Edudant a Francimor

Koupit

Edudant a Francimor jsou synci kouzelnice madame Halabáby. Edudant, starší a silnější, a hubený Francimor žijí spokojeně s matkou v chaloupce v temném lese. Společnost jim dělají bílý kozel Rudolf, starý drak Verpanides a černý kocour Šmakovník. Jednou se oba hoši vydají na kouzelném koštěti se svými spolužáky na školní výlet. Nešťastnou náhodou při návratu zabloudí a upadnou do rukou loupežníků. Podaří se jim však uprchnout a při své cestě domů se dostanou do podivuhodných končin a prožívají neuvěřitelné příhody. Kniha, plná fantastických situací a groteskních dobrodružství, sršící vtipem a nápady, je báječným čtením pro všechny děti i rodiče. Vyprávění, kterým se autor vrací do světa dětí, patří k české humoristické klasice. Ilustroval Josef Čapek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56407/edudant-a-francimor-56407.jpg 4.2138
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Edudant a Francimor

Medulka.013

Je to takové krásně zmateně dobrodružné a to se mi líbí moc. A ta všechna jména jsou taková krásně zvláštní a to se mi líbí moc.

HenryOsmý

Knížka mého dětství, moc půvabná a milá.

mia.com
21.11.2018

Jasně si pamatuju, jak jsme knížku četli ve škole a já ji prostě milovala. Moc mě bavily všechny možné dobrodružství a žeru už jen jména hlavních hrdinů. Určitě se k ní jednou vrátím i v dospělosti :)

Medunkavera
09.09.2018

Vzpomínám si, jak mi tuhle knihu maminka koupila. Bylo to vydání buď 1963, nebo 1966. To už nevím. Určitě to nebylo vydání z roku 1970. To vím určitě. (To už jsem dááávno četla něco jiného)
Vzpomínám si, jak jsem jako malá, tuhle krásnou knihu začínala číst stále a stále odznova, ale nechápala jsem ji. (Proto jsem ji začínala číst stále a stále znova) Štvalo mě to. Štvalo mě, proč to nechápu..
Teď - když o tom tak přemýšlím, tak je to asi tím, že už jako malá jsem vlastně na nějaký čárymáry nevěřila.

aktijnov
18.06.2018

Kdysi se mi to hrozně líbilo. Teď s odstupem času jsem v knížce už to kouzlo nenašla...

RyonMathrin
23.02.2018

Moc rád na tuhle knížku vzpomínám. Originální hrdinové, nápadité zápletky... jako dítě jsem to miloval.
Kdo nezná, ať neváhá a dá přečíst svým dětem. Takový Harry Potter je fajn, ale zejména poslední díly jsou už minimálně pro puberťáky. Tohle je taky kouzelné a o dost kratší, takže pro ty menší velmi vhodné.

kap66
12.12.2017

Vždycky jsem měla ráda propletení světa kouzel a toho "normálního" - z toho se dá vytěžit spousta humoru. To tady stoprocentně platilo. A večerníčkovské zpracování s hlasem Milana Šteindlera a Hapkovou hudbou nemělo chybu - a to jsem ho viděla až jako dospělá.

gabriela-r
20.10.2017

Jako audiokniha čtená Milanem Šteindlerem docela fajn ;-)

pohádky

Karel Poláček