LadyHip LadyHip komentáře u knih

Zlatá věž Zlatá věž Holly Black

Tak moc jsem se těšila a přišlo takové zklamání. Děj předvídatelný, dialogy nemastné, neslané, jednání postav dost prvoplánovité. Láska uprostřed dramatu? V jiných příbězích to skvěle funguje, ale tady to působí dojmem, že si autorky řekli, že už na to mají hlavní hrdinové věk, tak jim nějakou tu roztomilou rozpačitou první lásku napíšou. Stejně tak přemlouvání posedlých...to byla asi nejslabší pasáž vůbec.
Celá série je fajn. Originální prostředí, příběh se dobře rozjížděl,ale za mě měl klesající tendenci.
Zlatá věž vyznívá dost naivně a neskutečně mi lezlo na nervy, když se jediná myšlenka zopakovala šestkrát v jednom odstavci. Již řečené se dokola opakuje. Chápu, že cílová skupina čtenářů má být mladší, ale mladý neznamená hloupý.

09.09.2019 2 z 5

Když jsem tě ztratila Když jsem tě ztratila Kelly Rimmer

Krásný příběh o tom, jak snadné je všechno ztratit, a kolik sil a uvědomění stojí náprava.

26.08.2019 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Takhle vypadá famózní finále. Nestává se mi často, že bych se u knížek dojímala k slzám. Abych byla přesná, nestává se mi to u knížek jiných spisovatelů. Ale u Království popela jsem tedy proslzela nejednu scénu.
Na poslední díl jsem se těšila, jak malá holka na Ježíška a každá stránka stála za to. V opojení, které se mě ještě pořád drží, nemůžu jinak než psát jen v superlativech. Obrovský vývoj všech postav a jejich vztahů, pouta, která mezi sebou vytvářejí, bolesti a trápení, která museli vytrpět...
Maas je skvělá vypravěčka a čtenáře udržuje v napětí a zároveň odhaluje tak niterné části duše každé postavy. Mimo spousty dalších asi nezapomenu na Abraxasův pohled na prázdné bojiště...
Byla to spanilá jízda a mě už se teď stýská. Skleněný trůn je jedna z nejlepších fantasy sérii, jaké jsem kdy četla!

13.08.2019 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

!!! POZOR SPOILER !!!
No, to byla jízda. Od téhle knížky jsem dost očekávala, zřejmě i proto, že se mi líbily Ostré předměty a v knihovně byla na tenhle titul pěkná fronta. A tentokrát jsem nebyla ani trochu zklamáná. Styl psaní mi sedí, vidím postavy i prostředí v živých barvách.
Od začátku jsem věděla, že je Amy naživu. Nevím jak, ale věděla. Takže druhá část pro mě nebyla zas takové překvapení. Tedy její existence. Ale příběh skvěle gradoval a když už jsem si říkala, že to přece musí rychle skončit, pořád mě překvapovalo, kolik stran mám ještě před sebou.
Nick byl zvláštní. Ne v divném slova smyslu, ale takový svůj, snadno zmanipulovatelný, pasivní, ale kdo jiný si může vzít narušenou mrchu a všimnout si toho, až když mu teče do bot..
Deníková Amy mě v mnohém zaskočila, o to zajímavější mi přišla ta skutečná. Postřeh o super holkách se mi vypálil do mozku. Možná psychotička, ale některé věci viděla víc než zřetelně.
Ostatní postavy byly taky báječné. Každý měl své místo, svou úlohu a byl originálním způsobem "zneužit" v Amyně příběhu. Neustále zvraty mě nutily dokola měnit teorii, jak se to vlastně seběhlo a nutily číst dál a dál, i když už mi padala víčka únavou.
Když už se Amy objeví znovu na scéně, začne nový kolotoč rozklíčování polopravd a lží a tady bych asi měla pár drobností. Zamrzelo mě, jak rychle se na papíře odbyl výslech, který trval několik hodin! Ráda bych si přečetla další vykonstruované příběhy, promyšlené detaily - prostě jsem chtěla být u toho, jak se vylhává ze svých starých i nových skutků.
A konec? Nick je naivní a srab k tomu. V celé knížce je, a tak není s podivem, že dopadl až na dno. Myslet si, že člověka s tak deformovaným prožíváním a pohledem na svět, může uklidnit a vrátit do "obyčejného" života? Řekněme, že konec má identickou atmosféru jako většina knížky, kdy vám v hlavě problikne rychlá myšlenka: "To je masakr..."

01.08.2019 5 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Krásné lehké oddechové čtení, na pláž naprosto ideální. Příběh je jednoduchý, má to šmrnc, humor a happyend.

27.07.2019 4 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Nikdy by mě nenapadlo sáhnout po knize se zombie tématikou. Nijak mě svět oživlých mrtvol neláká, ani na obrazovce, natož na stránkách. Ale stalo se. Za prvé díky výzvě #tojanectu a za druhé díky autorce a tomu, jak jsem propadla sérii "Krásná katastrofa".
Ale musím uznat, že dobrý. Jako dost dobrý. Hodně silný příběh, který podporuje různorodá směsice zajímavých postav. Prvotní strach a hrůzu postupem času přebíjí lidská přizpůsobivost a i v tak šílených podmínkách vyplouvají na světlo všechny stránky lidské povahy, potřeby a touhy. Asi chápu, že nadšencům postapokalyptického světa to může přijít jako přeslazená záležitost, ale mě se to tak líbilo. A popravdě jsem pár momentů oplakala.

04.07.2019 4 z 5

Hledání příslibu věčnosti Hledání příslibu věčnosti Jennifer Probst

Po delší odmlce jsem se konečně dočkala posledního dílu. Stone byl skvělý, Arilyn už mě tolik nebavila. Místy to vázlo, ale převládály momenty, kdy to skvěle fungovalo. Jako letní oddychovka super.

29.06.2019 4 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Takhle v souhrnu se mi asi víc líbil příběh Reeda a Elly. Dramata jako ztráta paměti a fatální nehody jsou krapet klišé, ale jo...je třeba příběh nějak okořenit. Pozitivně hodnotím to, jakým způsobem Easton dozrával krok po kroku, to bylo popsané moc hezky. No a sladký konec jako třešinka za celou sérií - ten nesměl chybět :)

26.06.2019 4 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Tahle knížka mi téměř doslova spadla do klína. Prostě se jednoho dne objevila odložená v malé přihrádce (něco jako veřejná knihovna), kam jsem odnášela staré kousky, které už doma nikdo nikdy číst nebude. Nová, krásná. Příběh mi nepřišel tak silný, ale byl originální, i když mi trvalo zvyknout si na "trolly", protože tyhle bytosti vnímám trochu jinak. Zápletka je zajímavá, jsem zvědavá, co se z toho vyvine.

26.06.2019 4 z 5

Nejodlehlejší stanice Nejodlehlejší stanice Ben Aaronovitch

Pěkná jednohubka. Těšíme se, až Abigail konečně dostane větší prostor.

15.06.2019 4 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Pro mě je tahle série srdeční záležitostí. Poslední díl jsem četla po delší pauze, takže mi chvíli trvalo si vybavit, kdo je kdo. To se nakonec povedlo, ale i kdyby ne, zážitek z četby by se nijak nezmenšil.
Mělo to náboj, mělo to spád, a i když se jede podle jasného scénáře "ten by stál za hřích, tak už hřešíme, ten hajzl mi ublížil, ale je to láska mého života", bavilo mě to od začátku do konce.

11.06.2019 5 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Skvělý díl. Tihle Royalové vás zničí, obzvlášť když se místo spánku choulíte u malé lampičky a ani ve 2 ráno nedokážete přestat číst.

06.06.2019 5 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Nadčasové a velmi výstižné

04.06.2019 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Chytlavý příběh, sympatická hrdinka, žádné kňourání a žehrání na těžký osud a banda chlapů k sežrání. S třicítkou na krku asi už nejsem úplně cílová skupina, ale bože...tyhle příběhy budu milovat a louskat i v důchodu :)

23.05.2019

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Myslela jsem, že nesnesu číst příběhy o utrápených, nešťastných a už vůbec ne o zavražděných dětech. Tenhle příběh jsem zhltla jedním dechem a jako mámě dvou kluků mi bylo víc jak půl knížky pěkně úzko. Takový pocit zoufalství a beznaděje jsem ještě nad stránkami nezažila. Nevím, jestli to byla síla příběhu, skvělé vykreslení postav nebo styl psaní..možná kombinace všeho... Silný zážitek, který nedokážu zhodnotit jinak než 5 hvězdami.

09.05.2019 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Poutavé čtení od začátku do konce. Zhruba od půlky knížky už jsem tušila, ale vůbec to nebylo na škodu. Rozhodně si od autorky přečtu i něco dalšího.

05.05.2019 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Rozdělení na kapitoly hodnotím jako velké plus, jen mám všeobecně problém s větším počtem nových osob. Prostě se mi pletou a mám v nich zmatek. Nicméně to je můj osobní problém a příběhu to nijak zásadně neubralo na kráse. Těším se na další díl.

12.03.2019 5 z 5

Blog, respektive facebookové příspěvky, mě baví mnohem víc. U knížky jsem měla pocit, že se dokola opakují ty samé vtipy, stejné narážky, stejné situace.
Na druhou stranu, neštěstí druhého vždycky potěší a to vědomí, že tenhle masakr člověk (rodič) neprožívá sám, je k nezaplacení.

12.03.2019 3 z 5

Pro mě to bylo velké zklamání. Moc se tlačilo na pilu, každá postava, která se byť jen mihla, byla absolutní pako a asociál. To už nebyla nadsázka, tohle bylo často prostě blbý. Přitom Deníček moderního fotra funguje. Tohle ale ne.
Na druhou stranu je to fakt těžce oddechový, malá knížka, co nepřekáží na cestách a nikdy vám nevadí, že ji musíte odložit. A při zmínce o obsahu dámských kabelek, jsem musela dát autorovi za pravdu a sebekriticky jít vyhodit "pět kilo erárního bordelu".

06.03.2019 2 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Absolutně rozumím tomu všeobecnému nadšení a vysokému hodnocení. Fantasy s velkým F, která mě naprosto pohltila.

22.02.2019 5 z 5