Kam se poděl můj sýr?

Kam se poděl můj sýr?

Úžasný způsob, jak se změnit a zvítězit! Kam se poděl můj Sýr? je podobenství, které odhaluje hluboké pravdy o změně. Je to zábavný a poučný příběh o čtyřech zajímavých postavičkách, které žijí v "Bludišti", kde hledají "Sýr", který je živí a zároveň jim přináší štěstí. Čtyři postavičky Čmuchalka, Cupitalka, Leňo a Beňo se chovají stejně jako lidé. Sýr je metaforou toho, co v životě chceme, ať už je to zaměstnání, partnerský vztah, peníze, dům, svoboda, dobré zdraví, společenské uznání nebo duševní vyrovnanost. Bludiště je místo, kde hledáme to, co chceme - organizace, pro kterou pracujeme, rodina nebo společnost, ve které žijeme. Postavičky v příběhu čelí náhlé změně. Jedna z nich, která se nakonec vyrovná se změnou úspěšně, napíše na zeď bludiště, co se naučila. Až uvidíte nápis na zdi, naučíte se přistupovat ke změnám novým způsobem, jenž zmírní stres ve vašem životě a přinese Vám znovunalezené štěstí. Příběh je určený pro všechny věkové skupiny. Můžete jej přečíst za hodinu, ale jeho hluboká moudrost Vám zůstane na celý život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97448/kam-se-podel-muj-syr-pro-mlade-97448.jpg 4.226

Who Moved My Cheese. For Teens (2002)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Pragma

jaroiva

malá knížka rozsahem, o to větší obsahem

Pichoval
04.10.2017

Skvela kniha, jak pro male tak velke a hlavne poucna, kazdy si tam najde sve

Mixy
14.08.2017

Čtivý a poučný příběh podaný zajímavou formou, přesto je snadné pochopit, co se mu tím snaží autor sdělit. Teď hledám "Nový Sýr".

Lenkakolar
19.04.2017

Příběhy v metaforách mě vždy dostanou. Umím si tak situaci lépe představit a v reálném životě jde pak vše líp, při představě některých řádků. Knížka je velmi inspirativní, ovšem u mě záleží na situaci a mnoha okolnostech, kdy být Leněm nebo Beněm :-)

Anne Leyyd
14.05.2013

Knížka se mi moc líbila. V jednoduchosti je kolikrát skryto více geniality než ve všech možných vykonstruovaných složitostech. Přečteno za hoďku a něco.

Určitě velmi dobrý způsob, jak změnit pohled na život a najít Nový Sýr. Rozhodně inspirativní, ale chce to odvahu… Upřímně musím říct, že střídám Leňa a Beňa – podle toho, jak se mi kdy chce… No, budu se snažit být více Beňem :-)

rakytnik
08.02.2013

Tato kniha popisuje lidské chování ve spojitosti se změnami.
Doporučil bych ji jako povinnou četbu na základní škole, jelikož tak zábavnou formou popsat něco tak zásadního v lidském životě snad ani nejde.
Taky jsem našel svůj sýr, a co vy???

Dixinka
29.12.2012

...poučné, našla jsem svůj Sýr.