Kam se poděl můj sýr?

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Úžasný způsob, jak se změnit a zvítězit! Kam se poděl můj Sýr? je podobenství, které odhaluje hluboké pravdy o změně. Je to zábavný a poučný příběh o čtyřech zajímavých postavičkách, které žijí v "Bludišti", kde hledají "Sýr", který je živí a zároveň jim přináší štěstí. Čtyři postavičky Čmuchalka, Cupitalka, Leňo a Beňo se chovají stejně jako lidé. Sýr je metaforou toho, co v životě chceme, ať už je to zaměstnání, partnerský vztah, peníze, dům, svoboda, dobré zdraví, společenské uznání nebo duševní vyrovnanost. Bludiště je místo, kde hledáme to, co chceme - organizace, pro kterou pracujeme, rodina nebo společnost, ve které žijeme. Postavičky v příběhu čelí náhlé změně. Jedna z nich, která se nakonec vyrovná se změnou úspěšně, napíše na zeď bludiště, co se naučila. Až uvidíte nápis na zdi, naučíte se přistupovat ke změnám novým způsobem, jenž zmírní stres ve vašem životě a přinese Vám znovunalezené štěstí. Příběh je určený pro všechny věkové skupiny. Můžete jej přečíst za hodinu, ale jeho hluboká moudrost Vám zůstane na celý život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97448/kam-se-podel-muj-syr-pro-mlade-97448.jpg 3.7488
Žánr:
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Pragma
Originální název:

Who moved my cheese?


více info...
Nahrávám...

Komentáře (91)

Kniha Kam se poděl můj sýr?

gm6219
02. ledna

Změna je život a život je změna. Krásný, stručný příběh, který dokáže navést na správnou cestu každého, komu se dostane do rukou přesně v ten správný moment.

SuperSojka
24.12.2022

(+ SPOILER) Kniha v jedné větě (pozor spoiler!): Nebojte se změn a buďte na ně připraveni. Tak a teď jsem Vám ušetřila 30 min Vašeho života. ;)


Jája92
18.12.2022

Kraťoučká knížečka pojednávající o tom, že se nemáte bát změny, která vás kdykoliv v životě může potkat a lpět na minulosti.
Je napsána velice jednoduchým stylem a ještě k tomu velkými písmeny jako pro děti.
Nemůžu říct, že by se mi po přečtení knihy obrátil život naruby.
Několikrát jsou v knize shrnuty zásadní myšlenky, to je asi jediné, co je na knize zajímavé.

Forestwalker
20.11.2022

Knížka se často rozdává zaměstnancům korporátů, nejspíš aby neustálé utahování šroubů mohli vítat ne jako zlo, ale jako radostnou příležitost ke změně. Ale tak to vnímám já, skeptický ke každé "pomoci" ze strany velkých hráčů, ať to jsou korporace, nebo vláda. A autor za to nemůže.
Pokud jde ale o samotnou kvalitu knihy, vnímám ji jako urážku intelektu průměrně inteligentního člověka. Celé je to podané naprosto polopaticky a nakonec nám ještě autor v konečné diskusi pečlivě předžvýká názorné příklady, abychom to opravdu pochopili. Všechno ještě podtrhuje formát knihy, kterou přečtete tak za hodinku. Je vydaná na silném papíře a vysázená velikým písmem jak z dětských knížek.
Nevím, jestli je tahle slavná knížka tak "vyhajpovaná", nebo zda lidé už opravdu úplně zhloupli. Vzpomněl jsem si na vtip, jak se pozná úpadek lidského rozumu na manuálech k autům: dřív se v nich psalo, jak seštelovat vačky, dneska obsahují varování, že elektrolyt v bateriích neslouží k pití.

DK_Ronie
28.06.2022

Velmi jednoduchá a krátká jednohubka. Úplně mi asi nevyhovuje styl knihy. Nicméně základní myšlenka je samozřejmě dobrá a hodná zamyšlení. Určitou přidanou hodnotu (v porovnání s tráveným časem) tam vidím.

Pytlík
01.05.2022odpad!

Ech bóže, stupidnější knihu aby člověk pohledal. Z literárního hlediska naprosto bezcenná a z myšlenkového hlediska silně pochybná. Jestli jako toto mělo úspěch, tak člověka napadá, že ty předsudky o hloupých Američanech nejsou až takovými předsudky. Každopádně, Johnsonovi lze gratulovat, že našel svůj nový sýr a díky hloupým myším si mohl žít ve vatě. A kdyby mu to náhodou přestaly žrát, mohl hledat svůj nový sýr do Severní Koreje. Tou svou úžasně prkennou závěrečnou diskuzí prokázal, že má talent na psaní dechberoucích soudružských dramat typu "Zklamal jsem soudruzi, v rámci pokání jdu na brigádu do sýrárny!"

jirijanovotny
03.02.2022

Život je změna! Přijmi ji nebo zahyň.
I takto by se dala ve stručnosti popsat už tak dost stručná kniha.

Věnovat hodinku či dvě čtení této knihy se určitě vyplatí všem. Jak těm, co se neumějí pohnout z místa, které to možná konečně přinutí přijmout změnu, tak i těm kteří změny vítají s otevřenou náručí.

Knihu jsem četl asi třikrát nebo čtyřikrát za posledních deset let a vždy mi dá takový ten správný boost k tomu, abych konečně udělal něco, k čemu se dlouho nemám.

Liberush
15.01.2022

Dobrá kniha, která mě naučila přijímat změny v dobrém. Ne vždy je jinde tráva zelenější, to je pravda. Ale podle mě je lepší zkusit změnu, než stát na místě a neustále se ptát: "Co když..?"

Takže, jo, doporučuju. :)

1