Prohnilé království

kniha od:

Prohnilé království https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380608/bmid_prohnile-kralovstvi-fQu-380608.png 4.1 748
Koupit Koupit eknihu Bazar

Od chvíle, kdy Hartley Wrightová poznala Eastona Royala, se její život změnil. Všude se skrývají nepřátelé, za všemi dveřmi číhá nebezpečí. Po tragické nehodě, která ji obrala o vzpomínky, zjišťuje, že nemůže nikomu důvěřovat, a to ani modrookému chlapci, který jí přísahá, že vše napraví. Instinkty jí napovídají, že Easton je nebezpečný, a neví, zda mu může věřit. V chaosu, který s sebou Easton přináší, se Hartley nevyzná a emoce, jež k němu cítí, ji jen matou. Easton chce, aby si vzpomněla. Hartley se domnívá, že lepší bude zapomenout. Možná má pravdu. Tragédie. Zrada. Důvěra. Hartley se musí postavit čelem pravdě – v tomhle světě nikdo Royalům neunikne.... celý text

Série:

Royalové / Royalovci 5.


Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Cracked Kingdom , 2018


více info...

Komentáře (151)

Komentáře 151 Recenze 7

uzivatel83509
uzivatel83509
11.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Tento poslední díl série byl napínavý, ale už mi přišel méně romantický.
Jedna nehoda a jak dokáže člověku přetočit život... Lauren i Felicity jsem měla chuť něčím praštit.. Konec byl opravdu skvěle napsaný, napínavý... "však uděláme jen pár fotek, nebo natočíme video, o nic nejde, to přeci není nebezpečné.." :-)
Na zakončení celé série se mi líbilo, že se všichni - pokrevní i nepokrevní - považují za členy Royalů... jeden za všechny a všichni za jednoho!

Rapeh
Rapeh
20.04.2023 2 z 5

Uzavření série. Příběh byl ale že všech nejslabší.


MAU256
MAU256
02.12.2022 5 z 5

Další čtivý příběh rodiny Royalových, ve kterém se tentokrát do popředí dostává Easton. Reed odjel studovat, takže jako dalším v rodině se dostává do čela Easton. No, neměl to jednoduché. Myslela jsem si, že
v minulém díle se Steva už Ella nadobro zbavila, protože bude ve vězení, ale jak se člověk může mýlit. A jelikož má Callum nejen dost peněz, ale hlavně má i velké srdce, tak se jeho rodina se začíná rozrůstat o další osůbky. Už se těším na pokračování.

munka
munka
30.10.2022 5 z 5

Napínavé ukončenie celej série s bonbónikom na konci, svadbou. Príjemné čítanie, ktoré môžem doporučiť.

tittanie
tittanie
13.07.2022

Do čtvrtého dílu jsem se nemohla začíst, takže jsem ho přeskočila a pustila se rovnou do pátého. Musím říct, že mi přijde, že jsem o nic nepřišla.
Celkově na tento díl musím říct, že číst se to dalo, ale série měla takovou upadající tendenci. Vlastně to bylo pořád to samé dokola. Jenom navíc byla ztráta paměti.

AnnaNešporová
AnnaNešporová
11.06.2022

Nakonec zařazuji do nedočtených a nebudu hodnotit. Přečetla jsem zhruba 50 stran a vývoj se ztrátou paměti mě prostě nebavil. Než si kazit dojem ze série, raději nechám nedočteno a třeba se někdy vrátím.

knihomolka27
knihomolka27
05.06.2022

(SPOILER) DOPORUČUJU NEČÍST OPRAVDOVÝM FANOUŠKŮM
Asi celkem opodstatněné ukončení celé série, které nemohlo skončit jinak než naprosto přecukřeným happyendem. Kdyby to byla má oblíbená série, tak to tolik asi nekritizuju a svezu se s fanoušky na vlně melancholie a nostalgie, ale takhle mi to přijde prostě jenom jako ten nejjednodušší způsob jak všem dokázat, že se ty dva pubertáci jako fakt milujou. Jako kdyby snad svatba byla nějakou nekončící zárukou štastného a loajálního romantického vztahu. Kdybych si chtěla fakt rýpnout, tak bych napsala, že bych jednou chtěla číst povídku o tom jak Reed Ellu po 10 letech manželství podvede s jeho sekretářkou...což by tyto autorky určitě nenapsaly. Ale jako chápu....nemusí to být reálné, kdo vlastně chce, aby to bylo reálné. To jen, že mě to štve....nemohly vymyslet nějaký originálnější způsob úměrný jejich věku, aby nám ukázaly, že spolu ty postavy pořád počítají. Chci jen říct, že vyřešit t všechno svatbou, je už přeci jen dost zastaralý způsob, který je ospravedlitelný snad už jenom harlekýnky, nebo když to v tom příběhu má co dělat. Pořád je to hodně dětinksý způsob.

...
A jinak...podle mě další díly nebudou. Díl o dvojčatech...jako řeknu vám sama sem dvojče, ale chovat se tak jako ti dva úchylové...copak takhle se dá normálně žít. Nevím proč by si takové postavy měly zasloužit své místo na výslunní.

...
Ale zase na druhou stranu, je vidět, že pro autorky je to srdeční záležitost a že jsou i hodně vnímavé ke svým fanouškům. Vždyt jim nadělily tohle pokračování, což je sen každýho fanoušky jakýkoli knižní série. Ocenuju tenhle přístup, a ikdyž já se k těm fanouškům nikdy počítat nebudu, tak můžu odpřísáhnout, že jsem četla i daleko hloupější knížky. Nebylo jich moc, ale pár přece. A ted at se jdou Royalovi poprat se skutečným životem dospěláků a Reed se svojí svatbou. Hodně štěstí hochu, pořid si co nejdřív špunty do uší.

Erika017
Erika017
31.03.2022 4 z 5

Zajímavé, dobře se to četlo a jako celé ukončení série skvělé, i když musím říct, že u tohoto dílu víc, než u kterého předtím, na mě dolehla taková tíseň a bezmoc, kterou jsem z knihy vycítila. Jinak opravdu dobré, doporučuji.
(Musím taky zmínit, že se v této i předchozí knize už neobjevovalo tolik ,,scén" jako v první trilogii.)

capar
capar
16.03.2022 4 z 5

Fakt oddechové čtení. Dobrý závěr celé série...něco velmi předvídatelné, něco překvapilo...

denniys
denniys
23.12.2021 3 z 5

Tak a je dobře, že tato série už končí.. jen tak tak si u mě tento díl udrží 3 hvězdičky.. sbohem Royalové a ostatní

ivetapl
ivetapl
21.12.2021 3 z 5

oslední díl Royalů...
Jak jsem u prvního dílu psala, že je pravda, že vás tihle Royalové zničí....tak přiznávám. Jsem z toho zničena. Ale opačně než při prvním dílu. Padlý dědic se mi líbil o hodně víc...
Tenhle díl mě tak nebavil. Nutila jsem se do čtení. A přiznávám, že jsem pak četla už jen přímou řeč.
Určitě se s tím autorky popasovaly skvěle, ale za mě už to bylo moc... ke konci se stalo něco, co mě prekvapilo. Ale těch dvou osob mi absolutně není líto. ‍️

Easton se mi v tomhle dílu líbil. Nebyl takový vůl. Líbilo se mi, jak pomáhal Hartley. ️ Felicity bych dala po hubě hned na začátku.. No a Hartley to vůbec neměla lehké. Komu věřit a komu ne? Mazec.
Tak jak jsem říkala, že mi nevadí, že nebudou díly o dvojčatech, tak po tomhle konci bych ty knihy uvítala. Protože Dylan (ségra Hartley) prohlásila krásnou věc totiž. A fakt by mě zajímalo, jak to dopadlo...

kolacky
kolacky
07.12.2021 4 z 5

Popravdě... vyrůstala jsem v jiné době a taková spousta různých variant slovesa "šuk.t" v různých osobách, číslech, způsobech a časech mi ve všech dílech celkem vadila. Asi jsme byli jemnější generace a něco bychom z pusy prostě nevypustili.

Petraj365
Petraj365
31.10.2021 5 z 5

Super série. Konec se mi sice zdál takový rychlý a přála bych si jiný, ale to je věc názoru. Můžu jen doporučit

Barbara182
Barbara182
13.09.2021 4 z 5

Závěr Eastonova příběhu byl rozhodně dramatičtější a napínavější než jeho předchozí díl a zároveň byl smutnější než všechny předchozí díly (nebo alespoň na mě to tak působilo), protože jak Easton, tak Hartley si v životě neprošli zrovna růžovou zahradou, nicméně nechyběl tu ani humor (zvlášť asi v poslední třetině), a i když se nabízel nejmíň tucet různých scénářů, poradila si s tím autorka dobře a byla jsem vlastně spokojená :-) Nejvíc se mi asi líbil Eastonův pokrok a ona dojemná blízkost s Hartley, kdy se oba navzájem potřebovali :-) Moc pěkné čtení, líbila se mi celá série a musím říct, že se mi bude po hrdinech stýskat, tak snad autorka dodrží onen náznak v závěru, že se možná někdy v budoucnu dočkáme dalšího pokračování ze života Royalů :-)

Ivet_V
Ivet_V
12.09.2021 4 z 5

Tohle bylo asi o trochu lepší než předchozí díl. Tady mě Easton tolik nevýtáčel a zase se mi líbil. Celou dobu mi bylo líto dvojčat, hlavně v druhé polovině, ale líbilo se mi jak to s nimi skončilo v poslední kapitole. Věci z Hartleyina pohledu mě bavily. Ella se mi tady taky líbila, ale mrzelo mě, že tam skoro nebyl Reed. To vyvrcholení děje mi přišlo zbytečně překombinované, ale alespoň se všechno vyřešilo. Poslední kapitola bylo úžasná a jako zakončení celé série perfektní!

badliar_id
badliar_id
29.08.2021 3 z 5

(SPOILER) "How he’s my sun, my warmth, my guiding star. My East. How I’m his soul, his purpose, his love. His Hart."

***
Tenhle díl byl super. Děj byl nic moc, ale vývoj vztahu mezi Eastonem a Hartley byl krásný..
Byla jsem zaskočená, že si Hartley nic nepamatuje, ale na druhou stranu to mělo zase jiný spád.
Začátek byl tedy pěkně na nervy, jak všichni Hart tvrdili naprostý blbosti, ale naštěstí hned do toho vstoupil Easton, naše zlatíčko :Dd..
Easton se tu choval úplně jinak a fakt ho zbožňuju. Sice byl občas stejně na přefackování, ale jinak se choval lépe a bylo fajn to vidět :) ..
Hartley byla super. Líbilo se mi, že jsme dostali její pohled. Občas mě tedy štvala, ale jinak byla super!!
A jejich vztah byl samozřejmě úplne ňuňu!! Ta chemie mezi nimi!
Konec mě překvapil a nečekala jsem ho.. Co se týče úplně poslední kapitoly… byla vážně sladká :D.. Asi by se bez toho kniha obešla, ale proč ne? Já miluju klišé a přeslazený konce :D..
Tuhle sérii rozhodně doporučuju! Nečekala jsem, že mě tak pohltí, ale stalo se. Jsem ráda, že jsem si jí přečetla a poznala všechny postavy a jejich příběhy!! 3.5/5*

TW - sexuální scény (lehce), závislost, alkohol, domácí násilí, smrt

Adél784
Adél784
19.07.2021 4 z 5

Příjemné zakončení série rodiny Royalových:)
Jako ten konec je hodně sladký, ale jinak celkově můžu celou sériii Papírová princezna dopořučit. Hlavně ty první tři díly z pohledu Elly a Reeda:)

Vždy je dobré mít po ruce další díl, protože autorky mají rády otevřené konce:)
4/5

Laf
Laf
07.07.2021 5 z 5

I poslední díl série byl super čtivý a přečtený jedním dechem. Také hodně dramatický a odhalil další skrytá tajemství. Rozhodně jsem se u toho nestíhala nudit. Celá série je skvělá v tom, že ač to vypadá na jakékoli rozuzlení, tak vždycky přijde něco, co celý děj obrátí na jinou linku a prostě vám to nedá spát, dokud se nedozvíte závěr. Doporučuji :)

Magič
Magič
28.06.2021 2 z 5

Pro mě nejslabší díl ze všech. Je to stále dokola, opakují se stejné problémy, ke konci je to drama se vším všudy a spojí se to s přeslazeným koncem. No Hartley mě v prvním díle oslnila tak tady v mých očích se změnila a "ztráta" paměti tomu vůbec nepomohla. Byl to jen roztahaný příběh. Poslední díl nemusel být.

KarolínaV
KarolínaV
12.05.2021 5 z 5

Tahle série mě uchvátila. Bylo to velmi čtivé. Nedokážu se rozhodnou jestli mám radši původní trilogii nebo příběh Eastona a Hartley. Easta jsem si zamilovala hned v prvním díle. Ano bylo tam pár věcí které nedávali smysl ale tak co už, nic není dokonalé.

Jita160
Jita160
14.04.2021 5 z 5

Za sérii Royalove moc děkuji.
Byla vše co mě v knihách baví.
Všem ji doporučuji ,nebudete litovat.
Díky Erin Watt.

illca2
illca2
03.04.2021 3 z 5

Krásná série plná překvapení a zvratů. Všechny díly na sebe pěkně navazuji, ukazují minulost, přítomnost i budoucnost, což je super..

lenka7679
lenka7679
20.03.2021 5 z 5

Poslední díl hodnotím jako celou sérii.
Už když jsem četla první díl, tak jsem si říkala, že mi to něco připomíná. Jen se mi nemohlo vybavit co. A ejhle u posledního jsem si vzpomněla. Jsou to Velmi nebezpečné známosti. Není to stejný příběh, ale princip.
Sex, drogy, alkohol, násilí, láska, rivalita a bohatsví versus chudoba, ponížení, vítězství. A mohla bych pokračovat.
Film byl kdysi moje srdcovka, díky knihám, jsem se vrátila do minulosti.
Závěr je doslova pohádkový a já jsem prostě romantička. Děkuji a doporučuji.

temna.vila
temna.vila
13.03.2021 3 z 5

Příjemné zakončení série, které jsem ale očekávala už od prvního dílu. Série je opravdu čtivá, přestože Vás vlastně ničím nepřekvapí a moc Vám toho nepředá. Upozornila bych snad jen na velké množství erotických scén, osobně mi nevadí, ale asi je dobré to zmínit pro ostatní, kteří by se na knihy chystali.

Kikityna19
Kikityna19
06.03.2021 4 z 5

Díl o něco málo slabší než předchozí díly, ale ty prvky detektivky se mi líbili. Ruku na srdce, když už jste začali číst sérii Royalů, ikdyby ta poslední kniha stála za houby, stejně by jste jí přečetli, protože to jsou prostě ROYALOVÉ!
A nakonec doufám, že budou autorky tak hodné, že nám přinesou příběh ještě o dvojčatech, ať se to může celé uzavřít..

Ann98
Ann98
20.01.2021 1 z 5

Neskutečně moc jsem se těšila na zakončení Royalů, ale tento díl mě bohužel velmi zklamal. Považuji ho za úplně nejslabší. Po otevřeném konci minulého dílu bylo nutné se pustit i do dílu posledního. V knize bylo pár zajímavých pasáží (např. ztráta paměti), ale přišlo mi to dost nepropracované. Hartley se oproti minulému dílu najednou chovala naprosto jinak a to se mi nelíbilo. Už jsem s ní tolik nesympatizovala. Samotný děj se hodně táhl, tudíž jsem se do toho "nezažrala" tak jako do linky Elly a Reeda. Původní trilogie se mi líbila více. Tyto dva poslední díly se to snažily jen zbytečně natahovat.

johana3160
johana3160
20.01.2021 4 z 5

Posledni dil byl lepsi nez predchozi, ale ne tak dobry jako dily o Ele a Reedovi. Bylo tam par hluchych casti, a priznam se ze zacatku, kdy se hlavni hrdince chtelo zvracet ze staronovych “vzpominek”, se mi chtelo taky. Taky tam bylo par chybicek do oci bijicich, ale celkove to dojem az tak nekazilo, spis mi prislo ze autorky odflinkly korekce. Co mi bylo bohuzel proti srsti je konec. Myslim ze to uz bylo prehnane i kdyz Dylan byla vtipna. Nemuzu se rozhodnout jestli chci pokracovani o dvojcatech nebo ne. Myslim ze v nejlepsim je dobre prestat...

leník511
leník511
16.01.2021 3 z 5

(3,5*)
Za mě je to o trošičku lepší než první díl, ale pořád to nemá má původní trilogii. První polovina knihy mě upřímně moc nebavila, ale ta druhá byla fakt super. No a ten konec... Úplně jsem dostala chuť si znovu přečíst první trilogii...
A fakt doufám, že bude další díl z pohledu dvojčat a popřípadě Dylon :D.

Ruru
Ruru
29.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Krása. Hartleyiny myšlenkové pochody poté, co za ní byli Kyle s Felicity mě úplně štvaly. Ale v tom smyslu, že jsem Hartley tolik přála, aby věděla pravdu a těmihle lžmi (nevím jak to napsat) se nemusela vůbec trápit. Konec knihy mě dojal a jsem ráda, že vztah Elly a Reeda se vyvinul v něco takového. Líbilo se mi jak Easton na Hartley v ničem netlačil a nechával jí prostor se rozhodnout. Hartleyin táta mě hrozně štval a ani se nedivím, že se ho holky bály. Nemohla jsem v této knížce přestat číst a rozhodně doporučuji celou sérii.

Takyumímčíst
Takyumímčíst
27.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Nechci říkat, že mě Eastonova část bavila stejně jako ta v prvních třech dílech. Chybělo mi tu to kozlo celé Royalovic rodiny, dva z bratrů už jdou totiž na vysoké a je doma tedy celkem prázdno. Zajímala mě ovšem situace kolem Hartley a později i Easton samotný. To, že je synem Steva byl pro mě celkem šok i když do děje to sedělo. Série jako celek za mě bomba a určitě ji někdy přečtu znovu.

zuza264
zuza264
20.12.2020 5 z 5

Celá série se mi líbila, plno zvratů a lásky :-D

Lída27
Lída27
19.12.2020 5 z 5

Poslední díl série opět nezklamal,celá série byla hodně čtivá.Rodina Royalů prostě nenechá nikoho chladným.

eliska2126
eliska2126
17.12.2020 5 z 5

Tak a poslední díl série Royalové. Celá tahle série se mi moc líbila a určitě si ji někdy přečtu znovu!
V předešlém dílu mě Easton docela vytáčel, choval se jak fracek a řešil vše alkoholem. Tady mi přišlo, že konečně dostal rozum a dospěl.
Celý příběh se ubíral úplně jinak, než jsem předpokládala, takže zvrat střídal zvrat. Autorky to fakt umí. Překvapit tak, až jsem valila oči a to, co se stalo v druhé polovině knihy jsem fakt nečekala. Jak se říká Na každou svini se vaří voda. Jen chudák Hartley no.
Tato série je tak oddechová a tak krásně jsem si od ní odpočinula. Někomu asi může připadat stupidní, koneckonců se u Royalů říká, že buď sérii milujete nebo nesnášíte, ale mě to prostě sedlo a líbilo se mi.
A ten konec? Já jako fanoušek Elly a Reeda jsem šťastná.
A doufám, že se třeba ještě dočkáme příběhu dvojčat, páč to by mě zajímalo, jak ti dva skončili.

Alnima
Alnima
06.11.2020 4 z 5

Za mě krásná série. Asi trochu naivnějši čtení, ale příběh Popelky můžu ve všech podobách a tady mě to oslovilo tam, kde mělo. Také by to mohlo být o něco kratší, ale tady mi to zas až tak nevadilo.

NewKiddo
NewKiddo
13.10.2020 5 z 5

Poslední dvě knihy (příběh Easta a Hart) sice nemůžu srovnat s prvními třemi knihami, ale i tak mě neskutečně bavily. Příběh nepostrádá napětí a romantiku... a to je pro mě prostě top. Celá tato série si zaslouží vysoké hodnocení, protože je skvěle napsaná. :-)

Makkys
Makkys
20.09.2020 4 z 5

Tohle bylo moc pěkné zakončení série. Příběh pěkně plynul a knihu jsem měla přečtenou za 2 dny. Hlavní hrdiny jsem si moc oblíbila. Moc se mě líbil vývoj postav, hlavně teda Eastnuv kde konečně dostal rozum. Konec na mě byl trochu moc uspěchaný a rychle vyřešené všechny problémy. Ale závěr byl krásný a u toho jsem se rozplyvala.
Určitě mohu celou serii doporučit, některé díly byli slabší, ale jako celek super.

betule3
betule3
19.09.2020 5 z 5

Krásné zakončení série. Na původní trilogii to sice nemá, ale s tím jsem ani nepočítala. Líbil se mi vývoj hlavních postav, který tady byl o dost výraznější než v předchozím díle. A ten konec naprosto miluju! Pro fanoušky série je tohle určitě nutnost.

lily_maleckova
lily_maleckova
14.09.2020 5 z 5

Co můžu říct? Tahle série je prostě skvělá! ❤️ Hrozně moc čtivě napsaná, dobře zpracovaný děj, skvělé postavy - bratry Royalovi prostě nejde nemilovat ????
Všech pět dílů můžu doporučit, za mě fakt výborně série! 5/5⭐

Jikovka
Jikovka
03.09.2020 4 z 5

Klasická oddechovka, ale jako ostatní díly krásně čtivá

helenkan
helenkan
27.08.2020 5 z 5

Poslední díl a opět super.Takové zakončení celé série se mi líbilo. Všechny díly jsem zvládla za necelý týden. Takže za mě skvělé čtení.

Štítky knihy

láska

Autorovy další knížky

Erin Watt
americká
2017  86%Papírová princezna
2017  85%Prokletý princ
2017  83%Palác lží
2018  83%Něco skutečného
2018  82%Padlý dědic

Kniha Prohnilé království je v

Právě čtených8x
Přečtených1 143x
Čtenářské výzvě24x
Doporučených67x
Knihotéce479x
Chystám se číst282x
Chci si koupit72x
dalších seznamech9x