LadyHip LadyHip komentáře u knih

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Královsky jsem se bavila, což je přesně to, co od knížek tohohle typu očekávám. Je mi vcelku jedno, jak nereálné se některé situace zdají (třeba že jsou všichni bohatí a bydlí jen v luxusních domech). Třeba kocour neměl chybu. Jeho láska k Purině byla skvělá. Sexuální napětí, humor a jídlo...pro mě ideální kombinace. Oddechové čtení, ale Nabíječ rozhodně patří mezi velmi povedené kousky. Doporučuji!

06.06.2018 5 z 5

Deník špatné matky Deník špatné matky Stephanie Calman

Zase tak šokující mi tahle zpověď nepřišla, ale na pár místech jsem se od srdce zasmála. Zábavné je to v tom, že víte, že se to netýká jen vás a souběžně s knížkou si vybavujete i vlastní lapálie. Příjemná oddychovka.

05.06.2018 3 z 5

Poslední smrtelné pouto Poslední smrtelné pouto Brian Staveley

No...čím začít. Po tom, jak mě ve světě fantasy pohltila Martinova Hra o trůny a celá (nedokončená) série, jsem se upřímně bála, že jakákoliv další bude jen průměrný příběh, který ve mně nezanechá žádné větší zážitky. Jak já se mýlila. Díkybohu. Celá Kronika netesaného trůnu je dílo, které stojí za pozornost. Našlo by se pár slabších momentů, ne úplně využité postavy, dost překlepů a neustále se opakující slovní obrat "jestli ..., pak to na sobě nedal/a znát". To všechno ale bledne v záři skvělého příběhu, obdivuhodných postav a opravdu silných scén. Líbila se mi spousta momentů, nadchly mě nápady kettralů, zářivých očí, kenta, samotné vaniante, neuvěřitelně mě štval Balendin, ale obdivuju, jakým způsobem ho autor napsal. Samotná myšlenka líchů, ale čerpat sílu z emocí... Navíc v prvním díle byl jen takovou nenápadnou postavičkou. Stejně tak Gwenna. Tu jsem si s každou stránkou zamilovávala víc a víc. Ale největší dojem na mě udělal Valyn. Jeho příběh, proměna, to, co z něj udělalo slarní vejce - ta jeho temnota, to bylo něco. Závěrečná myšlenka v epilogu byla vynikající třešnička na závěr. Správný/špatný je jen nálepka a záleží jen na úhlu pohledu, což autor vystihnul nejen myšlenkou, ale i koncem Valynova příběhu - ve chvíli, kdy se vrací k Huutsuu a Urghulům.
Asi se už budu opakovat - skvělá knížka, skvělá série, stojí za povšimnutí. Určitě všem fantasy nadšencům doporučuji!

04.06.2018 5 z 5

Prozřetelnost ohně Prozřetelnost ohně Brian Staveley

Propadla jsem, absolutně jsem příběhu propadla. Ani nevím, čím začít. Je to chytré, spousta zvratů - když už čtenář něčemu uvěří, autor mu to za pár kapitol s klidným svědomím vyvrátí a všechno otočí o 180°. Je to svižné, nic se zbytečně nenatahuje, ale ta spousta akce vůbec nenarušuje prostor na hlubší poznání jednotlivých postav. Je to promyšlené - i když nemám taktické myšlení a v popisech bitev bývám často ztracená (moje chyba, ne autorova), tady jsem byla v obraze většinu času. Za mě rozhodně 5 hvězd a dychtivě pokračuju na poslední (ach jo) díl.

29.05.2018 5 z 5

Moc příjemné čtení, některé příběhy jsou hotové pohlazení na duši. A vlastně jsou i po 30 letech stále aktuální. Nadčasová a nestárnoucí četba.

23.05.2018 4 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Rozjezd další poutavé fantasy ságy. Překvapilo mě, jak bylo snadné se zorientovat v postavách, jak rychle a nenásilně mě vtáhnul samotný příběh. Jen bych snad přivítala mapu pro snadnější orientaci. Kapitoly jsou krátké, nepřišlo mi, že by se autor snažil cokoli natahovat. Naopak každá událost i scéna měla svoje opodstatnění a vedla k další akci. Nadchnul mě nový svět, drsný, neznámý, nevyzpytatelný, ale obrovsky poutavý.
Těším se na další díly a vřele doporučuji!

22.05.2018 5 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost J. R. Ward (p)

Tak konec se povedl...

18.05.2018 4 z 5

Posedlost Posedlost J. R. Ward (p)

Tenhle díl se povedl. I když jsem měla místy pocit, že to autorka schválně natahuje. Ale i tak fajn, jsem sakra zvědavá, jak to dopadne...

17.05.2018 4 z 5

Hněv Hněv J. R. Ward (p)

Tahle série je jako na houpačce... Minulý díl byl skvělý, tenhle dost pokulhává. Bavit mě začal až dlouho po polovině a stejně jen tak napůl. Romance mezi Matyášem a Mels mi přišla vyumělkovaná, nevěřila jsem jí. Taky jsem zjistila, že mě štve překlad. Slova jako lidičky a botky v příběhu zabijáků, démonů a andělů oddávajících se živočišnému sexu? Díky, nechci. A výrazy používané k pojmenování mužské chlouby...škoda mluvit. Nicméně musím přidat hvězdu za Matyášův problém...poprvé jsem v knížce narazila na impotenci a ... prostě mi to přišlo originální a dobře podané. Snad se příští díl vzchopí stejně, jako se to nakonec povedlo i hlavnímu hrdinovi...:)

15.05.2018 3 z 5

Závist Závist J. R. Ward (p)

Tenhle díl se mi líbil moc, mnohem víc než předchozí. Veck byl dost zajímavá postava od začátku a Jim - sympatie k němu stále narůstají :)

13.05.2018 4 z 5

Chtíč Chtíč J. R. Ward (p)

Příběh i postavy fajn, ale něco mi tam chybí. Jen nevím co. Navíc jsem po prvním dílu získala pocit, že konkrétní smrtelný hřích se váže na smrtelníka, o kterého se zrovna hraje. A tady se o chtíči píše jen v souvislosti s Devinou... tak to mě zmátlo. Hodnotím jako lepší průměr.

11.05.2018 3 z 5

Chamtivost Chamtivost J. R. Ward (p)

Zajímavé čtení. Asi jsem čekala něco trochu jiného, ale popravdě mě příběh vtáhnul a bavil. První knížka, kterou od autorky čtu, jsem dost zvědavá na další.

09.05.2018 4 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Takové milé pohlazení po duši. Tyhle příběhy s věkem vůbec neztrácí na aktuálnosti. Snad nejkrásnější byl hned první...

08.05.2018

Rychle a nespoutaně Rychle a nespoutaně Kristy Bromberg

Jedním slovem jsem - uchvácená. Tohle je jedna z nejlepších sérií, co jsem četla. Coltonovo chování mi přišlo víc než pochopitelné, i když byl často na pěst. Ale to, jak dlouho se se vším potýkal sám a topil se v tom... Nechci se zbytečně opakovat, ale byl to skvělý zážitek, projít tímhle příběhem. A konec byl...nepopsatelný :)
Jediné, co mě mrzí, je ten přiblblý překlad názvů všech knih, to mi k tomu prostě nesedí.

07.05.2018 5 z 5

Rychle a vášnivě Rychle a vášnivě Kristy Bromberg

Tohle je tak senzačně vystavěný příběh! Nedokážu ho odložit... Konec mě opět odrovnal, ale i všechno před ním má náboj, svůj vlastní obrovský magnetismus. A scéna na kapotě luxusního žihadla...tak tu jsem si přečetla hned dvakrát, aby tak rychle neskončila :))) Rychle na třetí díl.

06.05.2018 5 z 5

Rychle a smyslně Rychle a smyslně Kristy Bromberg

Jak já v knížkách zbožňuju tyhle rádoby namyšlený hajzly. Ego až na střechu, sex visí ve vzduchu a pan alfa-samec ví, co chce. A pod slupkou se schovává křehké jádro. Těmhle hrdinům propadám, protože útočí na přirozený ženský pud - pečovat, milovat a nechat se pohltit. Coltona jsem si zamilovala hned v první scéně a mám ho každou stránkou radši. Konec mě pěkně naštval, ale naštěstí byl druhý díl po ruce. Tak hurá do něj...

05.05.2018 5 z 5

Čtyřhodinový šéfkuchař Čtyřhodinový šéfkuchař Timothy Ferriss

"Must have" každé knihovny a domácnosti. Timothy je frajer a jeho knihy jsou poklad!

04.05.2018 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Detektivky jsem nikdy nečetla. Tuhle knížku jsem dostala pod stromeček a uložila do knihovny s tím, že jednou, možná... Pak jsem se připojila ke čtenářské výzvě a hledala knihu se čtyřmi slovy v názvu. A oko mi padlo na křiklavě růžový hřbet. Ani tak se mi do ní moc nechtělo - film jsem viděla, vím, jak to dopadne... Nakonec jsem se rozhoupala, začetla a zhltla jedním dechem. Je to poprvé, kdy mě mrzí, že jsem si pustila filmové zpracování. Je pravda, že jsem se díky tomu lépe orientovala v postavách, ale to bylo asi jediné plus. Bylo mi líto, že jsem znala celý příběh už na začátku, protože mám ráda ty momenty překvapení a velkých zvratů a odhalení. O to jsem tedy přišla, ale i tak to byla jízda. Okamžitě jsem si zamilovala Lisbeth, ta je v knížce výborná. Skvělý příběh, silné postavy, nezasvěcený čtenář neví na čem je... Nějakou dobu si říkám, co všichni na těch severských detektivkách mají. Tak teď už to vím! Doporučuji.

28.04.2018 5 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Tak a je to. Po tomhle klanu se mi bude stýskat. Logan mě bavil, Grace byla sympaticky jiná než zbytek žen z téhle série. Líbilo se mi, jak oba zapadli k předchozím postavám, i když pocházeli z jiného prostředí. A velmi mě potěšilo, že epilog byl věnován všem dámám a jejich "šťastně až navěky". Bylo to skvělý!

22.04.2018 5 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Na tenhle příběh jsem se neskutečně těšila a užila jsem si ho do poslední stránky. Cole je moje oblíbená postava a tohle se autorce opravdu povedlo.

20.04.2018 5 z 5