Poslední argument králů

Poslední argument králů https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26773/posledni-argument-kralu-prvni-zakon-kniha-treti-26773.jpg 5 440 71

První zákon série

Přichází konec. Logena Devítiprsťáka už možná čeká jeho poslední bitva, ale ta bude stát za to. Po celém Severu zuří boje, král Seveřanů se pořád drží a zastavit ho může jen jediný člověk. Jeho nejstarší přítel, jeho nejstarší nepřítel: je čas, aby se Krvavá devítka vrátil domů. Je tolik nadřízených a tak málo času. Představený Glokta vede úplně jinou válku. Tajnou bitvu, ve které není nikdo v bezpečí a ve které se nedá nikomu věřit. A protože jeho dny s mečem v ruce jsou už dávno ty tam, je velké štěstí, že dokáže tak účinně využít zbraně, které mu zůstaly: výhrůžky, vydírání a mučení. Jezal dan Luthar se rozhodl, že honba za slávou je příliš bolestivý podnik a obrátil se zády ke kariéře vojáka kvůli prostému životu se ženou, kterou miluje. Ale i láska může být bolestivá a sláva je zvyk, který se nestydí připlížit se ke člověku, když ho nejmíň čeká. Král Spojeného království leží na smrtelné posteli, rolníci se bouří a šlechta se rve o jeho korunu. Nikdo nevěří, že stín války hrozí padnout na samo srdce Království. Jenom První z mágů má svůj plán, jak zachránit svět – ostatně jako vždycky – ale tentokrát je to velmi riskantní. A žádné riziko není tak strašlivé jako porušení Prvního zákona …... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Polaris

The First Law: Book Three Last Argument of Kings , 2008

aneta3874
15.11.2015 4 z 5

Prostě jsem čekala víc. Po přečtení knihy "Až budou viset", jsem doufala v pompézní rozuzlení a spoustu dalších skvělých zápletek. Ono to sice v knížce bylo, ale popsáno velice mdle. No a hlavní důvod udělení čtyř hvězd je ten, že prostě nemůžu uvěřit tomu, že intrikářský čaroděj vyhrál. Mrzí mě to, kvůli ostatním hrdinům. Ach, jak já vám fandila....

Franc
20.06.2015 4 z 5

Ani poslední díl nestratil nic na tempu předchozích dílů. Autor předvedl parádní škatulata s hlavními hrdiny, a to někdy způsobem vskutku neočekávaným . Glogta opět nezklal a dal zase knize tu správnou štávu. Tomu prostě nešlo nefandit.

Ač všechny bitvy byly vybojovány, nemůžu se nějak zbavit dojmu, že konec nějak otevřený, nebo spíš neuzavřený. Tak nezbývá než doufat, že někde v autorově šuplíku se hromadí stránky dalšího dílu.

To ale nic nezmění na celkovém více než pozitivního dojmu z celé série.

Hannibal29
31.03.2015 4 z 5

az na ten zaver.- za vsetkym su peniaze.

Claudius
29.03.2015 4 z 5

Velmi stylové zakončení série. Přesto mi kniha přišla malilinko slabší, než předchozí dva díly. Podivné čachry s kariérními postupy všech zúčastněných však vyvažuje jako vždy skvělý Glokta, který mě bavil od začátku až do konce. A i když jsem po celou trilogii přemýšlel, jak by tohle sakra mohlo dopadnout dobře, ono to nakonec přeci jen dobře dopadne! Neuvěřitelné!

Torgal
03.03.2015 3 z 5

Spoiler alert, čítať na vlastné nebezpečenstvo! Najzásadnejší problém tento knihy je jej odkaz, ktorý skutočne nebezpečný - nebúrte sa nespravedlnosti, buďte poslušný, je vaším osudom byť otrokom, tak sa snažte byť prvým medzi otrokmi. Som zhusený. Autor sa očividne snažil byť za každú cenu originálny a tak skoro zo všetkých hlavných postáv urobil odpudivých zmrdov a nechal ich vyhrať. Niekomu sa môže páčiť (hlavne milovníkom teórii o konšpiráciách a iluminátoch), že dobro a česť sú len ilúzia a že víťazovi prejde všetko, na mňa to ale fungovalo úplne opačne. Odmysliac si toto, tak ustavičné boje (a obliehania) ma už začali nudiť, a aj Glokta už pôsobil ako obohraná platňa. V závere slušná gradácia, ale koniec vyšumel tak nejak do stratena, nemal som dojem, že by naprieč knihami bol viditeľný nejaký jasný dejový oblúk. 6-/10

elutep
03.09.2014 5 z 5

Vynikající závěr série, který mě ani chvilku nenudil. Občas byly zápletky poněkud předvídatelné a tak sem dopředu tušila, co má autor s postavami v plánu, ale vlastně mi to ani nevadilo díky poutavému stylu psaní. Těším se na další dvě knihy od Abercrombieho.

Fefin Lišák
24.10.2013 5 z 5

Tak. A máme tady třetí díl. Třetí komentář. Třetí aspekt nazírání.
Vyvrcholení po předchozím vcelku opatrném (a někým za vláčnost kritizovaném) přešlapování a očekávání prolétlo knihou jako velká voda. Nenechalo kámen na kameni. Všechny ozubená kolečka dějových linek do sebe zapadla jako čelisti Gloktova úsměvu. Velice působi věAbercrombie završil vyprávění. Všechno, co jsme mysleli bylo špatně. I ti největší muži příběhu (natož čtenář) byli pouhými pěšci na šachovnici pánů větších. A to všechno aniž ztratil něco ze svého pisatelského umu. Stále stejně (snad i o krapet víc) cyničtější, napínavější, směšnější. I postavy se neomrzeli. Závěrečné rozuzlení "padni komu padni" a spravedlivě nespravedlivý konec (jak pro koho. Ostatně, jak poznamenal v závěru Glotka - Život koneckonců není spravedlivý), na které navazují z poněkud jiného pohledu Hrdinové ve mně nechal veceli příjemný pocit z přečtení.

gruno
08.08.2013 5 z 5

Skvelé zakončenie trilógie !!!

Krišot
23.04.2013 5 z 5

A je to tu. Kde druhá čast vyšlapávala cestičku a občas se musela brodit bahnem, se tato třetí prostě rozjela, sešlápla plyn až k podlaze, nastavila kosmickou rychlost a dosvištěla závratnou rychlostí do konce. Abercrombie nám v prvním díle představil postavy, ve dvojce ukázal, že mají drápky a ve třetím je všechny naházel do mlýnku na maso. Je to zábava od začátku do konce, a pokud najdete pár stranek, kde se nikdo neřeže, určitě se na to minimálně chystá. Pokud Vám vyhovuje svižná akce a velice propracované charaktery, nemůžu jinak, než doporučit.

borknagar
11.03.2013 5 z 5

Výborné zakončení trilogie. Abercrombie umí napsat zajímavé postavy a příběh, který se čte jedním dechem. Teď si od něj dám chvilku pauzu a pak se vrhnu na jeho další knihy. Už jen ten název "Nejlépe chutná za studena" . To bude zase pošmáknutí. Nemůžu jinak, dávám plný počet :)

KellyH
04.09.2012 5 z 5

Výborný závěr celé trilogie, v některých částech i dosti překvapivý. Každá z postav absolvovala cestu, která je dovedla právě tam, kde měli stanout. Každý se změnil. Někdo více, někdo méně, ale nikdo nezůstal stejný. Autorův styl je čtivý a svižný, pěkně si pohrává se slovíčky. Rozhodně mohu jen doporučit.

dark fantasy

Joe Abercrombie
anglická, 1974
2008  87%Sama čepel
2018  81%Půl krále
2009  91%Až budou viset
2011  86%Hrdinové
2009  91%Poslední argument králů

Kniha Poslední argument králů je v