kutikk kutikk komentáře u knih

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Kniha mě moc nenadchla, je to pořád to samé dokola. Očekávala jsem více, že se například něco dozvím o válce, ale jedná se o deník dospívajícího dítěte.

06.08.2013 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ze začátku jsem si říkala, že kniha bude hrozné klišé. S čím dál přečtenějšími stránkami jsem měnila názor. Kniha mě dokázala rozesmát a zároveň rozplakat. Jakmile jsem knihu dočetla, měla jsem chuť začít ji číst znovu. Všem doporučuji.

20.10.2016 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Miluju válečnou literaturu, ale tohle bylo jedno velké zklamání. Kniha není ani tak o Sophii jako o Stingovi, který mi byl od začátku knihy nesympatický. Každý asi ví o jakou volbu se má hlavně jednat, ale pokud to víte dopředu a neznáte výběr, tak je vám to jasné během čtení knihy, protože o jednom dítěti mluví a druhém je pouze zmínka. Dvě hvězdičky jen za vprávění Sophie. A i ta mi teda přišla neuvěřitelně hloupá.

12.08.2017 2 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Knihu můžu jen doporučit, čte se úplně sama. Kupovala jsem jí jako dárek k narozeninám pro kamarádku, ale nakonec zůstala v mé knihovně :)

28.06.2013 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Náročné, depresivní, přiliš dlouhé. Ale zároveň bravurně napsané, myšlenky, situace, měla jsem pocit, že to vše vidím realisticky před sebou.

12.04.2018 4 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Myslím, že u tohoto příběhu by postačila povídka. Zbytečně moc roztahané až místy nudné. Co se mi líbilo bylo, jak King napsal hlavního hrdninu, jak se v něm perou dvě osobnosti.

16.12.2014 2 z 5

Dávám jednu hvězdičku pouze za fotografie. Jedná se o zajímavý nápad, ale možná kdyby to bylo zajímavěji napsaný tak by to bylo lepší. S knihou jsem se prala třičtvrtě roku a stejně jsem jí nedočetla. Prostě nemastný, neslaný a příšerně nudný.

18.05.2014 1 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Vím, že spousta lidí považuje toto dílo za průměrnější, ale já jsem z knížky byla nadšená. Sice konec mi přišel takovej trochu odfláknutej, postrádala jsem u něho napětí, ale jinak super. Asi to bude tím, že jsem šílenec a miluju zábavní parky, takže z prostředí jsem byla nadšená a když park měl po sezóně, tak mi to rvalo srdce :D Určitě žádně veledílo to není, ale jak říkám, mně se kniha velmi líbila a vrátím se k ní. Měla i spoustu zájímavých myšlenek. Jediné co nechápu, proč překladatelka překládala ze začátku úplně všechno včetně názvu písniček nebo znamé společnosti (šest vlajek :D ) a ke konci knihy nechávala originální názvy.

29.03.2014 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Zpočátku mě kniha nenadchla, očekávala jsem jiný příběh, ale knížka je strašně čtivá a má spád, žádný pomalý příběh. Prvních 100 stran jsem tak nějak přečetla bez nadšení, hlavní hrdinové mi byli nesympatičtí a nechápala jsem, proč by se vůbec měli dávat dohromady, protože co si budeme povídat, Dexter nevypadal jako ideální partner a Emma mi přišla nafoukaná a divná. Ale po čase mi Emma přirostla k srdci, Dexter se postupně měnil a knížku jsem nemohla odložit, jak jsem byla zvědavá, co bude dál :)

08.07.2013 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Asi nejlslabší díl série, ale i přesto mě to bavilo. A prostě zbožňuju postavu Peeta.

07.06.2013 4 z 5

Dopis Alexandrovi Dopis Alexandrovi Renata Laxová

Nádherně napsaná kniha. Souhlasím, že by měla být zařazena do povinné četby. Je zde úplně nevinným dětským člověkem popsána historie Československa, od počátu durhé světové války až po invazi vojsk v roce 1968. Knížku si hodlám pořídit a jednoho dne dát svým dětem k přečtení, aby pochopily historii naší země.

18.02.2018 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nádherná kniha. Vlastně se zde odehrávají dva příběhy :) Čekala jsem teda neskutečný slaďák a celou dobu jsem si říkala, že je jasný, jak kniha skončí a proč to má necelých 500 stránek, ale nakonec jsem byla překvapená. Občas jsou v knize taková hluchá místa, že se mi nechtělo číst dál, ale jsem ráda, že jsem to překonala. Hrozně mě bavily dopisy na rozloučenou mezi kapitolama a překvapilo mě, že to jsou skutečné dopisy, které lidé posílali autorce. Obě hlavní hrdinky mi byli moc sympatické a fanidla jsem jim, aby Jenn opustila manžela a Ellie, aby nechala Paula.

19.11.2014 4 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Kniha je opravdu nádherná, skvěle napsána, že ani v dospělosti jsem se od ní nemohla odtrhnout. Celou dobu jsem si říkala, že jí budu jednoho dne číst svým dětem, ale po přečtení mě napadlo, aby moje děti nechtěli umřít a žít v tak nádherné zemi. Takže teď z ní mám rozporuplné pocity :)

22.03.2014 4 z 5

Coffey na míli Coffey na míli Stephen King

Přehodnocuji si Kingovy knížky a Zelenou Míli dávám na první místo. Musí se to brát jako celek, každá část se na něco zaměřuje, ale stejně na to myslím jako na celek. Je to hrozně čtivé, samozřejmě, že jsem na konci brečela jak želva, ale hned jsem měla chuť začít číst knížky od začátku. Opravdu chválím scénáristy, že se s tím tak poprali a udělali tak krásné zfilmování.

03.10.2013 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Strašně by mě zajímalo, co bych v tom krámku našla já, co bych tak "potřebovala" :D Myslim, že King se předvedl, skvělý námět a propracovanost postav, sice jsem se občas v některých ztrácela kvůli podobnosti jmen, ale tleskám!!! :) Doporučuji, pomalý rozjezd, ale pak to stojí za to! :)

19.09.2013 4 z 5

William, Kate a malý George William, Kate a malý George Christopher Peter Andersen

Knížka se četla příjemně a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Přišlo mi to jako taková jedna velká pohádka, při které se člověk pořád usmívá.

05.06.2018 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

První dva díly super. Sága je trošku dost naivní, ale čtivá a odpočinková. Ale třetí díl mě hrozně rozčiluje. S Bellou je zde zacházeno jako s věcí a tak, jak jsem doposud měla ráda Edwarda, tak tady mi přijde jako namyšlený frajírek a Bella strašně hloupoučká. Ale to mi nebrání pustit se i do 4. dílu.

04.12.2016 2 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Kniha se mi velmi líbila i přesto, že jsem si vraha tipla hned na začátku a dobře. Je velmi příjemné vrátit se ke klasické detektivce. Hrozně se mi líbil styl, kterym byla kniha napsana. Kouzelne popsana vanocni atmosfera, vztahy mezi obyvateli městečka. Hned bych se na takové místo chtěla podívat. Nečetla jsem první díl, ale hodlám to napravit!

29.10.2015 4 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Prostě nádhera. Kniha mě bavila od začátku až do konce. Scarlett je pro mě opravdu hrdinka, statečná žena. Ačkoliv je sobecká, hned jsem si jí oblíbila, protože vybočuje z typických kišé hrdinek, je prostě svá. Knihu doporučuji, protože každý si na ní najde své. A už se těšim na druhý díl :)

02.02.2015 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Celá série moc pěkná, dobře se četla. Přijde mi to jako zajímavý námět. Líbil se mi popis šatů každé doby, kam hlavní hrdinové cestovali. Nejoblíbenější "postavou" pro měl byl jednoznačně Xemerius, u jeho hlášek jsem se opravdu bavila :) Mezi hlavními hrdiny mi nějak ta chemie nešla přes srdce, nechápala jsem, proč jsou do sebe zamilovaní, nějak mi k sobě nešli. To víc mě zaujali Paul a Lucy a říkala jsem si, že je škoda, že nemají v knihách víc prostoru. U jejich prvním polibku mi úplně tepalo srdce :) Doporučuji k přečtení, taková oddychovka :)

13.11.2014 4 z 5