Ladislav.Knap Ladislav.Knap komentáře u knih

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Výborná detektivka od výborné autorky. Drastické scény byly perfektně popsány a kapitoly z vrahova pohledu dodávaly příběhu ještě více napětí.

13.07.2017 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Mistrovsky napsaný horor, který musel být v době svého vzniku opravdu velmi děsivý.

03.05.2017 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

V prvních pár kapitolách bylo poznat, že je to jeho prvotina, ale ke konci už to byl starý dobrý Brown. Skvělé jako vždy.

18.02.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Aristokratka opět nezklamala, ale předchozí díly mi přišly vtipnější, proto dávám "jen" 4*. Jen se trochu obávám toho, kolik stran bude, při současné sestupné tendenci, mít příští díl. Zvětšení písma mi nepřijde jako nejvhodnější řešení :-).

26.10.2016 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Zde se opět projevila schopnost Dana Browna neuvěřitelně manipulovat s lidskou myslí. Podle mě je Inferno nejlepším dílem celé Langdonovské série.

26.10.2016 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Úžasná zábava jako v prvním díle, některé hlášky Josefa či paní Tiché jsou přímo úchvatné, nejde se nesmát.

14.10.2016 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Pan Brown mi opět dokázal, že když má kniha poutavý a dechberoucí děj, je úplně jedno kolik má stránek, člověk se ocitne na konci a ani neví jak. :-)

28.08.2016 5 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Je až neuvěřitelné, že i prakticky beze slov může komiks vyvolat tolik emocí.

28.08.2016 5 z 5

Radost pro duši Radost pro duši Margaret Silf

Příjemné relaxační čtení na odpoledne. Některé příběhy byly zajímavé a poutavé, některé méně. TOP 10 nejlepších: 4, 11, 20, 29, 30, 32, 48, 55, 56, 99.

26.08.2016 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Moji první knihu od Kinga jsem si nemohl zvolit lépe. Skvělé dílo.

15.08.2016 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Tato kniha mi připadá jako jakákoliv detektivka od Rowlingové, člověk přečte 300 stran za pár hodiny a přitom vůbec nic nezjistí a vše důležité se odehraje až na posledních 50 stranách. Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale dávám 4 za velmi zajímavé legendy Austrálců. Doufám, že další díly budou o trochu lepší.

03.08.2016 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Zajímavé doplňkové čtení k HP sérii, bylo zde mnoho nových poznatků (třeba Jak to, že sezení na koštěti není nepříjemné? :)), které mi objasnily otázky, které mi vrtali hlavou při četbě knih o tomto kouzelnickém světě.

02.08.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Skvělá knížka, děj se posouvá velmi rychle, za pár hodin přečteno :-). Kvůli celkem špatnému hodnocení (78% mi příjde hodně podceněné) jsem s knihou váhal, ale opravdu stojí za to! (y)

25.07.2016 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Jedním slovem: úžasné!

28.06.2016 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Naprosto geniální rozuzlení. Už jen kvůli posledním třem kapitolám stojí tato kniha za přečtení.

15.10.2015 5 z 5

Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew William Shakespeare

Musím se přiznat, že se mi líbila víc divadelní hra. Ale i u knihy jsem se skvěle zabavil a také zasmál

24.05.2014 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

S knížkou jsem se dokonale spojil a proto jsem každý večer čekal v posteli na Dobbyho a spal vždy hlavou ke zdi, abych se nepodíval do očí baziliškovi. Tohle fakt dokáže jen Harry.

24.05.2014 5 z 5

I když genialita J. K. Rowlingové se projevovala od začátku, byla zde povznesena ještě o level víš. Až v této knize se ukázalo jak dokonalý svět to vlastně vymyslela.

24.05.2014 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Popravdě jsem si neuměl představit, že bych mohl někoho v Potter světě nenávidět víc než Voldemorta. Ale Umbridgeová to dokázala. Jinak dokonalost jako vždy. (y)

24.05.2014 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Dokonalý vyvrcholení celý potter série. I když byly oba dva dílu filmy bomba, knížka je o 100% lepší