprda:-)