Muži v ofsajdu

kniha od:


Koupit

Jedna z nejúspěšnějších knih K. Poláčka, jejíž známost umocňuje i film, který byl natočený v roce 1931, ale jehož obliba vydržela do dnešních časů. Pan Načeradec, majitel obchodu chodí na fotbal, protože mu lékař doporučil nějaký sport. Při zápase se dostane do konfliktu s mladým nezaměstnaným, který má dohru na policejní stanici. To je úvod knihy, která je je plná moudrého humoru. Deváté vydání populární humoristické knihy Karla Poláčka vyšlo v roce 1965 a ilustracemi jej doprovodil Antonín Pelc....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40687/muzi-v-ofsajdu-sqJ-40687.JPG 4.1266
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Kniha Muži v ofsajdu

Přidat komentář
ArwenAragorn
14. června

Krásné čtení, po Bylo nás pět moje nejoblíbenější.

Kuža007
12. června

Nejlepší prozaické humoristické Poláčkovo dílo.

Nuny
17. dubna

Vynikající čtení, oddechové, nenáročné, vtipné, dokonalé.

waits
22. února

Muži v Offsidu jsou pro mě víc film s Hugo Haasem, Emanem Fialou a Jindřichem Plachtou, ale bez knihy by to nešlo. Poláček dovede kouzlit se slovy, dialogy jsem měl tendenci číst opakovaně, fotbalová hantýrka prostupuje celou knihou,ale člověk nemusí být fotbalovým fandou, aby si knihu užil. Paráda.

petrakočárová
16. února

Moc příjemná kniha. Doporučuji!

CleoXandra
05. ledna

Hezká knížka pro fandy fotbalu i fandy starého Žižkova. Poláček do ní pěkně propsal i svůj svérázný pohled na židovství, jehož byl sám "podílníkem". Z pravdivé předpovědi, že "Židé přijdou k vyhubení", doslova mrazí.

n.ezn.amy
01. ledna

Ač kniha byla napsaná před mnoha lety, krásně popisuje tehdejší stav "fandovského šílenství" a touhy po vítězství, tak by se dalo přenést i do dnešní doby. I ti nejbližší spolupracovníci či přátelé, pokud fandí jinému klubu, se na 90 minut stávají nepřáteli a nic si nedarují. Nádherně vylíčen vztah mezi fotbalovými vášnivými fanoušky, kdy pro ně je prostě fotbal středobod vesmíru a pro svůj klub by se rvali až do roztrhání těla.

KURACHJO2018
18.12.2018

Naprosto jsem se ztotožnil s pocity fandy, když stojíte v kotli a kolem vás to píská, pobrukuje, řve, šály lítají kolem hlavy a za svůj klub by člověk dýchal.
A styl knihy - jedinečný a naprosto fascinující čtení, kdy vás bránice šimrá a smích se lepí na paty.