Poslední argument králů

Přichází konec. Logena Devítiprsťáka už možná čeká jeho poslední bitva, ale ta bude stát za to. Po celém Severu zuří boje, král Seveřanů se pořád drží a zastavit ho může jen jediný člověk. Jeho nejstarší přítel, jeho nejstarší nepřítel: je čas, aby se Krvavá devítka vrátil domů. Je tolik nadřízených a tak málo času. Představený Glokta vede úplně jinou válku. Tajnou bitvu, ve které není nikdo v bezpečí a ve které se nedá nikomu věřit. A protože jeho dny s mečem v ruce jsou už dávno ty tam, je velké štěstí, že dokáže tak účinně využít zbraně, které mu zůstaly: výhrůžky, vydírání a mučení. Jezal dan Luthar se rozhodl, že honba za slávou je příliš bolestivý podnik a obrátil se zády ke kariéře vojáka kvůli prostému životu se ženou, kterou miluje. Ale i láska může být bolestivá a sláva je zvyk, který se nestydí připlížit se ke člověku, když ho nejmíň čeká. Král Spojeného království leží na smrtelné posteli, rolníci se bouří a šlechta se rve o jeho korunu. Nikdo nevěří, že stín války hrozí padnout na samo srdce Království. Jenom První z mágů má svůj plán, jak zachránit svět – ostatně jako vždycky – ale tentokrát je to velmi riskantní. A žádné riziko není tak strašlivé jako porušení Prvního zákona …...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26773/posledni-argument-kralu-prvni-zakon-kniha-treti-26773.jpg 4.6388

První zákon 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Polaris

The First Law: Book Three Last Argument of Kings, 2008

Kniha Poslední argument králů

TomTomis
24.12.2022

První půlkou knihy jsem se prokousával neuvěřitelně dlouho, ale pak se to rozjelo a musím říci, že mě to překvapilo, postavy se proměnily. Získaly jiný nádech, nic není černobílé a charaktery podle toho vypadají. Některé postavy se mi úplně znechutily, na jiné jsem musel přehodnotit názor. Do dalších dílů se momentálně pouštět nebudu, i když je mám v knihovně...

Sitth
28.11.2022

No u třetího dílu mám trošku rozpolcené dojmy. Do asi 200. stránky nuda v Brně, ono je to dobře napsané, ale tohle vše jsme četli v prvním a druhém díle a i když je to poctivé řemeslo, tak je to omílání již vyřčeného.
Pak ale nastane zlom a ani nevím, proč tomu tak je, možná proto, že jsem si utrhnul stehenní sval od kolene a číst pak o utrpení Glokty, a jeho nohy, což už mě místy štvalo, nabírá na jiném prožitku... :-)
Je to slušné zakončení série, popravdě čekal jsem trošku více, ale zas na druhou stranu Bayaz mě překvapil... Ale nebudu prozrazovat.
Kdyby si mě i třetí díl dokázal udržet jako díl první, neváhal bych dát skoro k 90%, takto dávám 75% za celou sérii.

Dragonian
14.09.2022

Úžasný zážitek a skvělé zakončení série. Chrochtal jsem si u téhle knihy blahem. Skvělé napínavé pasáže, kdy ani nedýcháte. Vřele doporučuji celou sérii.

Boby17
21.04.2022

Poslední argument králů byl opět plný akce, bojových scén, intrik i magie. Myslím, že si každý čtenář přišel na své. Mně se však nejvíce líbila pasáž, kdy si Glokta upřímně promluvil s královnou o plnění manželských povinností. S čistým svědomím dávám všechny hvězdy.

LWALKER
25.02.2022

Celá trilogie je naprosto super!!!! Postavy jsou perfektní!!! Nejlepsí pro mne je Glokta :-) ....toho miluju!!! UUAaaaa musím končit komentář....chytajííí mě křeče do prstůůůůů při psaníííí :-)

Plague
02.01.2022

(+ SPOILER) Parádní počtení. Je pravda, že na cca 150 stránce, jsem si říkal "vážně? takhle průhledný a předvídatelný to bude?" No, zase jsem se pořádně splet! Druhé dvě třetiny knihy jsou parádní jízda.
Každá z postav dokáže pěkně překvapit ikdyž jste si několikrát řekli, že už je znáte. První z mágů není první proto, že by rozdával úsměvy, léčil nemocné krávy a nebo se bál vrazit nůž bratrovi do zad v zájmu vyššího(jeho) dobra. Logen po cestě k nápravě stejně semtam zabije nějaké to bezbranné dítě.
Prostě a jednoduše, všechno co ste se doteď dozvídali nebyla tak úplně pravda .... nebo možná trochu jo.
Děj si to pěkně sviští a je na vás, abyste se pořádně drželi stránek. Žádná velké melodramata s návraty padouchů které jste měli za mrtvé, žádné rozplejtání velkých záhad jak v Columbovi. Hrcprc sekec mazec děkan a nazdar.
Postavy nám taky prořídli, což je fajn .... ale stejně se ten cynik ve mě zavrtěl, že z těch hlavních prostě nikdo nezheb..... neumřel.

Z konce jsem byl nadšený, měl jsem za to že jsou jen 3 díly a tohle je konec. To zásadní se rozlousklo a autor se nenamáhal tím, aby uzavřel všechny dějové linky. Za mě paráda. Jako v životě, co je komu do toho že bysme chtěli vědět jak to bylo dál. Nemůžeme vědět všechno.
No a tohle nadšení lehce opadlo, když jsem zjistil že sága pokračuje. Z toho jsem trochu zmatený, tak uvidím (samozřejmě jsem si další díly objednal).

Doporučuji

Teclaireddy
22.11.2021

Skvělé zakončení. Líbí se mi, jak je celá série realistická (ve smyslu vývoje postav a jejich vztahů, pohnutek apod.). Postavy si opravdu nelze neoblíbit. Třetí díl měl spád, bavil mě od začátku do konce. Celé sérii bych vytkla jen na můj vkus trochu zbytečnou brutalitu a chybějící originalitu (příběh je vlastně dosti klasický, místy zavání nápodobou až béčkem, magie je také poměrně nenápaditá (třeba ve srovnání se Sandersonem). Série se mi sice opravdu líbila, ale řekla bych, že autorova síla spočívá spíše v pojetí příběhu a postav než v příběhu samotném.

Gordonlord
10.11.2021

(+ SPOILER) Uf. Zas jednou kniha, od které se nešlo odtrhnout. Tak skvěle napsané, tak poutavé, tak návykové, že se s tím snad ani heroin nemůže srovnávat.

Psychologie a vývoj postav byly naprosto dokonalé. Charaktery byly tak skvěle a reálně vykresleny, že je to na Nobelovu cenu. Dovedu si představit, že takhle nějak by to opravdu napsal život sám. Nikdo nevypadl ze své role. Každý krok, jednání a vývoj postav plně odpovídá jejich charakteristice a do nejmenšího detailu promakanému psychologickému profilu. Nikdo zde není hodný ani zlý. Jen lidi, kteří dělají chyby, s kterými si osud zahrává a přesto se snaží dělat to, co považují v danou chvíli za důležité, správné a nebo prostě nevyhnutelné a potom se s tím musejí nějak vyrovnat. Akce vyvolává reakci. Nemá cenu to okecávat - takhle dokonale napsané postavy jsem ještě v žádné fantasy neviděl.

Příběh taky jede skvěle, jako v předchozím díle. Spousta napětí, zajímavých zvratů a všechny linky byly zajímavé, osudy postav velice dobře a nápaditě promyšlené. Ideální fantasy pro dospělého čtenáře. S osudy postav i s jejich jednáním jsem soucítil a bez problémů se do nich vžil. I konec knihy odpovídal ději a vývoji charakterů.

Naprostým vrcholem pro mě byl souboj Logen versus Fenris Obávaný. Vedle soubojů Gotreka s Krvežíznivcem a Arekem ze série Zabíječ jsem nečetl lepší a napínavější. Jen je fakt, že druhé finále s Bayazem už díky tomu trochu ztratilo dech a nebylo tolik poutavé. Ale bylo to jen malé zaškobrtnutí, které stejně nestačí k tomu, abych snížil hodnocení z maxima kamkoliv dolů.

Dál se mi už nedostává slov. Hledáte dokonalé fantasy pro dospělé? - tady je !