Až budou viset

Až budou viset https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22974/az-budou-viset-prvni-zakon-kniha-druha-22974.jpg 5 480 69

První zákon série

Jak uhájit město, které je v obležení nepřátel a zamořené zrádci, když se vašim spojencům nedá ani v nejmenším věřit a váš předchůdce beze stopy zmizel? Před takovými vyhlídkami by nejraději utekl i mučitel – jen kdyby dokázal udělat krok bez pomoci hole – a inkvizitor Glokta. Ten se potřebuje dobrat k odpovědím dřív, než guršská armáda zaklepe na městské brány. Seveřani se přehnali přes hranice Anglandu a po celé zmrzlé zemi rozsévají oheň a smrt. Korunní princ Ladisla je připraven zahnat je zpátky a vydobýt si neutuchající slávu. Má to jen jediný háček: že má za sebou tu nejhůř vyzbrojenou, nejhůř vycvičenou armádu s nejhorším velením na světě. A Bayaz, První z mágů, vede skupinu neohrožených dobrodruhů na velmi nebezpečnou misi přes ruiny minulosti. Nejnenáviděnější žena Jihu, nejobávanější muž Severu a nejsobečtější hejsek Království tvoří podivné společenstvo, ale potencionálně smrtící – pokud by se přestali tolik navzájem nenávidět. Pradávná tajemství budou odkryta. Budou vybojovány a prohrány krvavé bitvy. Nejhorším nepřátelům bude odpuštěno – ale teprve až budou viset.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Polaris

The First Law: Book Two Before They Are Hanged , 2007

brodequin
17.07.2019 4 z 5

Druhá kniha je už o něco lepší, než první díl. Možná budu trochu spoilerovat, tak pozor... S čím mám problém asi největší, je příběh. Tedy, kdyby vlastně nějaký byl. Od prvního dílu se to vlastně nikam neposunulo a pořád nevím, o co vlastně jde. Jsou tam nějaké války a to je vše. Jo a nějaká skupina někam jde a my už tedy víme kam a tak, ale všechno bez další nápovědy. Evidentně si autor nechává všechno na poslední díl, ale sorry, to není zrovna něco, co by mě těšilo. Jsem v první třetině třetího dílu a světe div se, stále nic. :-D Je to super napsané, to musím uznat. Má to atmosféru a na knihy budu určitě delší dobu myslet...ale kdyby se tam alespoň něco hlavního dělo. Pořád se příběh táhne skrze jednotlivé postavy a nechtějte, abyste si nějakou neoblíbili, protože pak se budete muset prokousávat čas od času jednou z postav a to je nuda... ehmehmGlokta... (a jeho myšlenkové pochody, které už mi přijdou dost otravné). Skoro zbytečná postava, jejíž pasáže bych nejraději přeskakoval. Pořád jenom kecá a kecá a nějaké intriky a zase kecání. Ve třetím díle mě už jeho linka fakt nebaví. Naopak oproti jedničce jsem si oblíbil Jezala a o partě seveřanů a Logenovi ani nemluvím. Bez nich by to nebylo vůbec ono. Takže OK, je to pěkné, ale... Mít příběh založený na válce mi nestačí (a někde v pozadí se něco tajemného odehrává, ale vlastně do třetího dílu vůbec nic nevíme)... jsem zvědavý, jak to skončí a co všechno mi ještě zpětně docvakne, ale i tak... nechat to na poslední půlku třetího dílu už teď dopředu odsuzuji! :-D
Souhlas s Torgal

parxel
07.06.2019 5 z 5

Druhý díl této temné trilogie úzce navazuje na události popsané v první knize. Děj se rozjíždí na plné obrátky a skupina sympaťáků v hlavní roli je sympatičtější zase o trochu víc. Nejvíce ovšem zazáří Sande dan Glokta při obraně Dagosky, který je svými sarkastickými komentáři schopný rozesmát i useknutou hlavu zlobra.

Příjemným překvapením byla rovněž postava majora Westa, která se de facto z vedlejší postavy, stala hlavním tahounem jedné ze třech dějových linií.

Na závěr bych všem hlavním postavám popřál pevné zdraví, aby nám je autor moc nepolámal a pokud možno přežili v pevném zdraví až do konce této vydařené trilogie.

postoran-CZ
21.05.2019 5 z 5

První díl byl za 5*. A druhý opět. Stále dobře rozjetá fantaska. S postavami autor nadále pracuje naprosto brilantně. Příběh se neustále odvijí a nedá čtenáři šanci na oddech v podobě prázdných pasáží. Glokta je stále famózní. Už se nemůžu dočkat toho, až se v třetím díle dočkám rozuzlení příběhu.

Fenixik
20.02.2019 5 z 5

Mockrát se mi nestalo, že mě bavil více druhý díl knižní série než ten první. Příběh skvěle pokračuje postavy se vyvíjejí i umírají, představený Glokta opět perlí. Líbí se mi tři dějové linie příběhu. Za mě plné hodnocení.

tartan
15.01.2019 4 z 5

Typický druhý, vypchávkový diel... Postavy putujú od A do B, resp. C a späť do A, bez toho, že by sa niečo zásadné zmenilo, či vyriešilo. To síce neznamená, že by som sa ako čitateľ nudil, nie s týmito postavami, ale tá celková márnosť všetkého mi už miestami išla celkom krkom.

Rudla333
25.11.2018 5 z 5

Paráda, paráda a ještě jednou paráda! Jedna z nejlepších fantasy knih, co jsem četl.

Oproti prvnímu dílu, ze kterého jsem měl trochu rozporuplné pocity, hlavně kvůli natáhlému ději a nedostatku akce, tady byl obrovský progres.

Místo věčného povídání a nikam nevedoucího pochodování po městě (které jsem si ale v jedničce stejně celkem užil), zde máme akci vedle akce. Válka na Severu, dlouhá epická výprava na konec světa, kde musí hrdinové zdolávat jedno nebezpečí za druhým, magické souboje, bránění žalostně připraveného města proti ohromným armádám Gurchulů, intriky a spiknutí, další vyslýchání - a tak dále. Tentokrát se na nedostatek akce skutečně stěžovat nedá, naopak. Kniha prakticky nemá slabá místa, jede celou dobu na 100% a navíc nám oproti prvnímu dílu odhaluje mnohem více ze světa Prvního zákonu a jeho historie.

Nechybí ale ani to, co dělalo tak skvělým první díl - výborné dialogy a postavy. A opět musím říct, že Až budou viset to pozvedlo na další úroveň. Většina postav z jedničky je společně na oné výpravě na konec světa, kde se jejich charaktery krásně uvěřitelně vyvíjejí a vznikají mezi nimi zajímavé vztahy.

Hlavním tahounem je ale opět Glokta, který dostává ještě více prostoru a my tentokrát můžeme přímo cítit morální boj uvnitř něj a sledovat, jak balancuje na hranici mezi lidskostí a výkonností. Budu se opakovat, ale musím říct, že tenhle zmrzačený inkvizitor je opravdu jedna z mých nejoblíbenějších postav v celém žánru.

Až budou viset je za mě opravdu jeden z klenotů fantasy literatury. Nemám prakticky co vytknout a moc se těším na poslední díl.

Alma-Nacida
11.09.2018 4 z 5

Knihu jsem už tak nehltala jako u prvního dílu, ale plno věcí mě zase překvapilo, např. to, že některé cesty, které vypadaly jako stěžejní, nepřinesly žádný výsledek. Že postavy zdánlivě odsouzené ke smrti to kupodivu ještě přežily. Pořád je to hodně dobré hlavně díky realistickým postavám.

orson
28.08.2018 4 z 5

Trochu slabší než první díl, ale pořád dobré čtení. Jsem zvědav na závěr :)

LadyHip
18.07.2018 5 z 5

Skvělé čtení, nesrovnatelně lepší než první díl. Ten se dlouho rozjížděl a dost trvalo než mě vtáhnul do děje. Tohle byla noir fantasy, tak jak avizovala obálka prvního dílu. Postavy mi přirostly k srdci - ve své nedokonalosti, svými chybami. Nic tu není černobílé, když už tak černočerné. A to téhle sérii sluší.

Zdenda90
23.06.2018 4 z 5

Doporučuji všem fanouškům fantasy. Děj skáče plynule mezi skupinami postav, které jsou všechny unikátní a je velmi zajímavé jak se hlavní hrdinové vyvýjejí. Nemám rád hlavní hrdiny kteří jsou prakticky dokonalí a najde se v nich témněř každý čtenář. Abercrombie vás dokáže zaujmout postavou mučitele, kterému není téměř nic svaté, tak zhýčkaným mladým šermířem, kterého zprvu budete nenávidět, ale postupem času se i jemu dostanete pod kúži.

betys6914
20.05.2018 4 z 5

Abercrombie snad nemůže zklamat. Plynule navazuje na Samu čepel, děj se opět odehrává v několika rovinách, i když některé jsou zábavnější a zajímavější než jiné. Rozhodně vás navnadí na třetí díl!

Svářeč
02.01.2018 5 z 5

Jízda pokračuje! Skvělá kniha, skvěle se to čte. Jen mě mrzí, že linie s Gloktou je skoro úplně zbytečná a taky některé postavy nedostávají tolik prostoru, kolik by bylo záhodno (z námětu neschopného učedníka šlo vytřískat mnohem víc). Jestli si i třetí díl zachová stejnou úroveň, stane se z Prvního zákona jedna z nejlepších věcí, co jsem četl.

Eldar80
18.05.2017 4 z 5

Kniha začala přesně tak jak sliboval první díl: velmi dobře. Chvílemi jsem si až říkal, že něco tak perfektního jsem už dlouho nečetl. Všechny dějové linie se vyváženě střídaly a dále se rozvíjely. Narozdíl od prvního dílu je tohle pokračovaní napsané chytlavě už od začátku. Jenže kolem sté strany mi začalo docházet, že i přes vyjímečné podání začínají dějové linie stagnovat. Naštěstí to vůbec nevadilo, protože v knize bylo dost dobrých komických situací a díky většímu sžití s hrdiny je kniha mnohem napínavější než první díl. Co mě však dost zamrzelo bylo opětovné natahování příběhu a hlavně skutečnost, že Bayaz podle mě v knize nedostává tolik prostoru kolik by si zasloužil.
Když jsem si už myslel, že kniha začne mít nějaký malinký přesah a že tohle fantasy bude i něčím víc než jen dobrodružným příběhem, tak to zase skončilo. Co však zamrzí, že není příliš vhodné používat rozum a zkoumat příběh do podrobností. Začnou se pak objevovat v ději trhliny a i tohle pokračování tak zůstává hlavně zábavnou literaturou - tohle zamrzí o to víc, že to tak nemuselo být. Abercrombie má svůj svět a jeho historii vymyšlenou opravdu dobře a potenciál v postavách i příběhu je. 80%

Archie
12.02.2017 5 z 5

Skvely druhy dil. Pribylo mystiky a tajemna, male lidske pribehy se rozeviraji do mnohem dalekosahlejsich rozmeru, kontury celeho sveta nabyvaji mnohem hlubsich rysu a vsechny linky se krasne zbyhaji v netuseny konec. Cynicky humor zustava, valka boli, a postavy jsou kazdou strankou zajimavejsi a zabavnejsi. Zurivec West, Cernej Dow, Psi Cumak, Trojstrom, Glokta, Devitiprstak, bozi Ferro, tajemny Chalul, Bethod a jeho carodejka, Obavany.. huh! Jdu si pro treti dil. Abercrombie vi, jak dat pribehu grady. p.s. Bitva v mlze byla jednou z nejlepsich bojovych pasazich, jakou jsem ve fantasy cetl.

Hellrampage
21.01.2017 5 z 5

Až budou viset začína presne tam, kde skončil prvý diel. Ak ste prvý diel úspešne prečítali, tak viete, že kniha má niekoľko dejových liniek a veľmi dobre spracované postavy - každá je iná, ľahko zapamätateľná a farebná. Glokta ide chrániť mesto, Bayaz spolu s Jezalom, Logenom, Ferro, Quaiom a Chodcom idú na neznámu nebezpečnú cestu a partička barbarov... nechcem príliš veľa spoilerovať, ale musím povedať, že si táto kniha absolútne hodnotenie zaslúži. Je radosť pozerať sa na to, ako sa medzi jednotlivými hrdinami menia city a pocity, každý má svoju vlastnú hlavu a myslí si o tom druhom svoje. Hlavne pochody Gloktu sú znovu super. A ešte sa nám aj hrdinovia menia - niektorí horšie, iní lepšie. Vážne si ich musíte zamilovať, aj keď nechcete - a potom ak nejaká postava zomrie, pôjde späť do hliny a vy sa nebudete hanbiť, keď budete smutný a naštvaný. To je na knihe to najsilnejšie - ani nie príbeh, ale postavy, s ktorými budete vžitý, budete cítiť každú jednu ranu, ktorú schytajú a budete si s nimi hovoriť: "Ješte žiju!". Nemôžem si pomôcť to tu nenapísať, ale Glokta mi pripomína Polreicha, s tým jeho "Proč to já sakra dělám?".

"Trpělivost je mistrem moci. Hory také nepřejdeš za jediný den. V takových věcech je třeba být realistický."
"Ty tomuhle říkáš déšť? To je jenom mrholení. Slunce nemůže svítit pořád. Musíš být realista!" - Logen

"Máte jen jednu šanci podepsat své doznání a odpovědět na moje otázky. Jedinou šanci mi zcela a bezvýhradně vyhovet. To je celé moje svědomí. Jedinou šanci. Pak vás svlékneme a začneme řezat."
",Seržant nabízí rekrutům sny, ale rozdává noční můry.´" - Glokta

"Co z toho, čí jsi syn, když sám stojíš za kozí prd? Já bych ho ani nepochcal, kdyby začal hořet." - Dow

geralt0981
10.01.2017 5 z 5

skvělé :) hned jdu na třetí díl

Fanfara77
28.06.2016 5 z 5

Ve druhém díle se posouváme trochu dál, dostáváme se do kontur světa a již víme o motivacích jednotlivých postav. Celkově se mi to velice líbilo. Magie nebyla přehnaná a velmi se mi líbil styl psaní tohoto nadějného autora.

Weezing
29.01.2016 5 z 5

Lepší než předchozí díl. Zde už není půlka knihy jen popis toho jak se hlavní postavy potkávají ve městě. Jsou zde 3 dějové linky. Glokta má za úkol ubránit město před Gurchy, Bayaz a spol. jdou na cestě pro získání nějaké zbraně proti Gurchům. West + Logenova bývalá parta bojuje proti Betholdovi. Dalším plusem je, že se postavy se začínají vyvíjet a mění svoje názory, postoje a vztahy.

Covenant
19.11.2015 5 z 5

Lepší, už jen protože skoro všechny postavy známe a tak se spolu s nimi vrháme do výborně zpracovaných odlišných dějových linií. Ano, nejslabší byla "klasická" fantasy výprava s čarodějem, ale zase jsem se pobavil u Ferro, která nechodí kolem horké kaše - prostě je tam jedna část, kde jsem vyprskl smíchy, protože se autor svým způsobem, vyhnul zaběhlému klišé. Glokta, opět nekompromisní a stále o krok napřed před nepřítelem, zastává v knize úlohu detektivní fantasy. Skvělá práce. No a na závěr jsem si nechal část, ve které se zrodil Zuřivec (vtipné - nedávno jsem dočetl Kick-ass 2, kde se ze Zuřivce stal Č....no, to už je z jiného soudku). Tato linie mě bavila asi nejvíc. Bitva, strategie, přežití, atd... Skvěle popsáno. Figurky jsou rozesety po šachovnici a na všech frontách se vede boj. I ten vnitřní...

aneta3874
15.10.2015 5 z 5

Tři naprosto dokonalé dějové linie prolínající se celým světem, probouzející ve čtenáři fantazii, která nabíjí po dobu několika dnů. Chcete se vydat mimo realitu a popřemýšlet nad vlastním životním osudem? Varování- začnete číst a knihu už neodložíte.

dark fantasy

Joe Abercrombie