Pán stínů

Pán stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368089/bmid_pan-stinu-bef-368089.jpeg 5 446 69

Životy lovců stínů svazuje povinnost. Parabátai bojují bok po boku a stejně tak i umírají, ale nikdy se do sebe nesmějí zamilovat. Emma Carstairsová ví, že láska, kterou cítí ke svému parabátai Juliánu Blackthornovi, není jen zákonem zapovězená, ale mohla by je také oba zničit. Ví, že by se od Juliána měla držet dál, jenže jak by mohla, když rodina Blackthornových čelí nepřátelům hned na několika frontách? Jejich jedinou nadějí je Černý spis mrtvých, mocná kniha, kterou se všichni snaží získat. Není to snadný úkol. Pokračování strhující trilogie Temné lsti, ve jejímž prvním díle Paní půlnoci Cassandra Clare poprvé představila čtenářům nebezpečný a vzrušující svět odvážných lovců stínů.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , #booklab
Originální název:

Lord of Shadows , 2017


více info...

Přidat komentář

Wajny
včera 3 z 5

Kniha má hodně pomalý rozjezd. Přišlo mi, že se téměř polovinu knihy nic moc nestalo a když už něco tak to bylo pěkně odfláknuté. Dost často jsem měla nutkání přeskočit pár stran....a možná jsem to měla udělat, protože bych o nic stejně nepřišla.

V příběhu se střídají místa pobytu a taky zde přibylo hodně nových postav. Když na scénu nastoupili centurioni, tak jsem byla nadšená, ale oni pak vůbec nebyli využiti v příběhu, stejně tak od návštěvy vílí země jsem čekala více a o Anabell už vůbec nemluvím, tu tam úplně zazdili
Ale ať jen nehaním myslím, že autorka tam má i dobře zpracované věci - sněť, záhadná nemoc, víli a taky Cortanu. Uvidíme, jak to bude pokračovat.

Politická zápletka je skvělá, ale v celém příběhu se hodně ztrácí. Myslela jsem si, že bude výraznější, ale bohužel autorka dala více prostoru osobním vztahům.
V příběhu je více dějových linek s různými hlavními postavami - bohužel střídají se často (2-3 strany), takže mě to hodně brzdilo a celý příběh mi přijde hrozně roztahaný.

V knize je obrovské množství postav! Tak to vezmeme pěkně popořadě.
Emma mě štve, přijde mi, že je to taková miniverze Clary, jen o trochu víc drsnější a hlavně připravenější (mimochodem co to tam zase bude s tou Clary). Julian se mi líbí, už to není takový poslušný chlapeček a doufám, že se to trochu urve ze řetězu. Mark je nudný, u Christiny pořád čekám na to, že se nějak víc projeví a Kieran mě baví z téhle trojky nejvíce a jsem zvědavá, co s nimi autorka zamýšlí dál. Na Dianino tajemství jsem se těšila, ale bože proč zrovna tohle a vztah s Gwynem #nocoment Jediný, kdo mě opravdu bavil byl trojlístek Kit, Livi a Tibo! I když občas jsem se bála, že autorka sklouzne k vytvoření další trojúhelníku. Romantické cosi mě tu nebaví u žádné postavy.

Konec byla jedna velká tragédie, z pohledu postav ale i z pohledu čtenáře! Zase obří akce, která byla hrozně rychlá a místy nedávala vůbec smysl např. držení meče smrti, autorita konzulky a úmrtí (ty mi teda přišla úplně zbytečná).
Upřímně vůbec nevím, jak knihu hodnotit...., ale už jen to, že se chci pustit po tom všem do pokračování, značí to, že ta kniha nemůže být tak hrozná

Lokina
04.09.2023 4 z 5

Před dávnými časy jsem přečetla první díl této série. A najednou jsem si vzpomněla, že bych ji mohla i dočíst. Pamatuji si, že první díl se mi velmi líbil. S odstupem času už to vnímám trochu jinak. Stále se jedná ale o kvalitní četbu, jen už nejsem cílová skupina.
Autorčin svět je vážně krásný, neuvěřitelný a tajemný. To platí i pro styl psaní, knížka se četla sama, až na nějaké výjimky, děj byl svižný s překvapivými momenty.
Nechyběla ani romantická linka, kde už to trochu pokulhává. Vztah Juliana a Emmy není až tak špatný, aby to kazilo dojem z celé knihy. Jejich pasáže či kapitoly ale byly za mě nejméně čtivé. Přispěly k tomu hlavně stále se opakující citové výlevy. Zato jsem byla zvědavá, jak to dopadne, když měli společné scény Cristina a Mark.
Co rozhodně musím vyzdvihnout je vyprávění z pohledu více postav. Příběh byl o to víc záživnější.
Nyní už zbývá přečíst si poslední díl.


zuzule787
06.12.2022 3 z 5

Od prvního dílu zase posun k lepšímu. Spousta akce, zvratů očekávaných i neočekávaných, milostného toužení a soužení. A zase si mě autorka vodí tak, jak potřebuje.. Začínám přicházet na chuť Juliánovi - líbí se mi jak dokáže být neúprosný a umí taktizovat, ačkoliv mu to na konci tohoto dílu trochu nevyšlo.. Moc mě baví linka K+M+C a další vedlejší postavy. Jsem opět napnutá, jak guma na trenkách, co přinese poslední díl.. Zatím to pro naše hrdiny moc růžově nevypadá..

Kate3003
24.11.2022 3 z 5

Přesto že CC a její knihy miluji tenhle díl mi prostě moc nesedl. Emma je mi pořád nesympatická a k většině Blackthornových jsem si cesty taky tak úplně nenašla. První dvě třetiny knihy jsem se nemohla pořádně začíst a knihu jsem neustále odkládala. V poslední třetině to celé zachránila “vílí trojka”, která pro mel byla příjemným zpestřením příběhu. Konec byl na mě zas trošku zbrklý a uspěchaný. Směr kterým se příběh začal ubírat byl nakonec docela fajn, ale některé postavy, které se v knize objevili mi přišli dost nevyužité. Doufám, že závěrečný díl série mé dojmy trochu vylepší.

Babsie
13.10.2022 4 z 5

Hodnotím o něco lépe než předchozí díl, přestože jsem taky občas musela přeskakovat, byla jsem mnohem napjatější, příběh víc zaujal a překvapil, postavy a vztahy se více rozvinuly a daly se lehce oblíbit. Autorčiny knihy mě vždycky donutí se zamyslet a prožít všechny možné emoce, aniž by tím ztrácely na vtipu a akci a tahle nebyla výjimkou. Musím ocenit propojenost celého Shadowhunters světa. Hned jsem navázala posledním dílem. Co mi trochu vadí je, že mi Kohorta jako hlavní padouch nepřipadá uvěřitelná a její celková motivace je až moc podobná cílům Kruhu, takže si občas přijdu, že nečtu nic nového.

JessicaCorny
26.09.2022 3 z 5

Druhý díl série Temné lsti jsem si poslechla jako audioknihu, protože po prvním díle mi bylo jasné, že bych opět měla problém ji dočíst. Ukázalo se, že i s poslechem jsem měla celkem problém, protože některé zdlouhavé popisy mě prostě nebavily. Popisy pocitů se opakovaly a děj běžel strašně pomalu. Vše se rozjelo až v poslední části příběhu. Takže se zcela opakovaly pocity, které jsem měla u první knihy.

Dějová linka Emmy a Juliána mě moc nebrala, z důvodů uvedených výše. Spíše mě zaujalo mladé trio Tiberius, Livia a Kit.

Přes všechnu kritiku, měla kniha několik zajímavých zvratů a její konec mě donutil se okamžitě pustit do dalšího dílu.

zuzikis
24.07.2022 5 z 5

Kvůli této sérii jsem shlédla seriál, který se vydařil více než film ze série Město kostí. Díky seriálu jsem se více přiblížila k příběhu Aleka, Magnuse, Clary a Jaceho, kteří jsou součástí i této série. Pokračování této série se ještě více vyhrotilo. Autorka nás ještě více napíná a osud rodiny Blackthornových je ještě více na hraně. Musím říct, že autorka se vůbec nebojí i smrti. Takže z fantasy pohádky se záhy stává temné drama o válce nefilim a sličného lidu. Jsem zvědavá, co bude s Juliánem a Emmou, protože v této chvíli už si nelze představit, že bude mít série šťastný konec.

petrulka
01.01.2022 5 z 5

Obrovský posun oproti prvnímu dílu. Napínavé, výborně napsané, chválím skvělý překlad. Hodně bolesti a ztrát, není to úplně rozjuchaný happy příběh, spíše naopak. Opravdu temný. Obsáhlé pasáže týkající se víl mě velmi potěšili. Jsem velmi ráda, že mám připravený další díl, po přečtení konce, ach.. .nemít možnost okamžitě pokračovat by bylo zlé.

tatjana1737
19.10.2021 5 z 5

(SPOILER) !!! SPOILERY !!!

Už nějakou dobu se mi nestalo, že by mi nestačil počet znaků v jednom komentáři :-D.

Pokračování:

- CCa rozehrála další zápletky (a že už jich není málo): sněť, tajemná nemoc čarodějů, intriky na vílích dvorech, ... I další motivy: porážka jednoho z Mannanových jezdců a Cortana jako taková... Celou dobu čtení mě táhla na vařené nudli a já si to užívala.

CITÁT:
„No tak, Aleku. Lovci stínů a podsvěťané ve skutečnosti NEMAJÍ být spolu. Tvůj vztah s Banem je ostuda. Jenže tobě nestačí, že ti Spolek dovolil znesvětit tvou vlastní andělskou krev. Ne, ty to musíš vnucovat nám všem."
„Vážně?" ozval se Kieran (...). „Vy VŠICHNI musíte spát s Magnusem Banem? Šťastlivci."

- Bohužel, celá Annabell nějak vyzněla do ztracena. Nu a ten konec, ten KONEC? Uznávám, že Blackthornových je hodně a někteří z nich byli napsaní tak, že byli jen do počtu a dělali křoví Juliánovi a jeho (neustále omílané) snaze držet je v bezpeční a vést Institut. Nicméně pokud bych přijala za fakt, že někdo půjde z kola ven (jakože s tou neustále opakovanou láskou a rodinnou sounáležitostí jsem nevěřila, že by autorka na něco takového měla koule), tak bych si vsadila na Tavyho nebo Dru. A ona to byla… Livy?? Tak nějak jsem očekávala, že ona a Tibo (v trojlístku s Kitem) budou tvořit hrdiny další série. Její konec byl pro mě naprosto nečekaný, nelogický a doteď mi nedává smysl. Knihu jsem dočítala někdy kolem 1 ráno, zbývalo mi už jen pár stránek, víčka mi padala únavou, a pak přišel ten moment, kdy jsem jen nevěřícně vypoulila oči a nevěřila že se stalo to, co se stalo. PROČ? Hned jsem sáhla po třetím dílu, jak bude navazovat, protože mi to prostě nedávalo smysl. Liviina nedovyřčená věta, Annabellin motiv, proč se tam vůbec Livy pletla. (Ostatně: Ehm, proč je povoleno brát s sebou na jednání Spolku zbraně?) Nešokovalo mě ani tak zničení Meče, ani zabavení Cortany, jako smrt Livy. Protože mě ale ihned napadlo, že ve hře stále je Černá kniha, očekávám, že Livy nakonec pomocí Malcolmova rituálu oživí, takže jsem si nedovolila truchlit a s myšlenkou na toto řešení se pustila do 3. dílu.

CITÁT: Pokud v něčem figuroval Julián Blackthorn, pak šlo vždycky o víc.

Přečetla jsem toho hodně, a tak kromě příběhu oceňuji i to, dokáže-li mne autor něčím překvapit. Cassandře se to závěrem druhého dílu povedlo dokonale (i když mi to tedy pořád nedává smysl), a tak dávám jasných 5 hvězd!

tatjana1737
19.10.2021 5 z 5

(SPOILER) !!! SPOILERY !!!

CITÁT: Svět není takovej, jakej bys ho chtěl mít. Je, jakej je. (Johnny Rook)

Ještě snad u žádné knihy se proti mně všechno tolik nespiklo jako u čtení 2. dílu Temných lstí. Už u 1, ale ještě víc u 2, jsem chtěla číst, číst a číst, ponořit se do příběhu a vychutnávat si ho, ale snad poprvé v životě jsem neměla dobré podmínky pro čtení! Jakmile jsem knihu vzala do ruky, najednou vždy někdo něco potřeboval a dělo se něco neodkladného. Když už děti usnuly, cca do minuty po přečtení dvou odstavců, začal někdo volat, psát nebo zvonit. Nakonec se ale zadařilo a knihu jsem dočetla, i když to trvalo dlouho a bylo to bolestné!

CITÁT: „Voníš po eukalyptu,“ podotkl a podal jí vidličku.
„V koupelně je eukalyptovej sprcháč.“ Nabrala si sousto vajíček. „Nejspíš Malcolmův.“ Odmlčela se. „Nikdy jsem nepřemýšlela nad tím, jaký sprcháče sériový vrazi používají.“
„Nemyté čaroděje nemá nikdo rád,“ řekl julián.

Obligátní výtky: Ačkoli jsou kapitoly číslovány a označeny názvy, v knize chybí obsah. S ohledem na tloušťku jednotlivých dílů je to docela zásadní problém, pokud si čtenář chce zpětně něco vyhledat, nemluvě o tom, že mě docela zajímalo, jak by názvy kapitol působily napsané pod sebou, jelikož jde o výňatky z básně. (Btw: Je to náhoda, že jde zrovna o E. A. Poe, když jsem v době čtení měla úkol si od něj přečíst Pád domu Usherů??)

Během čtení jsem si knihu opět neskutečně užívala, takže níže uvedená kritika je výstupem časového odstupu od přečtení:
- Návrat záporáka z 1. dílu mi přišel nadbytečný a když už, čekala jsem jeho větší recyklaci. Jeho tentokrát již definitivní skon mi příliš nedával smysl… Každopádně příběh se nyní posunul z hledání vrahů Emminých rodičů na získání Černé knihy a setkání s Annabell.
- Mám neodbytný dojem, že CC se stále nemůže rozhodnout, zda se její hrdinové budou chovat jako dospělí nebo teenageři. Patrné to bylo zejména u centurionů, kteří jsou líčeni jako elitní jednotka Lovců stínů, ale pořád jsou to náctiletí. Jejich vůdkyně záporačka Zara, jakože hrozná intrikánka a padouška, se ovšem ale neustále ušklíbá, pomlouvá s kámoškami hlavní hrdiny, točí si u toho vlasy jako takové ty protivné roztleskávačky z amerických komedií, a ještě je blbá jak tágo. Všichni jí ale žerou a nechávají si to líbit, protože je to přece c-e-n-t-u-r-i-o-n-k-a. Její vstup na scénu a odhalení Diegova zasnoubení na mě působily poněkud uměle a v kontextu předchozího mi příliš nedávaly smysl.
- Mezi ústřední dvojicí je klasické schéma „milujeme se, chceme být spolu, ale nemůžeme“, nicméně jeho řešení slibuje, že ještě přijde pořádný nářez. Juliánovo řešení ke konci knihy mi přišlo poněkud drastické, nevěřím, že ti dva spolu nakonec neskončí ;-), ačkoli podmínky jsou nastavené skutečně neřešitelně.
- Nadále pokračují vztahové propletence postav, Kieran, kterého jsem předtím chápala nejvíc jako překážku mezi M a C, najednou začíná tvořit další vrchol milostného trojúhelníku, přičemž není jasné, kdo s kým tedy nakonec skončí. Vedle toho se tu latentně rýsuje nový trojúhelník mezi Kitem, Tibem a Livy. Opravdu jako první Kita při pohledu na Tiba, držícího mu nůž pod krkem, napadne, že ten chlapec je krásný?? (Nicméně Kit je postavou, která mě baví. Jemu ten rozpor mezi Lovcem stínů a puberťákem jako jedinému věřím díky tomu, že vyrůstal mezi civily. A zejména ze setkání s Jezdci se zdá, že bude i něčím víc.)

CITÁT: Zbraně byly zamčené, svícny by jen tak na ulici asi sotva prodal, a přestože v obrovské knihovně narazil na několik plnohodnotných prvních vydání, do většiny z nich si čmáral poznámky jakýsi idiot jménem Will H.

- Vůdce divokého honu Gwyn byl v 1. díle líčen spíše negativně (sesílal na Marka trýznivé vidiny smrti jeho sourozenců, aby ho zlomil), ale tady se najednou objevuje jako takový fajn zarostlý týpek se slabostí pro Dianu? Pozitivně však kvituji větší zapojení víl a jejich světa do děje - Svět lovců stínů se tak už neomezuje jen na naše podmínky, ale nabízí širokou škálu možností, jak si s příběhy pohrát. Přičemž víly tu nejsou žádní romantičtí nadpozemsky krásní Elfové z Tolkiena, ale dost ohavné bytosti, podobající se lidem možná jen vzhledem (a to ještě ne všechny). O to víc mě zarazilo chování Cristiny při vílím reji - na to, že má tahle postava nálepku „studovala jsem víly celý svůj život“, se Cristina zachovala jako pěkná blbka. Nejen, že vyrazí na rej, ale ještě tam do sebe kopne nějaký neznámý nápoj?? Vážně?? (Btw: V 1. díle Mark prozradí Cristině, jak porazit Gwyna či prokletého krále, ale nikdo to v knize nevyužije a poslouží to jen záminka pro bičování.) V jednu chvíli se v knize píše o tom, že Kieran s Markem spolu tančili a že Kieran měl oči jen pro něj, ale o kus dál je uvedeno, že se k sobě nehlásili ani na vílím reji…
- Kdo byl sakra ten duch v Londýnském institutu? (Zapomněla jsem na něco po přečtení Pekelných strojů?) A proč už se více nemluvilo o portálu do Cornwallu? To považuji za docela důležitou informaci, ale potencionální využití portálu zůstalo naprosto nevytěženo…
- Dianino tajemství: Čekala jsem všelicos, ale toto ne. Mně to jako takový problém nepřišlo, ale koneckonců, já jsem civil… Nicméně po nějaké době jsem již měla nutkavou potřebu začít si dělat čárky, kdykoli se v textu objevilo slovo „transgender“…
Zápletka kolem Kohorty a Spolku mi přišla lehce ohraná a hlavně nepochopitelná: Lovci stínů jsou opravdu tak strašně moc odříznutí od normálního světa, že se nepoučí z historie? (Další rozpor v knihách CC, protože hlavní hrdinové jejích sérií takhle mimo nikdy nepůsobí, ti jsou naopak reality znalí a moderní…) Navíc Spolek je tu opět za ty zlé a hrdinové za ty rebelující, ale - jak jim další vývoj dá za pravdu - dobré…

nikiss76
01.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Moc se mi nelíbila Emina volba vybrat si Marka (Julianova bratra) jako svůj štít a držet si tím Juliána od těla. Výprava do vilího království zamíchala kartami a otevřela možnosti k dalšímu vyjednávání po získání Černého spisu. Julián doufá, že by mohl nalézt odpovědi na zlomení kletby patrabathai a být konečně s Emou. Vše však nejde podle plánu a celý svět se Blackthronovým roztříští s posledním úderem srdcem jejich sestry Livy.
Závěrečné stránky mi vehnaly slzy do očí.
Opět skvěle zpracováno.

lenka7679
29.05.2021 4 z 5

Tento díl hodonotím oproti prvnímu jako o dost slabší. Chápu, že o něčem ten třetí díl být musí, ale tady toho bylo nějak moc a přitom se dohromady nic nedělo. Všechno zůstalo nedořešeno, takže v posledním díle toho také zbývá všechno dovyřešit. Osobně na mě ani neudělal ten konec dojem, protože jak už tam toho bylo nahečmáno tolik, tak mi nějak nezbylo na to, abych ten konec nějak prožila a přišlo mi to až úplně zbytečné a jedno. Tento díl zároveň splňuje i novou Holiwoodskou normu. Máme tu toho tolik, že by to při rozepsání dalo na další tři díly.

Vjeerus
14.05.2021 4 z 5

Přemýšlím, jak to celé uchopit. Kniha se mi četla dobře, autorčin styl psaní mi sedí. Mám ráda příběhy z více úhlů, nemám pak pocit, že mi něco chybí k vysvětlení, takový ten pohled z jiné strany.
Tato kniha je nadupaná láskou. Nebo spíš zmatkem kolem vyvíjející se lásky. Nekonečně dlouho hrdinům trvá uvědomění si citů a pak ještě déle hrdinové své city popírají (nebo si říkají "nemám šanci"). Chápu, že autorka si chtěla něco nechat na poslední díl, ale tady to na mě už bylo asi moc.
Akční části zde téměř nejsou. Takže tento díl dokonale splňuje tu nutnou vycpávku před velkým finále.
Dále pak sama se sebou válčím s množstvím nehetero lidí. Nejde o to, že by mi jiná spojení vadila (srdcem jsem stále fanoušek Maleca), spíš začínám mít dojem, že se autorka snaží o osvětu, že LGBT je zcela běžné (což chválím, s názorem souhlasím). Teď ale přijde to ALE... Přijde mi to až moc uměle našroubované. V knize nám figuruje zhruba 10 postav z nichž je jen jeden klasický model heterosexuálů (tělem i duší). Za mě tedy ano LGBT, ale v trochu reálnější míře.
Ve výsledku, i když se zdá, že si tu stěžuju, stejně jsem nejvíc fandila Markovi s jeho vztahy.
No a pak je tu samotný závěr knihy, kdy člověk doslova valí oči, zírá na text s otevřenou pusou, nevěřícně kroutí hlavou a stále si opakuje "ne, ne , ne...". Jak tohle zasáhne do děje třetí knihy? Očividně se máme na co těšit.

Babu002
12.04.2021 5 z 5

Tento díl byl ještě lepší než předchozí!
Emma a Julián mi přirostli k srdci, ale bylo mi jich líto. Nevím, jak ty dva nakonec najdou cestu k sobě, ale doufám, že najdou!
U konce jsem četla s pusou otevřenou dokořán! Prostě jsem musela číst text dvakrát, protože jsem tomu nemohla uvěřit! Toto se prostě stát nemohlo! Nesmělo, ale stalo...
Těším se na další díl!

Nikiny
21.03.2021 5 z 5

Tuhle autorku mam vážně v oblibě! Píše tak čtivě a dokáže vás napnout jako strunu až skoro prasknete nedočkavostí, co dalšího se ještě stane nebo se dozvíte. I když jsou některé situace předvídatelné, tak to, co se stalo na konci druhého dílu se vážně předvídat nedalo! Už se těším na poslední třetí díl, ale zároveň jsem nešťastná, že je to díl poslední v této sérii!

Ivka14
08.01.2021 5 z 5

Tohle byla jízda, byl to lepší díl než první.Líbí se mi vyvíjející vztah mezi Kieranem, Cristinou a Markem. Také se mi libí Kit a jeho vztah s Tibem. Ale zase mě trochu štve Emma(úplně stejně, jak mě štvala Clary v sérii Nástrojů smrti. Na mě možná bylo v knize hodně postav, ale to nemění na mém hodnocení.
V jedné knize se stalo tolik věcí a ten konec? Skončila jsem v slzách. Těším se na poslední a závěrečný díl téhle série.

martinka1751
13.10.2020 5 z 5

Tak a druhý díl za sebou...
Myslím si, že tahle série od Cassie je převážně o vztazích (což občas byla otrava) než o boji (napínavé je to ale dost takže klídek xd) ale i tak knížku stojí za to si přečíst.... V tomhle dílů jsem začala strašně shipovat Tiba s Kitem (a to nejsem zastánce Herondalů... Sorry Jaci, Wille)
Rozhodně se těším na pokračování a jsem zvědavá...

luculi
13.08.2020 3 z 5

Tohle bylo zklamání na plné čáře. Rozhodně nepopírám, že se kniha dobře čte a děj krásně plyne. Ale většinu knihy zabírají témata lásky, neopětované lásky, osudu, zmařených vztahů a podobně. Nehledě na fakt, že z každé druhé postavy autorka dělá homosexuála či bisexuála, až je to přitažené za vlasy. Lgbt literatura mi nevadí, ale nesmí to působit přehnaně... A co se týče děje? Toho tam bylo opravdu málo, řešilo se jen pár věcí, zbytek bude až v další knize a adrenalin nejvíc zvedne asi jen ten závěr. Škoda, čekala jsem lepší příběh...

Mishak
11.07.2020 5 z 5

Tak tenhle díl byl mnohem lepší! Mnohem více akce, méně popisů pocitů a neskutečně dokonalý zvrat na konci knihy! Já tak miluju knihy, ve kterých se střídají postavy ve vyprávění! Kolikrát mi nesedne hlavní postava, což je tady Emma, kterou moc nemusím, ale ty další mi to skvěle vynahradí. Moc se těším na další odhalená tajemství a snad i strhující závěr série!

Jednotlivé postavy už jsem znala, takže jsem se i mnohem lépe orientovala jak mezi nimi, tak v prostředí Lovců stínů. Příběh se začíná krásně zamotávat a já už se nemůžu dočkat vyvrcholení a rozmotání všech osudů a tajemství.

V tomhle díle jsem si velmi oblíbila postavy Tiba a Kita! Jsou to skvělí parťáci. :) Prostě správný Sherlock Holmes s Watsonem.

zuzana4291
22.06.2020 4 z 5

Z prvního dílu jsem byla velmi zklamaná. Ale druhý díl to vynahradil. Nebyly zde tolik emocionální popisy, ale bylo zde hodně děje a zvratů. Na pár stránkách byl shrnut celý první díl a to nejdůležitější, co se v něm událo. I když končí tento díl smutně, tak vtáhne čtenáře velmi rychle do děje.