Edudant a Francimor

Koupit

Edudant a Francimor jsou synci kouzelnice madame Halabáby. Edudant, starší a silnější, a hubený Francimor žijí spokojeně s matkou v chaloupce v temném lese. Společnost jim dělají bílý kozel Rudolf, starý drak Verpanides a černý kocour Šmakovník. Jednou se oba hoši vydají na kouzelném koštěti se svými spolužáky na školní výlet. Nešťastnou náhodou při návratu zabloudí a upadnou do rukou loupežníků. Podaří se jim však uprchnout a při své cestě domů se dostanou do podivuhodných končin a prožívají neuvěřitelné příhody. Kniha, plná fantastických situací a groteskních dobrodružství, sršící vtipem a nápady, je báječným čtením pro všechny děti i rodiče. Vyprávění, kterým se autor vrací do světa dětí, patří k české humoristické klasice. Ilustroval Josef Čapek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56407/edudant-a-francimor-56407.jpg 4.2163
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Edudant a Francimor

J.P.S.
09. listopadu

Četl jsem před mnoha a mnoha lety ve třetí nebo čtvrté třídě a moc jsem se nasmál :) Jediná část, která mi přišla docela strašidelná, byl příběh žáka Šimandla, který vstoupil do podpalubí plného kostlivců - to bylo hodně creepy!

Merlinit

Roztomilé. Nejsem sice tak úplně cílová skupina, ale chápu, že se to dětem líbí.

Knihomolka506

Příběh o dvou kamarádech, kteří spolu prožívají různé dobrodružství. Jeden čas to bylo jako večerníček :-)

sgjoli
24.11.2019

Jak já jsem tuhle knihu zbožňovala! Poláček je skvělý vypravěč. Jako dospělá nevím, jestli by mne to ještě dokázalo okouzlit, ale v dětském věku byla pro mne tohle fakt pecka. :-)

Maanna
08.11.2019

Jako dítě jsem na Edudanta a Francimora narazila v rozhlase a nijak mě nenadchli, tak jsem chtěla vědět, jak je budu vnímat teď. Někdy to bylo takové klopotné a zdlouhavé, někdy mě to bavilo. Poláček měl určitě bohatou fantazii, ale mám pocit, že by to lépe fungovalo, kdyby s sebou bratři pořád netahali tu nespecifikovanou školní mládež. A také mohli víc využívat kouzlení, když už to byli čarodějové.

jprst
08.10.2019

Jedna z oblíbených knížek mých dětí, proto hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Ale mezi vnoučaty žádné nadšení nevyvolává, kam prý se oba hrabou na Harryho Pottera.

zbylan
19.09.2019

začíná to dobře, ale zy nesmysly, co se vrší v průběhu děje... NEDOČTENO

domihruzkova
15.08.2019

Nedočteno, možná to bude věkem, ale večerníček mně bavil 100x více.

Rumcajs
Rumcajs