Ostrov poslušnosti

Pokud jste četli Padesát odstínů a červenali jste se…, tak tuhle knihu raději ani neotvírejte. Natalie Bowenová má něco přes dvacet. Žije v Londýně, mnozí jí závidí, ale její osobní život je jedna velká katastrofa. Muži se nedokáží vyrovnat s její úspěšnou kariérou a Natalie se pomalu smiřuje s tím, že nikdy nenajde opravdové štěstí. A pak se doslechne o luxusním víkendovém středisku zvaném Ostrov poslušnosti. Tam prý člověku ukážou rozkoše, jaké si ani nedokázal představit. Natalie se nejprve trochu lekne, ale brzy v ní převáží touha dozvědět se víc. Možná je to jedinečná příležitost, jak se konečně posunout z místa... A tak v sobě potlačí strach a přihlásí se. Brzy po příjezdu se setká s okouzlujícím, i když poněkud rázným Simonem. Ten muž je zvyklý dostat vše, o co si řekne. A Natalie pochopí, že konečně potkala sobě rovného....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189542/big_ostrov-poslusnosti-nXU-189542.jpg 3.2273

Vydáno: , Domino

The Haven of Obedience, 2000

Kniha Ostrov poslušnosti

tadeas96
včera

Pro někoho možná moc, pro mě akorát. Kniha je plná šťavnatých sexuálních scén, ale to jí ani trochu neubírá na hloubce. Je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl.
Hrozně se mi líbila postava Inda.

scarletblue

Kvalitou příběh postupně kolísal a za mě úplně zkažený konec. Nápad byl určitě zajímavý a je to svižné a plné erotiky, ale autorka nenechala žádný prostor pro rozvoj citů mezi hlavními postavami. Prostě to napsala, jako by to byl holý a prostý fakt a to to celé pokazilo. Věřím, že kdyby se na jejich vztah více zaměřila, tak to přidalo na kvalitě knížky. Přesto však stojí za to si to přečíst.

ElikaS
30.08.2020

Knížka se čte dobře a rychle. Je to jednoduchá, předvídatelný oddechovka, která nemá žádný velký děj, ale docela se mi líbila.

misutkaG
24.06.2020

Přečetla jsem Ostrov poslušnosti za jeden den, což značí za prvé, že mne to bavilo, a za druhé, že to byla nenáročná četba, kterou čtenář proletí bez zastávky jako nic. Knížku mi někdo půjčil s tím, že je to příjemné soft porno. To ale nesedí, protože je to normální tvrdé porno, které se jen tváří jako soft, protože se v něm nemluví sprostě a všichni se tváří velice hogo fogo. Nutno ale uznat, že na to nejsou definice, co je soft a co hard, takže hranice mohou být hodně rozmazané. Kdysi se to např. ve filmech pojímalo tak, že erotika je, pokud nejsou zblízka viditelné pohlavní orgány v kopulaci. Byla nahota, byla atmosféra, ale to hlavní bylo jen naznačené. Ale nevím, zda to ještě platí. Na začátku devadesátých let se kromě kvanta pornofilmů na VHS objevila spousta pornočetby, tehdy ještě na papíře, takže se člověk opravdu vzdělal. Srovnávat s Ostrovem poslušnosti mohu ovšem jen tu čtenou podobu, někdy s obrázky, text byl vesměs velmi vulgární, děj nepatrný, ale popisovaly se podobné věci, jako v citované knize, jen neměly tak načančanou podobu. Pokládám se proto za relativně vzdělanou i v této oblasti, takže to nečtu kvůli poznání. Proč se to tedy vlastně čte?
Jedním z důvodů je asi chuť seznámit se teoreticky s tím, co lze v sexu dělat a v praxi pak vylepšit vlastní sex. Spíš bych ale sázela na to, že s knížkou je to podobné jako s pornofilmem: je to dobrá předehra k sexu, ať již o samotě, či s partnerem či partnery. Prostě čtenáře či diváka sexuálně vzruší a dostane na sex chuť. To je samozřejmě pozitivní stránka těchto věcí, a je zbytečné ji popírat. Může to být také jen zábavné polechtáníčko, oddychovka, odpočinková záležitost, vždyť řada autorů se na tento obor vrhla právě proto, že se to líbí a dají se tak vydělat dobré peníze. Nebo to platí vše dohromady.
Ostrov poslušnosti je také čirá komerce. Bráním se tomu to označit za úplně blbé čtení – to bych popírala sama sebe, vždyť jsem to přečetla. A tu mne napadá další důvod, proč je to tak úspěšné. Milujeme totiž pohádky s dobrým koncem, a toto je pornopohádka, kde se ti dva také nakonec najdou.
Vystupují tu bohatí krásní lidé, jeden jako druhý, bez tělesných vad, všichni muži mají ohromné a velice výkonné pohlavní údy a všechny ženy jsou neustále připravené k sexu s kýmkoli a nacházejí se téměř pořád těsně před propuknutím orgasmu. Obě pohlaví jsou schopna mnohokrát za den dosahovat vyvrcholení a pořád nemají dost. To přece není nic jiného než pohádka...Něco jako sen, o němž ale víme, že existuje jen v té pohádce.
Na záložce píší, že knížka nic neladí do romantických barev, ale to není pravda. Krajní polohy sexu, které také záložka zmiňuje, se mnoha páry běžně používají, už jsou dnes probírány i v magazínech a stěží se najde někdo, kdo by o nich nikdy nic neslyšel. Co je probůh za krajní podobu sexu anální sex či nějaké lehké sadomaso! Samozřejmě platí, že se to v reálu líbí jen někomu, ale snad každý si o tom ochotně přečte.
Autoři pornopohádek se tedy musí hodně snažit, jak to zabalit, aby to vypadalo nově a provokativně. Úplně nakonec jsem si ale uvědomila, že knížka je dvacet let stará, což mi mohlo dojít, i kdyby to nebylo napsané na záložce. A víte proč? Pozorný čtenář si všimne, že na rozdíl od dnešních zvyklostí tam dámy ani páni nejsou vyholení. Lze to doložit např. větou: jemně ji zatahal za pubické ochlupení...Mohli bychom se bavit tím, že bychom snášeli nápady, co by se na ostrově mělo odehrávat v současnosti, a jak by byli vyšperkováni tamní klienti. Myslím, že tehdy tam neměli ještě ani tetování!
U této knihy je v databázi velká spousta příspěvků – a s většinou z nich mohu jen souhlasit. Takže jsem tímto vlastním příspěvkem asi chtěla spolučtenáře hlavně pobavit.
A kolik hvězdiček dát? To opravdu nevím, a když něco nevím, tak je to vlastně bezbarvý průměr, ani tak, ani tak.

mStationka
16.06.2020

Kniha se cte velmi dobre a po dlouhe dobe neco co mi zustane dele v mysli...super

Dubas
06.03.2020

Lepší jak 50 odstínů, ale bdms bych tam nehledal.

1amu
05.06.2020

Za trudošem a jeho komentářem k této knize (který považuji za nejlepší) mám zpoždění skoro dva roky.
Jak začít ? Asi pochvalou nakladatelství DOMINO v Ostravě, kde v době vydání této knihy ještě šéfovala Karin Lednická, autorka žádané knihy Šikmý kostel (2020). Měla cit pro to, co by se mohlo líbit zejména ženám. Po socialistickém knižním půstu nastala po tomto druhu literatury poptávka.
Autorka Margaret Bingley (nar.1947-ne v r.1952-viz životopis) vydala tuto knihu již v roce 2000 pod pseudonymem .
Oceňuji snahu překladatelky (i když v komentářích je kritizována). Je třeba si uvědomit, že porno-román překládat z angličtiny do květnatější češtiny je oříšek.
Knihu jsem přečetl kupodivu celou.
Podivná je zmínka, že organizátoři neinzerují své kurzy, vše udržují v tajnosti.
Jistě, že jsou zváni (utajeně) lidé majetní, pracující v profesích kde musí být dominantní. Jiná je otázka co s tím, když tuto dominanci převádějí do sexu. A bohužel v ještě horší pozici jsou úspěšné mladé a pohledné ženy.
Post scriptum:
Omlouvám se. Tuto literaturu moc neznám, ani 50 odstínů šedi jsem nečetl. Ale inspiroval mě (jak uvádím výše) k přečtení trudoš, jehož komentáře si vždy rád přečtu.

Aghatte
01.05.2020

Dostala jsem Hotel rozkoší a zde ho zařadila mezi odpad. Zjistila jsem, že mají v knihovně tento titul, tak jsem si ho vypůjčila. Myslela jsem, že jde o první díl Hotelu, jelikož vyšel o rok dřív. A ono ne.
Chápu, že erotická literatura bude o sexu. Nejsem tedy překvapena ani znechucena. Jde o to, jak to autor podá, aby vás to na 200 str. bavilo. Je to jako pornofilm. Pořád to samé, sex, sex, sex, ale některý má v sobě něco, že vás to začne rozehřívat a některý je prostě nuda, trapas nebo hnus.
Takže zde chválím, líbilo se mi to, ač nejsem zastáncem ničeho z popsaného, ani hrobesa, ani náhodného (těžce zaplaceného) sexu s kdekým, ani dominance, ani submisivity. Je pravda, že ke konci docházely nápady, co taky vymyslet, když jich tam je tolik a nedělají nic jiného.
A taky mě vytáčí, že ženy jsou zásadně štíhlé, prsaté, dlouhonohé, hebké, opálené a multiorgasmické :-)) žádná tetka s kejtama, co si chce taky užít