Hygge - Cesta ke štěstí

Skandinávský koncept hygge přispívá k tomu, že Dánové jsou nejšťastnějším národem světa. V češtině přesný slovní ekvivalent nemáme, ale nejvíc se mu blíží pojem pohoda. Pocit, který známe instinktivně všichni. Dostaví se, když se uvelebíte na svém oblíbeném místě s napínavou knihou nebo když posedíte u výborného jídla s dobrými přáteli. Ne všichni ale víme, jak si pro takové okamžiky najít čas. Nádherný autentický průvodce Marie Tourell Soderbergové vám ukáže, že se hygge skutečně nachází všude okolo, pokud víte, kam se podívat. Hygge se dotýká všech aspektů všedního dne od zařízení domova po vaření. Tato kniha vás naučí, jak hygge vyjádřit slovy, najít ho a vytvořit. Pomůže vám ocenit důležitost těchto chvil a zjistit, proč je v našich zaneprázdněných životech mnohem blahodárnější než kdy dřív vypnout a udělat si na hygge čas....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353091/hygge-cesta-ke-stesti-SHC-353091.jpg 444
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno:, Esence

Kniha Hygge - Cesta ke štěstí

Analady

Na tuto knihu jsem narazila v předvánočním období a její obálka mě tak uchvátila, že jsem neodolala a koupila si ji. Škoda, že právě obálka je na celé knize to nejkrásnější. Kniha nepřichází s nijak převratnými myšlenkami, ale pravda je, že při jejím čtení na člověka dýchne klid a pohoda. A co že je to hygge? Spočívá v prožívání blízkosti a pospolitosti, přichází s pocitem spokojenosti s tím, co máme, s vychutnáváním si přítomného okamžiku, s vytvořením útulného domova, s vychutnáváním dobrého jídla a pití. Jsou to samozřejmosti, které všichni víme. Ale není od věci si je čas od času připomenout.

veronika5179
20.11.2018

Upřímně jsem od této boom knihy čekala něco úžasného. Kniha má krásný obal, sem tam se objeví i krásné fotky. Textu je však žalostně málo a obsah by se dal scvrknout do dvou stránek. Chápu celý koncept, chápu to, že pro spoustu lidí je to něco objevného a nového co dokud neznali, ale pro všechny ostatní je hygge něco tak přirozeného, že o tom asi nepotřebují číst ne moc kvalitně napsané knihy...

roso.mak
19.11.2018

He, tak to byla tedy hodně informačně řídká kniha. A jestli ze všech knih o hygge má být nejlepší, tak tedy potěš.

+Má hezkou obálku.
- Na každé stránce je odstavec textu zhruba 6x4 cm
- Z toho mála textu vám stačí přečíst první čtyři strany

LadyHip
29.09.2018

Krásná knížka. Na mě nejvíc fungovalo vzít ji do ruky a pohladit ten nádherný obal. Je to čistá radost držet takovouhle nádheru a listovat v ní s horkým čajem v ruce :)

planet129
02.09.2018

Tak tohle bylo opravdu něco! Pro mě neskutečná inspirace a už při čtení jsem měla pocit pohody :) Jediné, co mi trošičku vadilo, byl fakt, že autorka místy diktuje, co máte dělat, abyste se cítili dobře. Jinak je to bez chybičky ❤️

motokatty
11.08.2018

Je to pěkná knížka (dobře napsaná, velice pěkně se čte), plná hřejivých slov, rad, nápadů a inspirací.
Pokud čekáte na návod jak být z fleku hygge, tak knihu nečtěte. Pokud nemáte základní představu co by to to hygge mohlo být, knihu nečtěte - zklame vás a budete tu psát, že to je kniha o lenošení.
Kniha je inspirací pro všechny kdo chtějí změnit svůj styl života - jsou unavení z online světa a chtěli by mít svůj domov.
Ať si to chceme či nechceme přiznat, internet (potažmo sociální sítě) nám berou čas, který bychom dřív normálně trávili s rodinou či přáteli. Všichni spolu.
Knížka vám neřekne (krok za krokem) jak to máte udělat, ale spíše vás přiměje zavzpomínat na dobu před internetem - na dobu, kdy bylo normální, že jste si večer po večeři sešli celá rodina a hráli člověče nezlob se. Nebo jste pozvali kamarády na chalupu a grilovali, klábosili (bez zbytečného soutěžení kdo má čeho víc, co lepší apod.).

popeluška
20.06.2018

Moc hezké čtení, které pohladí po duší a potěší :-) .Čtení jsem si užívala po troškách.....

zbožňuju_knihy
30.05.2018

V dnešní uspěchané době člověk potřebuje vysadit a uvědomit si některé věci; přehodnotit své hodnoty.
Knihu jsem si vzala na dlouhé čekání do nemocnice, jelikož mne nebaví časopisy, kde splnila svůj účel a zahřála u srdce. Dokonce mne nějaká část i dojala :-).
Dávám jen tři hvězdy, jelikož za mne to zase taková hitparáda nebyla. Nevím, jestli to na jednu stranu není marnotratnost: kupovat knihu, ve které se dozvídáte, že nejlepší je trávit čas s rodinou/přáteli a nastolení správné atmosféry. Také typy a inspirace nejsou pro mne nic nového. Ale to už si musí každý zhodnotit sám :-)
Co se ale této knize nedá upřít je její krásný obal.

JanaDobby
02.05.2018

Mě osobně není asi tento styl blízký, přijde mi zbytečné číst o lenošení :) to mi jde přirozeně :)

babyboar
30.04.2018

Čtení o pohodě jak si ji umí připravit Dánové. Jíst dobré jídlo, posedávat s přáteli, zachumlat se do deky a něco kutit pro radost. Obklopit se serepetičkami. Trochu mě překvapuje, že autorka doporučuje knihu Marie Kondo, když razí opačný trend. Kniha je o tom, jak se nehnát za výsledkem, jak nebýt nejrychlejší, jak nejíst zdravě, jak být v pohodě a cítit se hyggelig. A k tomu pomáhají i pohodou dýchající fotografie.

Marekh
23.03.2018

Hygge [hüke] se blíží slovu pohoda. Popisuje okamžik štěstí, vřelosti a pospolitosti, který nalézáme v maličkostech běžného života. Tak zní definice, kterou jsem nalezl na přebalu.

Kniha se četla dobře a při čtení jsem pociťoval hřejivé okamžiky. Kniha může inspirovat čtenáře k tomu, aby si více užívali volných chvil, aby přehodnotili své priority a zamysleli se nad tím, co je v životě důležité, jak využít lépe svůj čas, jak si zpříjemnit chvíle s rodinou, jak navodit příjemnější atmosféru, když máme hosty v domě, jak upravit interiér, abychom se cítili lépe apod.

V knize nalezneme také recepty, např. lívance, ranní žemle, letní kompot, bezinkovou šťávu aj. Příjemně mne překvapilo, když jsem se dočetl, že Dánové také rádi opékají nad ohněm tábornické rohlíky.

Na konci knihy nalezneme také slovníček hygge, který je velmi rozsáhlý.

V knize je uvedeno, že si můžeme vytvořit vlastní slova s hygge. Prostě stačí spojit slovo hygge s tím, co máme rádi, co nás nějakým způsobem naplňuje. V mém případě jsem vymyslel tato slova: hygge-četba, hygge-jízda na kole, hygge-návštěva knihovny, hygge-prohlížení knih v mé knihovně, hygge-procházky, hygge-osobní setkání s kamarádem, hygge-chatování s kamarádem aj.

Musím pochválit také fotografie, které navodily správnou atmosféru k hygge. Jsem si vědom, že dnešní doba je uspěchaná, téměř na nic nezbývá čas, ale přesto určitě hygge má svůj význam a může přispět k tomu, abychom se cítili více spokojenější a šťastnější, abychom smysluplně využili volný čas.

RenataP
16.02.2018

Hřejivá knížečka, a krásné obrázky. A nádherný obal, který díky plastičnosti sedí v ruce a nechte ho pustit!

Nixa
29.01.2018

Už jsem nějakou knihu o hygge četla a tak mi tato nepřinesla nic moc nového, ale i přesto jsem si čtení užívala. V knize jsou krásné fotografie, které skvěle poslouží jako inspirace k tomu udělat si doma trochu té skandinávské pohody. Recepty v knize mě také hodně potěšily. No a ta obálka? Asi nejkrásnější kniha co vlastním :)

vendulanovotna
27.01.2018

To jsem se tak chtěla dozvědět, co to to "Hygge" vlastně je. Štěstí ve své nejčistější podobě, v maličkostech každodenního života, ale přitom stále vzácné.
Pojmenovaný pocit pohody a tepla rodinného krbu se vším, co k tomu patří. Být sám sebou, mít klidně hloupé fóry, cpát se sladkým jak neurvalí v šílených chlupatých ponožkách. Útulno. Je to milé.
Kniha nádherně vizuálně zpracovaná, obal, vnitřní fotky, formáty, ozvláštněno třeba playlistem a recepty a tipy do interiéru, které mohou znamenat hygge. Díky za vysvětlení. :)) Žít hygge!

Mickey103
11.01.2018

Jojo, zahřála na srdíčku :-)

Missynka
04.01.2018

Asi jo. Asi jsou všechny tyto knihy na stejné 'brdo', mně se však tento titul tuze pozdával. Překrásný obal, který se vyjímá v knihovničce či jakékoliv jiné polici sám o sobě a miloučký obsah a pohodu navazující fotografie. Přesně o tom ono 'hygge' je ne? Takže pokud jste nečetli žádnou jinou knihu o tomto šťastném bytí Dánů, pak doporučuji právě tuto. Najdete v ní vše podstatné a navíc je krásná. :)
A recepty v ní jako bonus jsou super!

HDosoudilová
07.12.2017

Moc pěkná kniha, ze které vyloženě sálá pohoda a štěstí. Krásně se čte a navíc je doplněna příjemnými fotografiemi.

Eorin
04.11.2017

Zatím nejlepší knížka k danému tématu, která se na pultech knihkupectví objevila! Doporučuji k přečtení, zamyšlení. Je plná inspirace, informací, tipů, triků i jen zajímavých myšlenek různých lidí. Krásně zpracovaná jak po technické, tak i po té stylistické stránce. Úžasné, doporučuji