LaCoccinelle LaCoccinelle komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Paráda! Skvělé napsáno. Dva dny čtení prožité s Markem na Marsu a už teď mi ten vtipálek a věčný optimista začíná chybět. Teď už jen kouknout na film.

11.04.2023 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Knížka se četla sama. Napínavé čtení, které vtáhne do děje.

08.09.2021 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Po Marťanovi další napínavé vesmírné dobrodružství! Super čtení, jako bych byla na lodi s nimi.

16.07.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Z té knížky prostě čiší, jaký je pan Hecl sympaťák, přesto, že ho vůbec neznám. Je to poutavé vyprávění se spoustou příběhů ze života a poučných informací o letadlech a letectví, podané srozumitelnou formou i laikovi. Knížku předávám dalším členům rodiny k přečtení.

29.03.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Na knížku jsem narazila díky čtenářské výzvě a rozhodně nelituji. Poutavý děj, super čtení. Určitě si od autorky přečtu i další knihy.
Jediné, co kazilo dojem z celé knihy bylo neskutečné množství chyb a překlepů. Ten, kdo dělal korekturu knihy by se měl stydět!

16.02.2023 5 z 5

Knížka se četla sama. Poutavé vyprávění, které si každý milovník seriálových Případů 1. oddělení ihned dokáže spojit s konkrétními příběhy vražd.

04.01.2023 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Čtivé, hezké, dojemné. Mně se to líbilo a určitě si od autorky přečtu i další knížky.

19.08.2021 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tak já nevím, asi půjdu proti většině. Tohle byla moje první knížka od Kinga. Přišlo mi, že se děj hrozně táhl, na to, že se jedná o horor jsem se vůbec nebála. Téma mě ale zaujalo. Knížku jsem četla do čtenářské výzvy, splněno, takže další knihy od Kinga prozatím oželím.

10.07.2023 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Skvěle napsaná kniha, dobře se četla, i když nejednou v slzách. Silný příběh, který donutí člověka zamyslet se nad životem. Nad životem ženy, která ho prožila tenkrát ve své době, tak nad životem vlastním, v době současné. Doporučuji k přečtení. Je to zlá minulost, která však nesmí být nikdy zapomenuta.

28.12.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knížky od této autorky jsou přečtené za chviličku. Čtivé, poutavé, nutí číst a číst, dokud se nedozvíte, jak vše bylo. Krátké, svižné kapitoly. Její styl psaní mi prostě sedí.

25.07.2020 5 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

Opět skvělé. Jako bych tam s Markem byla zavřená...

11.06.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Skvěle se čte, ostatně jako všechny knihy od této autorky. Napínavé, oddechové čtení. Čtenář je vtažen do děje, jako by sám v hotelu byl přítomen. Určitě doporučuji.

30.05.2020 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Knížka se mi moc líbila. Dobře se četla, zajímavý příběh. Oběma jsem moc držela palce, aby to zvládli. Konec dočten v slzách.
Knížka se mi líbila, film ne, byl úplně jiný než knížka.

12.04.2020 5 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Opět skvělé počtení! Goffovy knížky se prostě čtou samy. Ani chvilku jsem se nenudila, člověka to prostě nutí číst a číst, dokud nedočte. ;-) Konec je otevřený, takže doufám v pokračování. A co nejdřív, prosím...

14.06.2019 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Smutný příběh, hned na začátku knihy takové velice nemilé překvapení. Knížka se opět četla skvěle. V některých věcech mě Miko v tomto díle teda pěkně štval, ač ho mám jako postavu jinak ráda... Konec tradičně zase příliš useknutý.

Jedinou výtku mám ke křestnímu jménu padoucha - několikrát se jmenoval Daniel a pak zase David !? Příště sladit jméno.

Doporučuji číst knížky z této série opravdu postupně za sebou, aby měl čtenář před očima ucelený obraz Mikova života.

16.02.2019 4 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Další přečtený Goffa opět nezklamal. Už se těším na další pokračování příběhů s Mikem Syrovým. Vždycky to přečtu strašně rychle a těším se na další.

13.02.2019 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Moje první přečtená kniha od této autorky. Žádnou kauzu o které píší ostatní v komentářích jsem nezaznamenala, tudíž se to nijak neodrazí v mém hodnocení. Knížka se četla dobře, ale občas mě nudily popisné půlstránkové pasáže o ničem (popis lesa), prostě jen nedůležitá omáčka okolo. Konec mi přišel moc uspěchaný.

18.05.2023 4 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Příjemná oddechovka.

06.04.2023 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Film i knížka jsou super! Nejdříve u filmu, teď i u knížky jsem si pobrečela. A už se chystám na pokračování.

28.09.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Příběh jedné "povedené" rodinky. Napínavé od začátku do konce.

09.07.2022 5 z 5