Muži v ofsajdu

kniha od:


Koupit

Jedna z nejúspěšnějších knih K. Poláčka, jejíž známost umocňuje i film, který byl natočený v roce 1931, ale jehož obliba vydržela do dnešních časů. Pan Načeradec, majitel obchodu chodí na fotbal, protože mu lékař doporučil nějaký sport. Při zápase se dostane do konfliktu s mladým nezaměstnaným, který má dohru na policejní stanici. To je úvod knihy, která je je plná moudrého humoru. Deváté vydání populární humoristické knihy Karla Poláčka vyšlo v roce 1965 a ilustracemi jej doprovodil Antonín Pelc....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40687/muzi-v-ofsajdu-sqJ-40687.JPG 4.2303
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (50)

Kniha Muži v ofsajdu

Přidat komentář
rumund
13. listopadu

Skvělá a vtipná kniha

Jrsnbl
15. září

Krásná humorná kniha. Jakožto příznivec sportů jsem si ji velmi oblíbil. Je zde promítnuta ta česká fanouškovská mentalita, kterou lze pochopit jedině tehdy, pokud jste opravdu oddanými fandy některého celku. Fotbal je někdy více než cokoliv jiného. V tomto případě to je podstatou bytí všech hlavních postav. Ať žije Viktorka!


Hyacint
09. září

Děj nemá moc tah na branku, ale komu to vadí, když se předvádí kvalita a vysoká třída, forward je sestaven excelentně a souhra vnitřního tria příkladná. Hasiči jedou a fandovství se netrpí. Krása.

Placi
23. července

Mění se doba, společnost, i samotný fotbal od herního projevu a taktiky až po řízení klubu. Co se však nikdy nezmění, je opravdové zanícení velkých příznivců kopané, kteří mají merunu za božskou modlu. Takže doba, zvyky, mluva i oblečení se změnily, ale i dnes najdete na fotbalových hřištích a stadionech plno Habásků a Načeradců.

Luigi1
22. června

Tato kniha která mě jako tehdejšího nadšence aktivního sportu velmi potěšila i film se velice povedl.Je zajímavé jak si pan Načeradec vyložil doporučení od lékaře aby provozoval nějaký sport.Tak chodil na fotbal jako divák.Zde se humorně ukázala povaha některých lidí.Přečetl jsem to jedním dechem.Ty pasáže pana Načeradce jak fandil a jak se snažil vnucovat,nenásilně svoje teorie o fotbalu a sportování vůbec,mladému muži,že to skončilo na policejní stanici.A tady vlastně začíná náherně napsaná humorná kniha.

Marla
16. dubna

Krásná, vtipná a čtivá knížka a to i pro mě, která chápe fotbal jen jako nesmyslné honění party chlapů za merunou....ale ty dialogy pana Načeradce s Emanem nebo Hedvikou, to špičkování mezi fotbalovými nadšenci, to prvorepublikové nadšení ze hry...dobře jsem si početla!

PanTydlitát
04. dubna

Jen zaslechnu ten název, vzpomenu si na mojí asi nejoblíbenější část, kde vystupuje pan Načeradec.
Bylo to, myslím, přibližně takhle - knihu jsem jiz delší dobu nečetla (doufám, ze se mi brzy naskytne nová prilezitost):
P. Načeradec: »Papejte, dětičky.«
Když se děti půl hodiny šťourají v jídle, povídá pan Načeradec
»Jezte, děti.«
Jenže děti se v jídle šťourají další hodinu a pan Načeradec už nemá sil:
» Ž E R T E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!«

Marryzlis
22. března

Už jen tu vůni staré knížky jsem si užila, i samotné čtení mě bavilo ač nejsem fanoušek žádného klubu fotbalového.

1

Doporučujeme

Heřmánkové údolí
Heřmánkové údolí
Jednooký král Václav I.
Jednooký král Václav I.
Skalpel, prosím
Skalpel, prosím
Tchyně a uzený...
Tchyně a uzený...