Muži v ofsajdu

Muži v ofsajdu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40687/bmid_muzi-v-ofsajdu-sqJ-40687.JPG 4 429 88

Jedna z nejúspěšnějších knih K. Poláčka, jejíž známost umocňuje i film, který byl natočený v roce 1931, ale jehož obliba vydržela do dnešních časů. Pan Načeradec, majitel obchodu chodí na fotbal, protože mu lékař doporučil nějaký sport. Při zápase se dostane do konfliktu s mladým nezaměstnaným, který má dohru na policejní stanici. To je úvod knihy, která je je plná moudrého humoru. Deváté vydání populární humoristické knihy Karla Poláčka vyšlo v roce 1965 a ilustracemi jej doprovodil Antonín Pelc.... celý text

Hyacint
09.09.2020 4 z 5

Děj nemá moc tah na branku, ale komu to vadí, když se předvádí kvalita a vysoká třída, forward je sestaven excelentně a souhra vnitřního tria příkladná. Hasiči jedou a fandovství se netrpí. Krása.

Placi
23.07.2020 4 z 5

Mění se doba, společnost, i samotný fotbal od herního projevu a taktiky až po řízení klubu. Co se však nikdy nezmění, je opravdové zanícení velkých příznivců kopané, kteří mají merunu za božskou modlu. Takže doba, zvyky, mluva i oblečení se změnily, ale i dnes najdete na fotbalových hřištích a stadionech plno Habásků a Načeradců.

Luigi1
22.06.2020 5 z 5

Tato kniha která mě jako tehdejšího nadšence aktivního sportu velmi potěšila i film se velice povedl.Je zajímavé jak si pan Načeradec vyložil doporučení od lékaře aby provozoval nějaký sport.Tak chodil na fotbal jako divák.Zde se humorně ukázala povaha některých lidí.Přečetl jsem to jedním dechem.Ty pasáže pana Načeradce jak fandil a jak se snažil vnucovat,nenásilně svoje teorie o fotbalu a sportování vůbec,mladému muži,že to skončilo na policejní stanici.A tady vlastně začíná náherně napsaná humorná kniha.

Marla
16.04.2020 5 z 5

Krásná, vtipná a čtivá knížka a to i pro mě, která chápe fotbal jen jako nesmyslné honění party chlapů za merunou....ale ty dialogy pana Načeradce s Emanem nebo Hedvikou, to špičkování mezi fotbalovými nadšenci, to prvorepublikové nadšení ze hry...dobře jsem si početla!

PanTydlitát
04.04.2020

Jen zaslechnu ten název, vzpomenu si na mojí asi nejoblíbenější část, kde vystupuje pan Načeradec.
Bylo to, myslím, přibližně takhle - knihu jsem jiz delší dobu nečetla (doufám, ze se mi brzy naskytne nová prilezitost):
P. Načeradec: »Papejte, dětičky.«
Když se děti půl hodiny šťourají v jídle, povídá pan Načeradec
»Jezte, děti.«
Jenže děti se v jídle šťourají další hodinu a pan Načeradec už nemá sil:
» Ž E R T E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!«

Marryzlis
22.03.2020 5 z 5

Už jen tu vůni staré knížky jsem si užila, i samotné čtení mě bavilo ač nejsem fanoušek žádného klubu fotbalového.

Hyaenodon
10.03.2020 4 z 5

Nádherná čeština. Po letech jsem se k této klasice vrátil a jazykem jsem byl uchvácen.

MilanCFC
06.03.2020 4 z 5

Moc pěkná kniha, u které jsem se několikrát upřímně pobavil. Zde mi Poláčkův jazyk a humor naprosto sedly. Nejlepší pasáže předvedla paní Hedvička s panem manželem Načeradcem, to jsem se nasmál, jak autor jejich soužití popisoval. Celkově je knížka pohodová, odpočinková, nenáročná, která určitě potěší. Musím si pustit film s panem Haasem, to může být koncert.
A zcela a naprosto a totálně a naplno jsem rozuměl panu Načeradcovi, pokud šlo o fotbal a výsledky. Když se vyhraje, skáče se do stropu a tancuje se. Když se prohraje, svět přestává existovat :-))

Zarganwar
02.10.2019 4 z 5

Kolísavá kvalita, ale z větší části sranda. Bavil mne jazyk, kterým byla knížka do syta protkána

hanak_v_exilu
29.09.2019 4 z 5

Nesmál jsem se úplně často, ale nemohl jsem se od toho odtrhnout. Knížka mě dostala hlavně v pasážích, kdy popisuje potýkání rozhádaných Habáčků. Fotbalové kapitoly mě kupodivu zase tolik nezajímaly. Možná i proto, že jsou vesměs na jedno brdo.

marabart
28.07.2019 5 z 5

Nádherné dílo o krásném sportu.

ArwenAragorn
14.06.2019 5 z 5

Krásné čtení, po Bylo nás pět moje nejoblíbenější.

Kuža007
12.06.2019 5 z 5

Nejlepší prozaické humoristické Poláčkovo dílo.

Nuny
17.04.2019 5 z 5

Vynikající čtení, oddechové, nenáročné, vtipné, dokonalé.

waits
22.02.2019 4 z 5

Muži v Offsidu jsou pro mě víc film s Hugo Haasem, Emanem Fialou a Jindřichem Plachtou, ale bez knihy by to nešlo. Poláček dovede kouzlit se slovy, dialogy jsem měl tendenci číst opakovaně, fotbalová hantýrka prostupuje celou knihou,ale člověk nemusí být fotbalovým fandou, aby si knihu užil. Paráda.

petrakočárová
16.02.2019 5 z 5

Moc příjemná kniha. Doporučuji!

CleoXandra
05.01.2019 3 z 5

Hezká knížka pro fandy fotbalu i fandy starého Žižkova. Poláček do ní pěkně propsal i svůj svérázný pohled na židovství, jehož byl sám "podílníkem". Z pravdivé předpovědi, že "Židé přijdou k vyhubení", doslova mrazí.

n.ezn.amy
01.01.2019 5 z 5

Ač kniha byla napsaná před mnoha lety, krásně popisuje tehdejší stav "fandovského šílenství" a touhy po vítězství, tak by se dalo přenést i do dnešní doby. I ti nejbližší spolupracovníci či přátelé, pokud fandí jinému klubu, se na 90 minut stávají nepřáteli a nic si nedarují. Nádherně vylíčen vztah mezi fotbalovými vášnivými fanoušky, kdy pro ně je prostě fotbal středobod vesmíru a pro svůj klub by se rvali až do roztrhání těla.

KURACHJO2018
18.12.2018 5 z 5

Naprosto jsem se ztotožnil s pocity fandy, když stojíte v kotli a kolem vás to píská, pobrukuje, řve, šály lítají kolem hlavy a za svůj klub by člověk dýchal.
A styl knihy - jedinečný a naprosto fascinující čtení, kdy vás bránice šimrá a smích se lepí na paty.

bobo7592
21.11.2018 4 z 5

"Oni jsou fanda". Já tedy fanda téhle knížky jsem. Příjemné čtení, výborné vyprávění a milé rázovité postavičky z pražského a fotbalového prostředí. Je fakt, že filmové zpracování dalo postavám tváře, ale myslím, že to v tomhle případě vůbec nevadí a navzájem si nekonkurují.