Hygge - Cesta ke štěstí

Skandinávský koncept hygge přispívá k tomu, že Dánové jsou nejšťastnějším národem světa. V češtině přesný slovní ekvivalent nemáme, ale nejvíc se mu blíží pojem pohoda. Pocit, který známe instinktivně všichni. Dostaví se, když se uvelebíte na svém oblíbeném místě s napínavou knihou nebo když posedíte u výborného jídla s dobrými přáteli. Ne všichni ale víme, jak si pro takové okamžiky najít čas. Nádherný autentický průvodce Marie Tourell Soderbergové vám ukáže, že se hygge skutečně nachází všude okolo, pokud víte, kam se podívat. Hygge se dotýká všech aspektů všedního dne od zařízení domova po vaření. Tato kniha vás naučí, jak hygge vyjádřit slovy, najít ho a vytvořit. Pomůže vám ocenit důležitost těchto chvil a zjistit, proč je v našich zaneprázdněných životech mnohem blahodárnější než kdy dřív vypnout a udělat si na hygge čas....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353091/hygge-cesta-ke-stesti-SHC-353091.jpg 3.865
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno, Esence

Kniha Hygge - Cesta ke štěstí

karin4338

Prijemne,pohodove pocitanicko na jesen.Na to, ze 171 dni v Dansku prsi,tak je jasne, ze si museli vytvorit hygge. My mame dazd a jesen 10 dni a mam toho dost. :D

sabca1520

Hygge nejspíš není pro mě.. Ale kniha je krásně zpracována.

Tavbaretu
08.09.2019

Uvažovala jsem nad 4 hvězdami, ale přeci jen je kniha spíše snuškou pár odstavečků plných příkladů a někdy i opakujících se informací... Hygge je poměrně zajímavá myšlenka - respektive už jen fakt, že někdo má pro čas pohody pojemování je zajímavý, a zároveň to člověka nutí myslet na jinou stránku života, než jen školu, práci... Což je příjemná změna oproti našemu stresujícímu stylu života plného tlaku veřejnosti, důrazu na vyšší výkon za co nejméně peněz a dobrému dojmu na sociálních sítích. Jistě není možné jej provozovat stále, ale každopádně by tato myšlenka mohla trochu pomoci lidem, kteří, když nedělají nic do práce, mají málem depresi. Trochu toho zpomalení v našem hektickém světě. :) Díky její formě se nedá číst nějak extra dlouho, spíš po kapitolkách, ale i tak vám to zabere chvilinku... což na téma úplně stačí.

Ďumbierka
30.08.2019

Pohladenie po duši. Ja si vždy rada prečítam niečo takéto oddychové a užívam si atmosféru severu ❤️.

Paluska
14.06.2019

Bylo to hodně stručné.:-) Zaujala mě velmi obálka:-))

Sarajana
30.05.2019

Zajímavé a poučné

ElfkaEleanor
28.05.2019

Hezká forma, ale obsahově bohužel hodně stručné. Příběhů lidí mohlo být více a z více úhlů pohledu.

Analady
10.01.2019

Na tuto knihu jsem narazila v předvánočním období a její obálka mě tak uchvátila, že jsem neodolala a koupila si ji. Škoda, že právě obálka je na celé knize to nejkrásnější. Kniha nepřichází s nijak převratnými myšlenkami, ale pravda je, že při jejím čtení na člověka dýchne klid a pohoda. A co že je to hygge? Spočívá v prožívání blízkosti a pospolitosti, přichází s pocitem spokojenosti s tím, co máme, s vychutnáváním si přítomného okamžiku, s vytvořením útulného domova, s vychutnáváním dobrého jídla a pití. Jsou to samozřejmosti, které všichni víme. Ale není od věci si je čas od času připomenout.

Velmi osobní kniha o zdraví
Velmi osobní kniha o zdraví