Ostrov poslušnosti

Ostrov poslušnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189542/bmid_ostrov-poslusnosti-nXU-189542.jpg 3 306 83

Pokud jste četli Padesát odstínů a červenali jste se…, tak tuhle knihu raději ani neotvírejte. Natalie Bowenová má něco přes dvacet. Žije v Londýně, mnozí jí závidí, ale její osobní život je jedna velká katastrofa. Muži se nedokáží vyrovnat s její úspěšnou kariérou a Natalie se pomalu smiřuje s tím, že nikdy nenajde opravdové štěstí. A pak se doslechne o luxusním víkendovém středisku zvaném Ostrov poslušnosti. Tam prý člověku ukážou rozkoše, jaké si ani nedokázal představit. Natalie se nejprve trochu lekne, ale brzy v ní převáží touha dozvědět se víc. Možná je to jedinečná příležitost, jak se konečně posunout z místa... A tak v sobě potlačí strach a přihlásí se. Brzy po příjezdu se setká s okouzlujícím, i když poněkud rázným Simonem. Ten muž je zvyklý dostat vše, o co si řekne. A Natalie pochopí, že konečně potkala sobě rovného.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

The Haven of Obedience , 2000

Kristy.Seb
Kristy.Seb
11.10.2023 4 z 5

Jako, četlo se to samo. Opravdu to bylo dost erotické a zvrhlé. Ale zajímavé čtení.

Čtenářka368
Čtenářka368
27.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Tak jo, tohle nebylo vůbec špatné. Až na ten konec. Možná kdyby autorka ve finiši absolutně neztratila dech, vyšplhalo se to ke 4 hvězdám. Hlavně díky tomu, že se zde neopakuje jediná sexuální scéna a to je jich kniha úplně plná. Jak už tu zmiňují ostatní, bez použití jediné vulgarity a přesto velmi vzrušující. Nicméně konec je fakt hodně useknutý, urychlený a studený.

Fidibus
Fidibus
24.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Příběh Natalie, která nemá štěstí s muži a rozhodne se podstoupit kurz, který je ovšem víc o praxi v sexu a hlavně submisivitě, než čekala. Přesto se postupně dokáže ovládnout a nachází v tomto sexu rozkoš. Navíc je zde její učitel Simon a mezi nimi něco je, ovšem takové vztahy jsou zakázané. Navíc se setkávají pracovně a možný vztah to komplikuje. Po složení závěrečné zkoušky se Natalie pokouší hledat naplnění ve společnosti ostatních z Ostrova, ovšem Simon jí chybí. A nakonec samozřejmě happy end.
Téma mi připadalo nápadité, samozřejmě nechybí sex a rozkoš v mnoha různých podobách. Do pocitů hrdinky i jejího váhání se dá vcítit, např. zkouška na začátku je celkem drsná. Ne každému tohle téma sedne, mně se kniha líbila, akorát mi Natalie přišla trošku naivní.

divabara.zoz
divabara.zoz
02.03.2022 5 z 5

Kniha, kde se v jednom kuse souloží, napsaná bez jediného sprostého slova. Desítky erotických scén a ani jednou se autorka neopakovala. To je umění.

dooky
dooky
25.11.2021 2 z 5

Čekala jsem plno sexu a to se mi dostalo. Čekala jsem ale taky nějaký postupně se vyvíjející vztah mezi hlavními postavami a až na pár drobných záblesků naděje nic. Konec tak vyšuměl do ztracena. Knihu jsem měla jako audiobook a už to u tohoto typu románů nikdy neudělám. První půlku knihy jsem nevěděla jestli se mám smát nebo brečet. Byli to hodně divné. Už nikdy erotickou knihu jako audio :-)

LucySmile
LucySmile
26.10.2021 5 z 5

Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Děj průměrný, konec mohl být trochu lepší, ale o tom to nebylo. Za mě spokojenost.

tadeas96
tadeas96
20.09.2021 5 z 5

Pro někoho možná moc, pro mě akorát. Kniha je plná šťavnatých sexuálních scén, ale to jí ani trochu neubírá na hloubce. Je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl.
Hrozně se mi líbila postava Inda.

scarletblue
scarletblue
23.03.2021 3 z 5

Kvalitou příběh postupně kolísal a za mě úplně zkažený konec. Nápad byl určitě zajímavý a je to svižné a plné erotiky, ale autorka nenechala žádný prostor pro rozvoj citů mezi hlavními postavami. Prostě to napsala, jako by to byl holý a prostý fakt a to to celé pokazilo. Věřím, že kdyby se na jejich vztah více zaměřila, tak to přidalo na kvalitě knížky. Přesto však stojí za to si to přečíst.

ElikaS
ElikaS
30.08.2020 3 z 5

Knížka se čte dobře a rychle. Je to jednoduchá, předvídatelný oddechovka, která nemá žádný velký děj, ale docela se mi líbila.

misutkaG
misutkaG
24.06.2020 2 z 5

Přečetla jsem Ostrov poslušnosti za jeden den, což značí za prvé, že mne to bavilo, a za druhé, že to byla nenáročná četba, kterou čtenář proletí bez zastávky jako nic. Knížku mi někdo půjčil s tím, že je to příjemné soft porno. To ale nesedí, protože je to normální tvrdé porno, které se jen tváří jako soft, protože se v něm nemluví sprostě a všichni se tváří velice hogo fogo. Nutno ale uznat, že na to nejsou definice, co je soft a co hard, takže hranice mohou být hodně rozmazané. Kdysi se to např. ve filmech pojímalo tak, že erotika je, pokud nejsou zblízka viditelné pohlavní orgány v kopulaci. Byla nahota, byla atmosféra, ale to hlavní bylo jen naznačené. Ale nevím, zda to ještě platí. Na začátku devadesátých let se kromě kvanta pornofilmů na VHS objevila spousta pornočetby, tehdy ještě na papíře, takže se člověk opravdu vzdělal. Srovnávat s Ostrovem poslušnosti mohu ovšem jen tu čtenou podobu, někdy s obrázky, text byl vesměs velmi vulgární, děj nepatrný, ale popisovaly se podobné věci, jako v citované knize, jen neměly tak načančanou podobu. Pokládám se proto za relativně vzdělanou i v této oblasti, takže to nečtu kvůli poznání. Proč se to tedy vlastně čte?
Jedním z důvodů je asi chuť seznámit se teoreticky s tím, co lze v sexu dělat a v praxi pak vylepšit vlastní sex. Spíš bych ale sázela na to, že s knížkou je to podobné jako s pornofilmem: je to dobrá předehra k sexu, ať již o samotě, či s partnerem či partnery. Prostě čtenáře či diváka sexuálně vzruší a dostane na sex chuť. To je samozřejmě pozitivní stránka těchto věcí, a je zbytečné ji popírat. Může to být také jen zábavné polechtáníčko, oddychovka, odpočinková záležitost, vždyť řada autorů se na tento obor vrhla právě proto, že se to líbí a dají se tak vydělat dobré peníze. Nebo to platí vše dohromady.
Ostrov poslušnosti je také čirá komerce. Bráním se tomu to označit za úplně blbé čtení – to bych popírala sama sebe, vždyť jsem to přečetla. A tu mne napadá další důvod, proč je to tak úspěšné. Milujeme totiž pohádky s dobrým koncem, a toto je pornopohádka, kde se ti dva také nakonec najdou.
Vystupují tu bohatí krásní lidé, jeden jako druhý, bez tělesných vad, všichni muži mají ohromné a velice výkonné pohlavní údy a všechny ženy jsou neustále připravené k sexu s kýmkoli a nacházejí se téměř pořád těsně před propuknutím orgasmu. Obě pohlaví jsou schopna mnohokrát za den dosahovat vyvrcholení a pořád nemají dost. To přece není nic jiného než pohádka...Něco jako sen, o němž ale víme, že existuje jen v té pohádce.
Na záložce píší, že knížka nic neladí do romantických barev, ale to není pravda. Krajní polohy sexu, které také záložka zmiňuje, se mnoha páry běžně používají, už jsou dnes probírány i v magazínech a stěží se najde někdo, kdo by o nich nikdy nic neslyšel. Co je probůh za krajní podobu sexu anální sex či nějaké lehké sadomaso! Samozřejmě platí, že se to v reálu líbí jen někomu, ale snad každý si o tom ochotně přečte.
Autoři pornopohádek se tedy musí hodně snažit, jak to zabalit, aby to vypadalo nově a provokativně. Úplně nakonec jsem si ale uvědomila, že knížka je dvacet let stará, což mi mohlo dojít, i kdyby to nebylo napsané na záložce. A víte proč? Pozorný čtenář si všimne, že na rozdíl od dnešních zvyklostí tam dámy ani páni nejsou vyholení. Lze to doložit např. větou: jemně ji zatahal za pubické ochlupení...Mohli bychom se bavit tím, že bychom snášeli nápady, co by se na ostrově mělo odehrávat v současnosti, a jak by byli vyšperkováni tamní klienti. Myslím, že tehdy tam neměli ještě ani tetování!
U této knihy je v databázi velká spousta příspěvků – a s většinou z nich mohu jen souhlasit. Takže jsem tímto vlastním příspěvkem asi chtěla spolučtenáře hlavně pobavit.
A kolik hvězdiček dát? To opravdu nevím, a když něco nevím, tak je to vlastně bezbarvý průměr, ani tak, ani tak.

mStationka
mStationka
16.06.2020 5 z 5

Kniha se cte velmi dobre a po dlouhe dobe neco co mi zustane dele v mysli...super

1amu
1amu
05.06.2020 3 z 5

Za trudošem a jeho komentářem k této knize (který považuji za nejlepší) mám zpoždění skoro dva roky.
Jak začít ? Asi pochvalou nakladatelství DOMINO v Ostravě, kde v době vydání této knihy ještě šéfovala Karin Lednická, autorka žádané knihy Šikmý kostel (2020). Měla cit pro to, co by se mohlo líbit zejména ženám. Po socialistickém knižním půstu nastala po tomto druhu literatury poptávka.
Autorka Margaret Bingley (nar.1947-ne v r.1952-viz životopis) vydala tuto knihu již v roce 2000 pod pseudonymem .
Oceňuji snahu překladatelky (i když v komentářích je kritizována). Je třeba si uvědomit, že porno-román překládat z angličtiny do květnatější češtiny je oříšek.
Knihu jsem přečetl kupodivu celou.
Podivná je zmínka, že organizátoři neinzerují své kurzy, vše udržují v tajnosti.
Jistě, že jsou zváni (utajeně) lidé majetní, pracující v profesích kde musí být dominantní. Jiná je otázka co s tím, když tuto dominanci převádějí do sexu. A bohužel v ještě horší pozici jsou úspěšné mladé a pohledné ženy.
Post scriptum:
Omlouvám se. Tuto literaturu moc neznám, ani 50 odstínů šedi jsem nečetl. Ale inspiroval mě (jak uvádím výše) k přečtení trudoš, jehož komentáře si vždy rád přečtu.

Aghatte
Aghatte
01.05.2020 4 z 5

Dostala jsem Hotel rozkoší a zde ho zařadila mezi odpad. Zjistila jsem, že mají v knihovně tento titul, tak jsem si ho vypůjčila. Myslela jsem, že jde o první díl Hotelu, jelikož vyšel o rok dřív. A ono ne.
Chápu, že erotická literatura bude o sexu. Nejsem tedy překvapena ani znechucena. Jde o to, jak to autor podá, aby vás to na 200 str. bavilo. Je to jako pornofilm. Pořád to samé, sex, sex, sex, ale některý má v sobě něco, že vás to začne rozehřívat a některý je prostě nuda, trapas nebo hnus.
Takže zde chválím, líbilo se mi to, ač nejsem zastáncem ničeho z popsaného, ani hrobesa, ani náhodného (těžce zaplaceného) sexu s kdekým, ani dominance, ani submisivity. Je pravda, že ke konci docházely nápady, co taky vymyslet, když jich tam je tolik a nedělají nic jiného.
A taky mě vytáčí, že ženy jsou zásadně štíhlé, prsaté, dlouhonohé, hebké, opálené a multiorgasmické :-)) žádná tetka s kejtama, co si chce taky užít

Dubas
Dubas
06.03.2020 3 z 5

Lepší jak 50 odstínů, ale bdms bych tam nehledal.

Layyen
Layyen
11.01.2020 3 z 5

není to ani 50 odstínů ani kniha Otrok, ale i přes lehce předvídatelný konec to není vůbec špatné. Daný "ostrov" je celkem zajímavý nápad, proč ne, manažerky a manažeři a jiné dominantní osoby se jezdí učit kázni, pokoře a rozdávání potěšení :)

hayalet
hayalet
08.01.2020 3 z 5

Moje první kniha s touto tématikou. Knihy typu 50 odstínů jsem nikdy nečetla a zatím se nechystám. Popisy jednotlivých scén mi nepřijdou vulgární, což knize přidává plus. Děj žádný, ale ani jsem nic víc, než knihu o erotice nečekala. V každé kapitole je minimálně několik orgasmů a smyslných poloh. Každý je zde krásný, ženy mají plná ňadra, muži dokonalý penis. Nevím, jestli by mi úplně všechny praktiky navodili myšlenky na sex, ale jako takové odpolední počtení to ušlo. Prostě kniha u které se opravdu nemusí myslet. Vadilo mi jen to, že se nikdo z Ostrova nepozastavil nad tím, že je promiskuitní a souloží tam s lidmi, co zná sotva 5 minut. Tak ještě že jsou všichni zdraví a netrpí žádnou nemocí a vesele se schází dál...

mautinka88
mautinka88
05.12.2019 4 z 5

Zajimava kniha , uplne jina nez ostatni tohodle typy , hodne bdsm praktik konecne kniha ktera neskonci miluju te kvuli tobe se zmenim ???????? me se to libilo

Erlif
Erlif
02.12.2019 4 z 5

Mám ráda thrillery, ale občas si vyberu knížku, u které nemusím přemýšlet, u které si vydechnu a jedu na vlně tématu :-) Knížka sexem opravdu nešetří, kdo hledá knížku s pořádným příběhem, se vztahy alá červená knihovna, tak tohle nebude nic pro něj.. tady opravdu až na malý úvod/seznámení, kousek prostřední části (kdy si člověk říká, sakra ať už se vrátí na ostrov), je jen sex sex sex a sex :-)

Líbí se mi autorčin závěr, který tady snad můžu napsat, i když pro jistotu označím jako SPOILER, že vlastně muže mají ženy omotané díky sexu kolem prstu, a i když jsou Pánové v posteli, my víme, jak to opravdu je :-))))))

DK197
DK197
26.11.2019 4 z 5

E-KNIHA: Já nemůžu jinak, než že se mi knížka líbila. A to i přesto, že sama nejsem zastáncem náhodného sexu s bůhví kým. Ale nápad dobrý a je to skutečná sexem nabitá erotika. Nějak nechápu čtenáře, co jdou číst erotiku a pak si stěžují, že je tam té erotiky moc. O čem to asi má být? O hledání velikonočních vajíček? Ne, o hrdinovi, co se bláznivě zamiluje do hlavní hrdinky, dá jí auto, barák a super sex navrch... Ježíš, chudáci chlapi, když těmhle nesmyslům musí konkurovat... Kdepak tohle bylo správně. Žádná přeslazená absurdní pohádka, ale dva lidi, co to k sobě sexuálně táhne. Ano, děje mimo sexuální scény tam skutečně moc není, ale mě to na tom vlastně bavilo. Knížka má popisovat erotický intenzivní víkend na Ostrově a to jsme také dostali. A bylo zajímavé sledovat, co dalšího autorka vymyslí... :-) Jen škoda, že tomu ke konci trochu docházela šťáva... A jasně, perfektní to není. Například ani tady se nevyhneme tomu, že jsou všichni krásní a sexuálně výkonní, schopní orgasmu za orgasmem... Celou dobu mi navíc výstražně blikalo v hlavě - když spí každý s každým, tak co kondom sakra?! Tudíž v reálu dosti problematická záležitost, ale jako fantazie čtenářova proč ne. :-)

MinaHawke
MinaHawke
11.07.2019 3 z 5

Musím říct, že mě kniha bavila mnohem víc než 50 odstínů šedi. Kniha mi byla doporučena a rozhodně toho nelituji.