LadyHip LadyHip komentáře u knih

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

No, to byla zase nálož. Když už se ta šmodrchanice začíná rozvazovat, tak šup, rozčísnem to nějakou pěknou událostí, která zamotá všechno ještě víc!
Miluju tuhle autorku a její lovce stínů. Povedený díl, to čekání na pokračování bude dlouhé...

13.02.2019

Vědomá prostitutka Vědomá prostitutka Veronica Monet

Fantastická kniha! Ne každý asi zkousne takový pohled na svět a sexualitu, ale ve mně zanechala hluboký dojem, hlavně poslední kapitoly. Tohle by mezi sebou měli ženy (i muži) šířit - úctu, respekt a lásku. Rozhodně doporučuji.

24.01.2019 5 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Velmi vlídným a v dobrém smyslu obyčejným způsobem spousta neobyčejných myšlenek, které vedou ke štěstí. Kniha má krásnou a lehkou atmosféru. Doporučuji.

24.01.2019 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Krásný doplněk ke Skleněnému trůnu. Zase jsem to zhltla skoro na jeden nádech.

14.01.2019 5 z 5

Hovory s řezníkem: Kuchařka pro dceru z masa a kostí Hovory s řezníkem: Kuchařka pro dceru z masa a kostí Jana Florentýna Zatloukalová

Konečněji mám doma! A teď začne zlatý věk naší domácí gastronomie :)

31.12.2018

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Trochu jsem se téhle odbočky bála, protože Chaol byl vždycky oproti Aelin dost rezervovaný, seriózní a chyběla mu drzost a vtip, které mě na hlavní linii asi nejvíc bavili. Ale ono je to dobré. Vlastně víc než dobré. Skvěle to doplňuje a nakonec i dotváří a obohacuje celý příběh. Navíc se z Chaola i Yrene vyklubali velmi zajímavé postavy. V předchozím díle mi nikterak nepřirostla k srdci Nesryn - a vida - jakmile dostala víc prostoru, hned je o čem číst :) A neodpustím si zmínku o Maeve - tenhle zvrat mi přijde geniální.
Ano, některé linky jsou dost předvídatelné a určitě by se našlo i pár nepřesností, ale to mě jako čtenáře zase tolik nezajímá. Autorka mě totiž dokáže tak hluboce vlákat do svého světa, do své atmosféry, nutí mě se svými postavami dýchat a někdy naopak se zatajeným dechem sledovat, co přijde dál. Jedna z mála, která mě u knih donutila smát se nahlas i otírat slzy, abych viděla na další řádku. Proto plný počet hvězd.
A nezbývá se jen modlit, abychom se co nejdřív dočkali vrcholu série.

26.11.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Ještě se mi nestalo, abych se tak hluboce ponořila do příběhu. Kromě zvratů a nečekaných kliček v příběhu mě prostě dostávají do kolen postavy - jejich hloubka, charakter i chování... Pouto mezi Aelin a Jeřábem - o něco podobného se pokoušela spousta autorů, ale tady tomu opravdu věřím.
A konec? Žádný spoiler, konec mě rozsekal, položil, odrovnal... Jen se modlím, aby co nejdřív přeložili Kingdom of Ash...

21.11.2018 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Jsem nadšená, okouzlená a absolutně pohlcená. Víc slov netřeba. Poprvé jsem se u knížky normálně rozbrečela. Tahle ženská ví, jak se dostat čtenářům pod kůži...

09.11.2018 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Výborná knížka! Četla jsem na doporučení a jednoduše ji nešlo odložit. Poutavý příběh, velmi čtivě napsáný. Važně se těším na další díly.

29.10.2018 5 z 5

Hygge - Cesta ke štěstí Hygge - Cesta ke štěstí Marie Tourell Soderberg

Krásná knížka. Na mě nejvíc fungovalo vzít ji do ruky a pohladit ten nádherný obal. Je to čistá radost držet takovouhle nádheru a listovat v ní s horkým čajem v ruce :)

29.09.2018 4 z 5

Strom viselců Strom viselců Ben Aaronovitch

Peterovi příběhy mám čím dál raději. Stejně tak jako způsob vyprávění a specifický humor a nenápadné poznámky a odkazy. Tenhle díl se moc povedl. Jen doufám, že v tom příštím dostane Molly víc prostoru, protože tentokrát mi chyběla.

28.09.2018 4 z 5

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Při knížkách jako je tahle musíte vypnout očekávání příběhu, zápletky, reálnosti postav a užít si atmosféru a děj. Přečetla jsem toho - troufnu si říct - dost, a tohle mi přišlo originální. Bezpodmínečnou poslušností si podle mě autorka ušetřila spoustu starostí s hlavní hrdinkou a v jednotlivých scénách to fungovalo a dodávalo tomu šťávu..
Zkrátka - tahle "literatura"má dle mého jediný účel a to pobavit. A to se povedlo.

24.09.2018 4 z 5

Poslední argument králů Poslední argument králů Joe Abercrombie

Syrové, surové a trochu zvláštní konec. Ten zase ale odpovídá náladě celého dílu. Popravdě jsem takovou fantasy ještě nečetla. Myslím, že Abercrombieho si budu pamatovat ještě dlouho...

19.09.2018 4 z 5

Za srdce mě chytila hned první povídka O půlnocích od Rainbow Rowell a pak Vítejte ve Vánocích, CA od Kiersten White.
Ostatní jsou milé, i když snadno zapomenutelné.

12.09.2018 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Mé první literární setkání s "královnou zločinu". Konečně už vím, proč je tak opěvovaná a milovaná generacemi... Krásný příběh, nádherně napsaný, má to v sobě určité kouzlo a eleganci a přitom lehkost vyprávění. Mám ráda, když pátrám společně s postavami, do poslední chvíle jsem nerozlouskla, kdo je N.Z.Namy.

05.09.2018 5 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Tohle je letní čtení jak vyšité! Hlavní hrdinka je tak úžasně naivní, pitomá, snobská, rozmazlená a tak parádně mimo, až si jí člověk musí zamilovat. Pasáže o nakupování mě neskutečně pobavily, hlavně ty komatózní minuty během placení. Výborná oddychovka, těším se na další díl.

31.07.2018 5 z 5

Zlato(v)lásky Zlato(v)lásky Blanka Hošková

Hezký příběh, taková česká koupelnová neobyčejně obyčejná story. Krásně se to četlo, bylo moc příjemné jít s postavami a sledovat, jak je jejich životní zkušenosti mění a formují.

22.07.2018 4 z 5

Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Emma Mars

Koukám, že půjdu proti davu, ale mně se to líbilo. Příběh byl originální, zajímavý, i když místy opravdu zdlouhavý a nedokonalý. Ale myšlenka zkoumání ženské sexuality a poznávání sebe sama skrze erotické výzvy byla prostě skvělá a dobře zpracovaná. Další díly si nenechám ujít.

22.07.2018 4 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Jediné, co si odnáším, je takový prazvláštní pocitová směs melancholie, nepochopení a úžasu. Motivace dočíst tenhle kousek slábla stránku po stránce, ale nakonec jsem to (jen a jen kvůli čtenářské výzvě) dotáhla do konce. K autorce se už nevrátím.

19.07.2018 2 z 5

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Po kratším oddechu stráveném u fantasy jsem se vrátila k erotickým románům příběhem Loly a Olivera. Předchozí díly jsem četla už před nějakou dobou, mimojiné je to i tím, že knížky od téhle dvojice autorek jsou u nás v knihovně beznadějně rozpůjčované. Takže zahlédnout knížku, po které jsem už dlouho bažila, byla slast už na první pohled :)
No, co si budem nalhávat. Nic, co by zfanatizovalo davy, ale tohle softporno pro holky prostě funguje a má šťávu. Zbožňuju tu atmosféru erotického dusna, tu chemii mezi postavami a pasáže, které zrychlují tep a nutí vás myslet na úrovni zvířecích pudů.

18.07.2018 5 z 5