Až budou viset

Až budou viset https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22974/az-budou-viset-prvni-zakon-kniha-druha-22974.jpg 5 480 69

První zákon série

Jak uhájit město, které je v obležení nepřátel a zamořené zrádci, když se vašim spojencům nedá ani v nejmenším věřit a váš předchůdce beze stopy zmizel? Před takovými vyhlídkami by nejraději utekl i mučitel – jen kdyby dokázal udělat krok bez pomoci hole – a inkvizitor Glokta. Ten se potřebuje dobrat k odpovědím dřív, než guršská armáda zaklepe na městské brány. Seveřani se přehnali přes hranice Anglandu a po celé zmrzlé zemi rozsévají oheň a smrt. Korunní princ Ladisla je připraven zahnat je zpátky a vydobýt si neutuchající slávu. Má to jen jediný háček: že má za sebou tu nejhůř vyzbrojenou, nejhůř vycvičenou armádu s nejhorším velením na světě. A Bayaz, První z mágů, vede skupinu neohrožených dobrodruhů na velmi nebezpečnou misi přes ruiny minulosti. Nejnenáviděnější žena Jihu, nejobávanější muž Severu a nejsobečtější hejsek Království tvoří podivné společenstvo, ale potencionálně smrtící – pokud by se přestali tolik navzájem nenávidět. Pradávná tajemství budou odkryta. Budou vybojovány a prohrány krvavé bitvy. Nejhorším nepřátelům bude odpuštěno – ale teprve až budou viset.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Polaris

The First Law: Book Two Before They Are Hanged , 2007

Franc
14.06.2015 5 z 5

Opět musím dát plný počet bodů. Autor nedá čtenáři chvilku oddychu a osudy hrdinů mu běží před očima mílovými kroky. Už dlouho mě žádná fantasy nepohltila tolik jako tato.

Inkvizitor Glokta opět hýří cynismem a černým humorem, který davá knize šmrnc, který kladný hrdina jenž všechny přemůže nikdy nezajistí.

V komentáři níže se píše, že výprava byla k ničemu, ale proč ne? Proč by v knize měla každá výprava dosáhnout očekávaného cíle? A pokud měl autor pouze potřebu vyplnit prostor, tak už jsem četl podstatně horší způsoby, jakým toho docílit.

Před sebou mám poslední díl a nejsem sto odhadnout, jak tohle všechno dopadne.

Torgal
03.03.2015 3 z 5

Prísľub z prvej časti sa naplniť nepodarilo. A to z viacerých dôvodov - najdôležitejším je ten, že po dočítaní sa človek nemôže zbaviť dojmu, že keby v nej vôbec neboli kapitoly s Gloktom a Bayazom, vôbec nič by sa nestalo. Klišé výprava sa naozaj uskutočnila, ale jej dopad bol nulový, rovnako ako aj Gloktovej aktivity v Dagoske. Menšie logické trhliny prítomné v prvej knihe sa otvorili do veľkých rán, to všetko len preto, aby sa autorovi nerozpadol príbeh pod rukami. Pasáže zo severu ale zachraňujú dojem. Aby bolo jasné, autor stále píše výborne, ale silný je len v jednotlivých scénach, celkový obraz buduje značne ťažkopádnejšie. 6/10

Martin1974
18.01.2015 5 z 5

Dávam všetky hviezdy. Autor nasadil v žánri fantasy latku poriadne vysoko. Tak ako to bolo v prvom diele, aj tu vyčnieva postava Gloktu nad ostatné, ale ani ďalší hrdinovia za ňou príliš nezaostávajú. Asi práve Gloktova vnútorná reč, ktorá je zároveň zvýraznená odlišným písmom, ma vedie k presvedčeniu, že by mohol pokojne vystupovať aj v serióznom historickom románe alebo v nejakom inom beletristickom diele. Zaujímavé pre mňa bolo sledovať, ako sa hlavné postavy vyvíjajú. Autor ich stavia pred zložité životné situácie, ktoré ich postupne vnútorne menia. Aj preto je kniha pomerne hrubá, ale práve vďaka podrobným opisom, ktoré lepšie pomáhajú pochopiť jednanie postáv, to ani inak nemôže byť a vynechanie alebo skrátenie rôznych častí knihy len preto, aby nedosahovala takúto hrúbku, by bolo na úkor kvality.Ostáva mi len dúfať, že tretí diel bude rovnako dobrý..

elutep
14.08.2014 5 z 5

U prvního dílu mi dlouho trvalo, než jsem se sžila s postavami. Z velké části za tím asi stála i předchozí přečtená kniha (Kronika královraha a lyrický Kvothe), která byla jemnějšího rázu. Ovšem ke konci prvního dílu této série už jsem se začetla a to co následovalo ve druhé knize bylo strhující. Ani na okamžik jsem se nenudila a všechny tři linky mě bavily tolik, že si netroufám říct, na kterou jsem se těšila víc. Ferro, West, a Glokta - od těch hodně čekám (snad se nezklamu). A ten Bayaz...pořád mi vrtá hlavou, jestli je klaďas, nebo naopak. No a pak je tu taky jeho učedník, který možná ještě sehraje zajímavou roli. A nakonec Bethod spolu s Obávným a svojí čarodějkou...

Fefin Lišák
31.08.2013 4 z 5

Slibné pokračování Abercrombieho trilogie. Po uvozujícím prvém dílu pokračuje v načatém ději, zachovává svěží jazyk a osobitý cynicky svéhlavý humor a návazně tvaruje příběh (mnou již komentováno u předchozího dílu).
Poněkud nudnější (dle vkusu) putování Bayezovy grupy bylo vykoupeno rozvitím postay uprchlé otrokyně Fero, jejíž prchlivost a zapšklost mě zcela chytla. Linie s Gloktou má slibně stupňovitou tendenci, neomrzela se, naopak jsem se na jeho dějové linie vždy těšil. Též mě nadchlo (jako člověka, který nemá rád příliš přemachrované postavy) pojetí magie Abercrombieho světa, vzácné vymoženosti pár přestárlých vyžilých mágů– á la pravý opak přehnaných všehoschopných černokněžníků Sapkowského.
Svým způsobem mě druhý díl slibně motivoval trilogii dorazit. Nenudil mě. Dostal jsem, co jsem očekával. Dějové shrnutí schovám si pro závěrečný díl.

gruno
19.06.2013 5 z 5

Skvelé niečo táto séria. Logen je frajer a Glokta taký fajn hajzlík. :)

Krišot
06.04.2013 5 z 5

První díl ve mě zanechal spoustu kladných dojmů a očekávání. A mohu potvrdit, že ve druhém jsem dostal o trochu víc, než sem čekal. K inteligentně napsaným postavám a jejich životním peripetiím mi přibila ještě hutná a všude cákající až kulervoucí akce. Spolu s inkvizičními praktikami mého (a koukám, že nejen mého...ahoj borknagar) oblíbence pana Glokty se u mě jedna o velmi oblíbené dílo. Nyní čtu třetí část a k mé radosti autor jede v osvědčených kolejích. Ale o tom jindy a jinde...

borknagar
24.02.2013 4 z 5

Psí čumák, Logen Devítiprsťák a hlavně můj oblíbenec Sand dan Glokta, to výčet postav, které jsem si hodně oblíbil. Děj knihy krásně navazuje na první díl, avšak mnoho otázek zůstane nevyřešených. Jdu na "poslední argument králů", než se vrátím do hlíny.....

KellyH
29.08.2012 5 z 5

Štěstí, že jsem se prvním dílem (ve kterém se nitky osudu teprve splétají a pro někoho to tak může působit nudným dojmem) nedala odradit. Líbí se mi to čím dál více a nemůžu se dočkat, až se pustím do posledního dílu trilogie.

dark fantasy

Joe Abercrombie